Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wnikam, bo każdy ma inny wzrok, ale ja tam bardzo małą różnicę widziałem względem skalowanego 4k. W tym nowym trybie większość czasu jest 1440p. Zresztą nawet na tym porównaniu twierdzą, że różnica nie jest mocno widoczna.

No ale z jednym się zgadzam. Spider z RT w 60ks wygląda i rusza się iście next genowo.   

Odnośnik do komentarza

No to chyba tego CODa tak zjebali w wersji na PS5? To nawet dobrze, że piszecie bo miałem kupić. Grałem chwilę u kumpla w singla i było zajebiście przez funkcję Dualsensa ale jak mówicie, że są mocne dropy to szkoda nerwów. Po Spiderze i Soulsach nie mam zamiaru obniżać już lotów na tej generacji :)

Odnośnik do komentarza

Najdziwniejsze jest to, że ten COD ogólnie działa dobrze. 

Są czasem małe przycięcia ale do zaakceptowania, a po jakimś czasie nagle spadek niemiłosierny... 

Teraz grałem ok. 2h. i cały czas było OK. 

Mi to cały czas wygląda jak throtling na PC. Gdy chłodzenie czasem niedomaga i podzespołom jest przez to za gorąco to obniżana jest na chwilę częstotliwość taktowania GPU / CPU. 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, maxoffe napisał:

Najdziwniejsze jest to, że ten COD ogólnie działa dobrze. 

Są czasem małe przycięcia ale do zaakceptowania, a po jakimś czasie nagle spadek niemiłosierny... 

Teraz grałem ok. 2h. i cały czas było OK. 

Mi to cały czas wygląda jak throtling na PC. Gdy chłodzenie czasem niedomaga i podzespołom jest przez to za gorąco to obniżana jest na chwilę częstotliwość taktowania GPU / CPU. 

2 opcje: albo masz zdupczoną konsolę jeśli taki problem występuje w innych grach, albo jednak to wina optymalizacji gry jeśli inni koledzy potwierdzają te problemy

Odnośnik do komentarza

Ja polecam do multi wyłaczać wszystkie bajery typu RT, rozmycia, adaptacyjne spusty i inne duperele. Cod na ps5 chodzi w trybie wydajności w 120 fps w rozdzialce 1080p i jest git. Różnica taka ze do 60 fps juz sie nie chce wracać. Zreszta w multi zalezy właśnie na płynności, bo czy w ferworze walki zwracasz uwage na ostrość tekstur czy odbicia promieni? ;)

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, PanKamil napisał:

Po odsunięciu sledgehammer games i przejściu na dwuletni cykl wydawniczy przez jedno studio to nie dziwie się, że są tam jakieś problemy. Tak jak cod bo 4 i cod MW były na nowym silniku tak miałem wrażenie, że w could war robili na starym.

No Cold War jest na starym silniku.

Także nie dziwcie się, że gra chodzi ch.ujowo, bo w jednej aplikacji macie nawet trzy gry(MW, Warzone i BO CW) na dwóch różnych silnikach robione przez chyba trzy studia:pawel:

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, izon napisał:

2 opcje: albo masz zdupczoną konsolę jeśli taki problem występuje w innych grach, albo jednak to wina optymalizacji gry jeśli inni koledzy potwierdzają te problemy

Raczej konsola jest sprawna, na innych grach nie mam aż takich spadków. 

Owszem ja zawsze wszystkie gry uruchamiam w trybie lepszej grafiki / rozdzielczości, a nie wydajności - tak nawet mam na stałe ustawione w Menu samej konsoli. 

Liczę się przy tym czasem z lekkimi spadkami, ale nie po to kupiłem nextgena by rezygnować z ładnej oprawy graficznej. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, WisnieR napisał:

Kupiłeś konsole ze 2500 złotych i oczekujesz rezultatów które osiągają komputery za trzy razy tyle. Mam dla Ciebie zła wiadomość - nie uświadczysz, ani na PS5, ani XSX 4K, 60fps i RT jednoczenie. Te sprzęty tego nie potrafią.

No moje gratulacje, odkryłeś Amerykę!!! 

Czy gdzieś napisałem że wymagam pełnego i przede wszystkim natywnego 4K ?!?! 

Wqrw...ia mnie jedynie że przy tych niskich rozdzielczościach nextgen także nie może zapewnić przyzwoitej i stałej ilości klatek. 

Takie niestabilne fpsy i tak spore (czasem, nie zawsze) spadki przy grze w multi są nie do zaakceptowania... 

Owszem pewnie to wina jak zwykle gry multiplatformowej i jej optymalizacji, ale jednak niesmak pozostaje. 

Odnośnik do komentarza

Moze byl juz taki temat, wiec z gory przepraszam.

 

czy pomoże mi ktoś w ustawianiu hdr na PS5? Wczoraj nabyłem nowa konsole Sony i przy przejściu całego tego procesu ustawiania konsoli, doszedłem do momentu ustawiania HDR, ustawiłem tak, że to koło było ledwo widoczne, tak jak było zalecane, ale podczas grania obraz jest jakiś za jasny. Czy wiecie jak ustawić to, aby obraz był w jak najlepszej jakości?

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, kamilpolpak napisał:

Moze byl juz taki temat, wiec z gory przepraszam.

 

czy pomoże mi ktoś w ustawianiu hdr na PS5? Wczoraj nabyłem nowa konsole Sony i przy przejściu całego tego procesu ustawiania konsoli, doszedłem do momentu ustawiania HDR, ustawiłem tak, że to koło było ledwo widoczne, tak jak było zalecane, ale podczas grania obraz jest jakiś za jasny. Czy wiecie jak ustawić to, aby obraz był w jak najlepszej jakości?

Było już wałkowane, to co sugeruje Sony przy konfigurowaniu HDR jest złe.

Vincent tutaj wyjaśnia co i jak

 

w skrócie -  te symbole mają być niewidoczne :lapka:

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, kamilpolpak napisał:

Moze byl juz taki temat, wiec z gory przepraszam.

 

czy pomoże mi ktoś w ustawianiu hdr na PS5? Wczoraj nabyłem nowa konsole Sony i przy przejściu całego tego procesu ustawiania konsoli, doszedłem do momentu ustawiania HDR, ustawiłem tak, że to koło było ledwo widoczne, tak jak było zalecane, ale podczas grania obraz jest jakiś za jasny. Czy wiecie jak ustawić to, aby obraz był w jak najlepszej jakości?

jaki tv?

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.03.2021 o 09:43, lonek_rwl napisał:

 

Cześć. Mam prośbę.

O ile w temacie wideo i rozdzielczości wszystko ogarniam to temat dźwięku jest mi obcy.

Od niedawna mieszkam w nowym domu i zrobiłem sobie w salonie system 5.1 oparty na amplitunerze Marantz SR5014. Ampli skonfigurowany jest dobrze i ładnie puszcza dźwięk przestrzenny w filmach bezpośrednio z TV (YouTube, Netflix)

 

Nie wiem czy wszystko jest dobrze podłączone i skonfigurowane jeżeli chodzi o konsole.

Plejak podłączony bezpośrednio do TV (Sony XH90) kablem hdmi 2.1 w 4 port, TV podłączony z amplitunerem identycznym kablem hdmi 2.1 do portu 3 (eARC).

 

No i tutaj moja wiedza się kończy. Co ja mam ustawić w opcjach dźwięku konsoli? Zostawić PCM czy Dolby czy DTS? Czym to się w ogóle różni?

Jeszcze jest opcja wyboru czy konsola jest wpięta do TV czy do wzmacniacza? Mam ustawione na TV ale ustawiając, że do wzmacniacza to pojawia się więcej opcji. Tak w zasadzie obie opcje są prawidłowe wiec która wybrać?

 

W opcjach wzmacniacza dopiero jest na***ne tego. Przy ustawieniu konsoli na PCM mam:

14f30af80d0c6f069894609a6a26194e.jpg

 

Dolby:

9a3d7b3441b7ac0c6cec1748f25d0772.jpg

 

DTS:

859b3e38418e6700d5dc3fa61786bc18.jpg

 

Jestem absolutnie zielony w temacie audio. Szukałem jakiegoś poradnika w necie ale nic porządnego nie znalazłem.

 

Pytanie tez jak sprawdzić poprawność dźwięku przestrzennego? Grałem wczoraj w RE7, odwracam się do zegara tyłem a on dalej cyka w przednich głośnikach. Może to kwestia gry ale nie wiem jak to sprawdzić.

 

Jeżeli macie jakieś linki do wartościowych artykułów gdzie mógłbym się dokształcić w temacie to również poproszę.

 

Dzięki za pomoc.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Mając sprzęt z eARC najlepiej ustawić w konsoli PCM, bo zagwarantuje to najlepszą jakość audio. Jeżeli masz TV lub amplituner ze zwykłym ARC, to sygnał PCM 5.1 z konsoli zostanie zamieniony na PCM 2.1. Wtedy używa się właśnie Dolby/DTS.

Czyli u Ciebie najlepsza opcja to PCM w konsoli, a w amplitunerze wystarczy Multi Ch In. Potem tylko sprawdź w ustawieniach amplitunera czy na pewno dostaje sygnał 5.1.

Jeżeli chodzi o sposób podłączenia konsoli, najlepiej podpiąć bezpośrednio do amplitunera, bo eARC/ARC bywają kłopotliwe. Twój Marantz nie ma jednak portów HDMI 2.1, więc straciłbyś wsparcie 120FPS i inne bajery.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Mając sprzęt z eARC najlepiej ustawić w konsoli PCM, bo zagwarantuje to najlepszą jakość audio. Jeżeli masz TV lub amplituner ze zwykłym ARC, to sygnał PCM 5.1 z konsoli zostanie zamieniony na PCM 2.1. Wtedy używa się właśnie Dolby/DTS.
Czyli u Ciebie najlepsza opcja to PCM w konsoli, a w amplitunerze wystarczy Multi Ch In. Potem tylko sprawdź w ustawieniach amplitunera czy na pewno dostaje sygnał 5.1.
Jeżeli chodzi o sposób podłączenia konsoli, najlepiej podpiąć bezpośrednio do amplitunera, bo eARC/ARC bywają kłopotliwe. Twój Marantz nie ma jednak portów HDMI 2.1, więc straciłbyś wsparcie 120FPS i inne bajery.

Dzięki! Jutro przetestuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...