Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj tak z ciekawości odpaliłem tą nową aplikację Sony z filmami, by sprawdzić jakość obrazu. Wybrałem Venoma z napisami i co się rzuciło w oczy to brak możliwości ustawienia napisów. Ktoś władował je za wysoko, a do tego są za małe. Jako, że było późno obejrzenie zostawiłem sobie na dzisiaj i co zabawne widzę, że pojawił się opcja co do wyboru języka polskiego w dźwięku, stereo, lub 5.1. Co prawda jest tu tylko kilka produkcji, ale ciekawi mnie jak to się rozwinie.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, czarek250885 napisał:

Wczoraj tak z ciekawości odpaliłem tą nową aplikację Sony z filmami, by sprawdzić jakość obrazu. Wybrałem Venoma z napisami i co się rzuciło w oczy to brak możliwości ustawienia napisów. Ktoś władował je za wysoko, a do tego są za małe. Jako, że było późno obejrzenie zostawiłem sobie na dzisiaj i co zabawne widzę, że pojawił się opcja co do wyboru języka polskiego w dźwięku, stereo, lub 5.1. Co prawda jest tu tylko kilka produkcji, ale ciekawi mnie jak to się rozwinie.

Zgadza się napisy są za wysoko i na tą chwilę nie ma opcji nic z tym zrobić. A co do opcji audio to widziałem że i owszem dodają PL także można co jakiś czas sprawdzić bo mogą dołożyć.

Jednak jak dla mnie jakość obrazu SŁABA i w dodatku 1080p. gdzie konsola ma być do 4K - tego nie rozumiem... 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, LeifErikson napisał:

Dziwna rzecz - zauważyłem, że czasami pilot od TV uruchamia mi konsolę. :D W sensie odpalam TV guzikiem na pilocie i jednocześnie startuje konsola. Ktoś zna może taka przypadłość i wie co z tym fantem zrobić?

 

Ja tak mam gdy przełączam w TV złącze do którego jest podpięte konsola :)  Dla przykładu oglądam na HDMI 1 telewizję satelitarną Canal+ a gdy przełączę na HDMI 2 do którego jest podpięta konsola od razu z automatu mi ją włącza :D

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, LeifErikson napisał:

Dziwna rzecz - zauważyłem, że czasami pilot od TV uruchamia mi konsolę. :D W sensie odpalam TV guzikiem na pilocie i jednocześnie startuje konsola. Ktoś zna może taka przypadłość i wie co z tym fantem zrobić?


Nigdy tak nie miałem, aż do przed chwili :D I wlazłem sprawdzić czy ktoś też to ma. W TV nic nie zmieniałem, w konsoli też. Tezę mam, że ostatni firmware update coś dołozył, potem pogrzebię w ustawieniach HDMI konsoli.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, maxoffe napisał:

Zgadza się napisy są za wysoko i na tą chwilę nie ma opcji nic z tym zrobić. A co do opcji audio to widziałem że i owszem dodają PL także można co jakiś czas sprawdzić bo mogą dołożyć.

Jednak jak dla mnie jakość obrazu SŁABA i w dodatku 1080p. gdzie konsola ma być do 4K - tego nie rozumiem... 

Cudów nie ma co się spodziewać porównując do hbo czy netflixa, który ma ten niby streaming w 4k ale z takim bitrate, że obraz na poziomie dvd full hd. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, lpcl napisał:

Cudów nie ma co się spodziewać porównując do hbo czy netflixa, który ma ten niby streaming w 4k ale z takim bitrate, że obraz na poziomie dvd full hd. 

Cudów jakości filmu z płyty BR 4K nie oczekiwał bym ale 1080p. dziś to trochę słabo, tym bardziej że jakość też ma sporo do życzenia. 

No ale jak jest to lepiej mieć jak nie mieć wcale... Choć wszystkie te filmy dawno oblukane w lepszej jakości także ponownie raczej ich nie będę oglądał w niższej rozdziałce... 

 

Odnośnik do komentarza
Że coś takiego jest to wiedziałem, ale od premiery miałem wyłączone wszelkie ustawienia HDMI pozwalające na sterowanie konsolą z innego urządzenia, więc nigdy się nie odpalała wraz z TV aż do dziś pierwszy raz. Stąd zdziwko. 
Kolejny, który instaluje nowy soft na konsoli bez przeczytania changeloga...

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, maxoffe napisał:

Zgadza się napisy są za wysoko i na tą chwilę nie ma opcji nic z tym zrobić. A co do opcji audio to widziałem że i owszem dodają PL także można co jakiś czas sprawdzić bo mogą dołożyć.

Jednak jak dla mnie jakość obrazu SŁABA i w dodatku 1080p. gdzie konsola ma być do 4K - tego nie rozumiem... 

Jesteś pewien że 1080? Na moim lg cx 55 obraz był ostry. Nawet szwagier zwrócił uwagę na jakość obrazu. Na pewno czyściej niż jak ogladam netflixa. Co nie zmienia faktu, że wybór wciąż słaby jak na możliwości Sony Pictures.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, czarek250885 napisał:

Jesteś pewien że 1080? Na moim lg cx 55 obraz był ostry. Nawet szwagier zwrócił uwagę na jakość obrazu. Na pewno czyściej niż jak ogladam netflixa. Co nie zmienia faktu, że wybór wciąż słaby jak na możliwości Sony Pictures.

Była gdzieś nawet jakaś wzmianka o tym, czytałem. 

Zresztą widać po obrazie ze nie jest to 4K. 

A tego Netflixa to przez konsole oglądasz czy bezpośrednio przez TV (masz apke na telewizorze)? 

Pytam bo kiedyś ale to już dosyć dawno temu często używałem Netflixa ale przez apke w TV i jeśli dobre pamiętam obraz był w miarę jak na stream znośny. Zwłaszcza 4K choć wtedy mało który film był w tej rozdziałce... 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, RadkoR napisał:

Kolejny, który instaluje nowy soft na konsoli bez przeczytania changeloga...

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka
 

 

Przecie to sie w tle dzieje. Rzadko kiedy w tego typu notkach jest cos madrzejszego niz "stability improvements" (tym razem fakt, jest o tym hdmi).  To znajdz mi jeszcze release note do firmwaru dualsense mądralo, bo tu chętnie bym poznał, a szukałem ;<

Odnośnik do komentarza

Przecież to nie Windows Vista, gdzie do każdego update'u trzeba było podchodzić jak do jeża, bo nie wiadomo co tym razem spie*dolą i czy nasze pliki przetrwają. A changelog powinien być widoczny bezpośrednio z konsoli. Jak wybudza się z rest mode to jest informacja o tym, że system się zaktualizował, byłoby miło gdyby pojawił się tam przycisk "zobacz zmiany"

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.04.2021 o 01:09, RadkoR napisał:

Kolejny, który instaluje nowy soft na konsoli bez przeczytania changeloga...

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie wiem jak inni, ale dla mnie to jedna z zalet konsol, że wkładam płytę/ściągam grę i gram, a nie czytam jakieś change logi po update'ach. :D

 

Cioram na kolejnych systemach Sony od wieeelu lat i jeszcze nigdy update nie zmieniał mi w taki zaskakujący sposób funkcjonalności urządzenia. Raz sobie w trakcie gry wyłączyłem przypadkowo konsolę, jak gdzieś mi się pilot od TV zaplątał i go przypadkiem wcisnąłem. :D Myślałem, że korki wywaliło, bo nagle mi sprzęty gasną. :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem ps5 lecz z powodu braku ps4 nie znam się zbytnio na cenach. Stąd też moje pytanie: lepiej kupić digital edition i zapłacić mniej czy zwykłą ale z wejściem na płyty? Zastanawia mnie cena gier w sensie czy tańsze są wersje pudełkowe czy cyfrowe? I jeżeli cyfrowe to na sklepie playstation etc. czy w miejscach typu g2a/kinguin.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Anon_ napisał:

Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem ps5 lecz z powodu braku ps4 nie znam się zbytnio na cenach. Stąd też moje pytanie: lepiej kupić digital edition i zapłacić mniej czy zwykłą ale z wejściem na płyty? Zastanawia mnie cena gier w sensie czy tańsze są wersje pudełkowe czy cyfrowe? I jeżeli cyfrowe to na sklepie playstation etc. czy w miejscach typu g2a/kinguin.

Bierz jeśli oczywiście kasy starczy to wersję z napędem... 

Gry możesz kupować np. używane, a i nowe tanieją szybciej. 

Oprócz tego jak masz kumpli którzy mają także PS5 to można sobie wzajemnie pożyczać gry. 

A dla mnie także na plus to filmy z Blu-Ray w 4K! 

Jakość po prostu powala. 

A z minusów to głośność napędu (czasem sprawdza płytę podczas gry i trochę go słychać) i wyższa cena samej konsoli... 

No i oczywiście jest to dodatkowy element który może się zepsuć... 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Anon_ napisał:

Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem ps5 lecz z powodu braku ps4 nie znam się zbytnio na cenach. Stąd też moje pytanie: lepiej kupić digital edition i zapłacić mniej czy zwykłą ale z wejściem na płyty? Zastanawia mnie cena gier w sensie czy tańsze są wersje pudełkowe czy cyfrowe? I jeżeli cyfrowe to na sklepie playstation etc. czy w miejscach typu g2a/kinguin.

 

Za wszelką cenę unikaj stron typu g2a. Zdecydowana większość gier, które tam sprzedają to nie kody, a dostęp do konta. Każda gra to nowe konto i robisz na konsoli straszny śmietnik, nie mówiąc o tym, że jak konsola Ci padnie, a nie masz gdzieś zeszytu z zapisanymi passami to tracisz dostęp do gier. Szkoda zachodu, zwłaszcza że ceny wcale nie są jakoś dużo niższe. Lepiej kupować zdrapki po 80zł za 100 (bardzo często są takie promocje), doładowywać sobie nimi konto i za to kupować w cyfrze.

 

No ale generalnie polecałbym wersję z napędem. Gry możesz odsprzedać jeśli nie kolekcjonujesz, a rynek używek wymusza szybsze zbijanie cen. Taki Sackboy w pudełku kosztuje dzisiaj jakieś 140zł, a na PS Store cały czas 300zł. Oczywiście w cyfrze zdarzają się też promocje i sam często z nich korzystam, ale do tego trzeba mieć bardziej rękę na pulsie, podczas gdy w pudełkach cena po prostu stopniowo spada i za tydzień nie będzie z powrotem ceny premierowej. Ogólnie moim zdaniem zawsze warto mieć wybór.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...