Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, maxoffe napisał:

A z minusów to głośność napędu (czasem sprawdza płytę podczas gry i trochę go słychać)

Teraz po tych aktualizacjach praktycznie nie ma już tego problemu. Konsola robi to rzadziej i nie słychać tak głośno jak to miało miejsce wcześniej. 

W tej chwili nawet można przegapić ten moment jak się jest wciągniętym w rozgrywkę.

 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Czoperrr napisał:

Co do TLOU2 mam mieszane uczucia, część historii faktycznie jest mocna ale kilka godzin to ckliwe zapychacze. Druckmann chyba za dużo Netflixa się naoglądał. Jedynka jest o wiele lepsza pod tym względem.

Początek jest dobry:

Spoiler

pojmanie Joela

ale potem jest chooynia pochyła. 

Edytowane przez Zajcik
Odnośnik do komentarza

Co do raportu Sony, jest tam kilka ciekawych rzeczy jeszcze: 

*Sony planuje znaczące zwiększenie wydatków na gry first-party (webcast po raporcie)
*Sony zwiększa planowane strategiczne środki inwestycyjne na kolejne 3 lata do 18 mld USD (przez poprzednie 3 lata pula była prawie o połowę mniejsza) - oczywiście to budżet dla całego Sony, ale osobiście w tym okresie spodziewam się inwestycji głównie w gry/anime/streaming (przez ostatnie lata to była głównie muzyka i produkcja filmowa, w tej pierwszej zdystansowali całą konkurencję, w tej drugiej zmienili strategię)

Edit:

Jeszcze jedna ważna rzecz, SIE spodziewa się trochę mniejszej sprzedaży gier first party na początku roku fiskalnego (niż w ubiegłym), ale druga połowa, ma wyrównać wynik za cały rok. a mówimy tu o roku gdzie sprzedali 58.4 mln gier first party.

Imo, Horizon w trzecim kwartale jest bardziej niż pewny, ale oczywiście dopóki daty nie będzie, to tylko dywagacje.

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Przemo napisał:

Teraz po tych aktualizacjach praktycznie nie ma już tego problemu. Konsola robi to rzadziej i nie słychać tak głośno jak to miało miejsce wcześniej. 

W tej chwili nawet można przegapić ten moment jak się jest wciągniętym w rozgrywkę.

 

No masz rację jest ciszej, jednak porównując do wer. bez napędu to rozumiesz co miałem na myśli... 

Odnośnik do komentarza
Which Platform(s) most interest you as a developer?
 
  • PC - 58%
  • PS5 - 44%
  • Switch - 38%
  • XSX/S - 30%
  • VR - 27%
The platform(s) of the current project?
 
  • PC - 58%
  • PS5 - 27%
  • XSX/S - 24%
  • Switch - 17%
  • VR - 10%
The platform(s) of the next project?
 
  • PC - 53%
  • PS5 - 30%
  • XSX/S - 25%
  • Switch - 19%
  • VR - 11%

https://twistedvoxel.com/ps5-is-the-prefered-console-among-devs-according-to-gdc-2021-survey/

image.gif

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja to lekko w szoku jak mam być szczery. Spodziewałem się, że dominować będzie Sony, a za nim Nintendo (bo duży rynek zbytu, a gracze chętnie kupują te gry), a tu takie info. :obama: Dziwne jeszcze o tyle, że największe sprzedaże kręci się na konsolach gdzie problem piractwa został praktycznie wyeliminowany.

Odnośnik do komentarza

Nie ma czemu zbytnio się dziwić, Switch ma za mało mocy żeby pociągnąć wymagające graficznie tytuły a eldorado indykowe (cokolwiek by się nie wydało na Switcha to się sprzeda) już się kończyło rok temu. PC na pierwszym miejscu bo na Steama wszystko można wrzucić i jak się sprzeda to idzie port na konsole.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, łom napisał:

eldorado indykowe (cokolwiek by się nie wydało na Switcha to się sprzeda) już się kończyło rok temu

 

Jest to wynik jakiegoś szczególnego wydarzenia czy się rynek po prostu nasycił?

 

@Figuś Valhaim kosztuje 20USD i sprzedał się w 6 milionach kopii. Nie oceniam samej wartości tej gry, bo w nią nie grałem, ale niska cena i ciepłe przyjęcie zrobiły swoje. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...