Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Swoją drogą, chronologicznie to trójka jest pierwszą części z serii główniej? Może w końcu będę miał okazję ugryźć tę serię do której zabieram się i się zabrać nie mogę.

Ale gracz, jak z koziej OIP.GN6nGWniUkNQC1cKqrXLpQAAAA?pid=ImgDeimage.thumb.jpeg.018a9e7936d8ed24d010556c30882521.jpeg

 :(

Edytowane przez Rtooj
  • This 3
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Dajże spokój, po ludzku pytam. Ciekawe czy też jesteś obeznany z całą klasyką.

Najpierw jest 3ka, ale czy kolejność chronologiczna jest właściwa to sprawa dyskusyjna.

 

Gdzie Ty byłeś gdy rysowana facjata Snejka mrugała do nas z ekranu głównego?

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Rtooj napisał:

Gdzie Ty byłeś gdy rysowana facjata Snejka mrugała do nas z ekranu głównego?

 

Gen 5 i 6. spędziłem z Nintendo. Nigdy nie przerobiłem żadnej konsoli więc nie poznałem dobrze Szaraka, a PS2 dorwałem dopiero w trakcie gen. 7. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Nie przesadzałbym zbytnio, Square poza remakem Finala 7 nie dostarcza dużym konsolom szczególnie dobrze.

Xddddd 

 

Octopath Travelers 1,

Octopath travelers 2,

bravely default 2

Triangle Strategy 

Tactics Orge Reborn

Live a live

Dragon Quest 11

 

Przecież oni w jrpg mają najlepszą formę od czasów PSX/PS2. Ok, są to tańsze projekty w większości, a nie oczoyebne blockbastery jak ff7r ale powiedzmy sobie szczerze, ten gatunek już nie porywana sprzedażowo tłumów poza głównymi markami, które lata pracowały na renomę więc raczej coraz mniej będzie w nim projektów z turbo budżetami 

 

  • Plusik 4
  • This 2
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Daffy napisał:

Xddddd 

 

Octopath Travelers 1,

Octopath travelers 2,

bravely default 2

Triangle Strategy 

Tactics Orge Reborn

Live a live

Dragon Quest 11

 

Przecież oni w jrpg mają najlepszą formę od czasów PSX/PS2. Ok, są to tańsze projekty w większości, a nie oczoyebne blockbastery jak ff7r ale powiedzmy sobie szczerze, ten gatunek już nie porywana sprzedażowo tłumów poza głównymi markami, które lata pracowały na renomę więc raczej coraz mniej będzie w nim projektów z turbo budżetami 

 

Niesamowite blockbustery na duże konsole :obama: 

 

Może niech się trzymają ze Switchem, bo tam akurat na PS i Xboxie to ostatnie za dobrze nie ma jeśli chodzi o nowe projekty.

Odnośnik do komentarza

Każda z powyższych jest ogólnie dostępna, nic nie jest exem na switcha, chyba nawet w każdą z tych zagrasz na plejce.

 

Rozumiem że nimi gardzisz bo nie mają graficzki jak ff7r? Wręcz stawiając ff7r przy wychodzi ona jako jedną z gorszych gier z wymienionych. 

 

Te gry to jest dostarczanie przez square dobrze. Chcesz blockbasterow graficznych co chwilę i to jeszcze w gatunku jrpg? - jak pisałem w poprzednim poście 

Odnośnik do komentarza

A wybacz najmocniej, myślałem, że sobie Nintendo zaklepało te Octopathy. Wiem, że radzą sobie całkiem sprawnie na Switchu. Po prostu mam przed oczami te wszelkie potworki pokroju Forspoken, Stranger of Paradise czy Balana i jakoś utwierdził mi się obraz tego, że:

  • Square + Nintendo = dobrze
  • Square + starocie = dobrze
  • Square + nowości = gnioty

 

Odnośnik do komentarza

Ale Octopath, triangle strategy itp to też nowości przecież, serio ci gadam a nie ma gatunku growego, który aż tak znam na wskroś jak jrpg, że square w jrpg na tych pixelowych silnikach jest najmocniejszy od lat i dla mnie ich przejęcie to byłby mocny deal dla samego tego faktu.

 

Oni po prostu walą za dużo gierek w obieg i te tańsze jrpg w pixelart wychodzą zgrabniej niż tanie produkcje w 3d (stranger, profanacja marki Valkyrie profile itd). Forsaken to wogole błąd matrixa, chyba im żal było tego silniki co miał przez najbliższe lata napędzać każda ich grę i wyszła taka kupa, że nie ma już silnika i nie ma dywizji co grzebała przy nim

Odnośnik do komentarza

Liczę jednak, że wśród dat będzie dominowało 2023. Z pewniaków 1st party na ten rok mają chyba tylko pająka.

Teraz, Daffy napisał:

Ale Octopath, triangle strategy itp to też nowości przecież, serio ci gadam a nie ma gatunku growego, który aż tak znam na wskroś jak jrpg, że square w jrpg na tych pixelowych silnikach jest najmocniejszy od lat i dla mnie ich przejęcie to byłby mocny deal dla samego tego faktu.

 

Właśnie o tym pisałem wyżej, jakoś podświadomie łączyłem te pixelówki z grami na wyłączność na Switcha (chyba Octopath był swojego czasu eksem nawet).

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Daffy napisał:

Przecież Sony zawsze przy dobrych pokazach to pokazywało lineup na co najmniej 3 lata+ do przodu. 

 

Nie mówili, że będą się z tego wycofywać? Innym firmom się za to obrywało. Zobaczymy jak będzie tutaj. :)

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Daffy napisał:

Przecież Sony zawsze przy dobrych pokazach to pokazywało lineup na co najmniej 3 lata+ do przodu. 

Przypominam że gry pokazywane na pokazie ps5 już dawno w większości wyszły, ociągają się chyba 2 indyki, i Tchia późno zawitała. 3 lata już dawno nieaktualne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...