Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, MLeKSk napisał:

Moje PS5 zaczęło coś fiksować po ostatniej aktualizacji :-/ Konsolę zazwyczaj włączam padem, po włączeniu automatycznie sygnał przeskakiwał na HDMI 4 do którego jest podpięta. Po ostatniej aktualizacji jakiś miesiąc temu sygnał już się nie przełącza. No ok, trudno. Jednak kiedy włączam konsolę padem i pilotem wybieram HDMI4 to konsola automatycznie przechodzi w stan czuwania. Podobnie jest w drugą stronę. Jak najpierw wybieram odpowiednie złącze to konsola sama się włącza, a po włączeniu pada też przechodzi w stan czuwania. O co chodzi? W ustawieniach konsoli jest wszystko tak jak było na początku. Zmiana HDMI też nie pomaga. W dodatku zaczęły się pojawiać jakieś artefakty, jakieś cienie czy też tak jakby podwójny obraz. Nie miałem tego wcześniej. Wina telewizora to to raczej nie jest, bo na X-klocku jest wszystko OK.

 

Wygląda na jakieś cyrki z HDMI-CEC. Sprawdź odpowiednie ustawienia telewizora i konsoli.

Odnośnik do komentarza
Teraz, MLeKSk napisał:

Ustawienia TV i konsoli mam takie same od pół roku, nic nie grzebałem. To zaczęło się dziać po ostatniej aktualizacji PS5.

 

Może aktualizacja coś przestawiła? Takie samoistne włączanie/wyłączanie to na 99% robota CEC. Spróbuj wyłączyć na TV i konsoli i zobacz czy dalej są problemy.

Odnośnik do komentarza

A jest problem z trybem uśpienia? Szwagier po freezie dał tryb uśpienia i konsola nie chciała potem wstać. Musiał trzymać guzik power aż się wyłączyła. Po włączeniu wywaliło komunikat, że uszkodzone są sejwy z Racheta.

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

Obecnie ps5 jeszcze nie obsługuje freesync/vrr. Taka funkcjonalność ma się pojawić w jednej z przyszłych aktualizacji systemu. 

 

Natomiast 4k 120HZ powinno działać, o ile telewizor również posiada port HDMI 2.1. Jednak chyba nie ma obecnie żadnego tytułu na ps5, który obsłużyłby takie wartości rozdzielczości przy takiej liczbie klatek na sekundę.

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Hal Emmerich napisał:

Obecnie ps5 jeszcze nie obsługuje freesync/vrr. Taka funkcjonalność ma się pojawić w jednej z przyszłych aktualizacji systemu. 

 

Natomiast 4k 120HZ powinno działać, o ile telewizor również posiada port HDMI 2.1. Jednak chyba nie ma obecnie żadnego tytułu na ps5, który obsłużyłby takie wartości rozdzielczości przy takiej liczbie klatek na sekundę.

OK . Dzięki za odpowiedź. Faktycznie podłączyłem pod wejście w telewizorze HDMI 4 i w ustawieniach ps5 informacja o sygnale wideo jest obsługiwana rozdzielczość 4k 120 HZ z trybem HDR. Jednak problem jest tego typu, że po wyłączeniu TV i włączeniu konsoli nie ma dźwięku - trzeba dać na chwilę inne żródło i potem dźwięk się pojawia. Czytałem na Av forums i kilka osób też opisywało ten problem. Niby czekają na poprawkę .

Czy jak podłączę ps5 pod HDMI 1 czy 2 które nie obsługuje standardu HDMI 2.1 to na dzień dzisiejszy dużo stracę czy to będzie to samo jak na wejściu HDMI 4 które obsługuje HDMi 2.1 ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...