Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli inne porty w telewizorze to HDMI 2.0, to spokojnie powinny zapewnić Ci 4k i 60 fpsów z HDRem, a więc w zupełności wystarczająca jakość dla ps5 jak na ten moment. Podłączając konsolę do innych niż HDMI 2.1 wejść stracisz VRR (ale tak jak pisałem, na razie nie jest ono obsługiwane przez ps5), nie będziesz mógł grać w gry działające w 4k i 120 klatkach (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale na PlayStation 5 nie ma na razie ani jednej takiej gry) oraz nie będziesz mógł się cieszyć z eARC oraz Auto Low Latency Mode (ALLM). To ostatnie, to nie wiem czy ps5 w ogóle obsługuje.

 

Sam gdybym miał tę konsolę, to bez zawahania podłączałbym ją do HDMI 2.0 aż do momentu, w którym Sony wyda aktualizację do Variable Refresh Rate / FreeSync.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Mam FFVIIR na płycie‚ wersja na PS4. Czy aby aby zagrać w wersję na PS5 muszę najpierw ściągnąć/zainstalować wersję na PS4 aby potem ściągnąć patcha na PS5 czy da się to w mniej bolesny sposób zrobić?

 

PS. Trochę kwas z tym, że nadal trzeba mieć 2 razy więcej miejsca niż gra faktycznie zajmuje ... Myślałem, że w końcu to ogarnęli :/

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Ins napisał:

Sorry że męczę bułę ale jaki kafelek? 

 

Wciskam start na ikonce i mam do wyboru PS4‚ Demo PS4 i PS5. Gdy wybieram PS5 nic się nie dzieje. Jak wybieram PS4 to się instaluje.

 

 

Oczywiście Square musiało popierdolić, normalnie przy Y7 gdy miałeś kursor na kaflu z grą pojawiał sie niżej odnośnik do ściągnięcia free wersji PS5

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
tak się zastanawiam xd mam moralesa na płycie, wersja ps5. ta wersja pójdzie też na ps4 czy tylko na ps5?
 
bo jak nie to trochę beka, wtedy bardziej opłaca się brać wersje ps4. bo ta odpali się na dwóch konsolach, a wersja ps5z góry jest "ograniczona".

Wersja PS4 pozwala Ci ściągnąć pełna cyfrowa wersje gry w formacie PS5 ale musisz mieć do tego płytę (PS4) - bez niej nie odpalisz gry w formacie PS5.

Gry na PS4 masz na BD, a na PS5 UHD BD czy jak to się tam zwie. Zamotka wiem, ale wynika pewnie właśnie z kwestii formatu płyt, dlatego wersji PS5 nie odpalisz na PS4/Pro bo te nie maja takiego napędu.
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Słupek napisał:

 jak nie to trochę beka, wtedy bardziej opłaca się brać wersje ps4. bo ta odpali się na dwóch konsolach, a wersja ps5z góry jest "ograniczona".

 

To prawda, od premiery PS5 gry cross gen biore tylko z logo PS4 bo dają większą kompatybilność (natywne ps4 jak i dedyk cyfrowy do pobrania na ps5), są tańsze i łatwiej odsprzedać (więcej posiadaczy starej generacji).

Odnośnik do komentarza

dokładnie, dlatego właśnie się zastanawiałem czy wersja z ps5 pójdzie na czwórce.

 

swoją drogą współczuję tym wszystkim januszom, dziadką w tej generacji. jak pójda do takiego mm czy euro i zaczną wybierać gierki. wersja ps4 ale pójdzie na ps5, wersja ps5 ale nie pójdzie, czym się różni, czemu droższa a działa itd.

na plejce jeszcze ten plus, że konsole są numerycznie nazywane ale xbox xd powodzenia.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Kraboburger_SpongeBoba

Czy ktoś z Was, forumowicze, korzystał, korzysta lub będzie korzystać z takiego oto ,,gadżetu"/urozmaicenia zewnętrza konsoli PS5 i jej pada/padów? ,,Z czym to się je?" Warto wydać 100zł, aby uwypuklić piękną linię kroju Ps5? Gra wtedy byłaby przyjemna, to fakt, jednakże problemem jest ewentualny montaż i demontaż, oraz to czy skórka utrzyma się na powierzchni sprzętu i pada. Przykładowy link z modelami z aukcji z Allegro, poniżej; chodzi mi o ten rodzaj/specyfikację skina od tego sprzedawcy.

 

https://allegro.pl/oferta/naklejka-skin-folia-ps-5-standard-ed-sports-7-10801744655?fromVariant=10794821832

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...