Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Wooyek napisał:

 

Nie są żadne tajemnicze, to mam raport z kalibracji w pdf-ie, mailem mogę wysłać. 

Jak to była profesjonalna kalibracja to te ustawienia sprawdzą się tylko na Twoim TV, takie rzeczy robi się pod każdy egzemplarz osobno. Ale wysłać możesz, chętnie zobaczę jak taki raport wygląda.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, second napisał:

A co dokładnie daje taka kalibracja? Ma to sens do gierek i netflixa?

 

Do gierek nie. Do Netflix spoko. Kalibracja daje ci wierne odwzorowanie kolorów dostosowane do pomieszczenia w którym znajduje się tv, tak aby obraz w filmach wyglądał w taki sposób jak sobie pan reżyser wymyślił 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, second napisał:

A co dokładnie daje taka kalibracja? Ma to sens do gierek i netflixa?

Do gier nie ma sensu. Do filmów i treści kręconych kamerami jak najbardziej.

22 minuty temu, kislawa napisał:

 

Do gierek nie. Do Netflix spoko. Kalibracja daje ci wierne odwzorowanie kolorów dostosowane do pomieszczenia w którym znajduje się tv, tak aby obraz w filmach wyglądał w taki sposób jak sobie pan reżyser wymyślił 

Mój był kalibrowany w sklepie. A nie w moim pomieszczeniu wiec i nie wiem czy to ma znaczenie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, sajmon34 napisał:

 

Heh. Taka podjarka tutaj oledami. A czy ogladaliscie/graliscie w cos kiedys na plazmie panasa? 

Przez 5 lat uzytkowalem takowa 50st60 i jak przesiadlem sie na oleda  to nic poza dolby vision nie zrobilo na mnie wrazenia.  No ale jak ktos przesiadl sie z lcd to różnica pewnie duza. Jak kogos nie stac na oleda to niech udezy w plazme ofc uzywke. Gwarantuje ze tez bedzie zbieral szczeke z podlogi zarowno w filmach jak i grach. 

No ale to chyba do filmów tylko bo do gierek cofać się teraz do full HD i brak hdr to tak średnio. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, lpcl napisał:

No ale to chyba do filmów tylko bo do gierek cofać się teraz do full HD i brak hdr to tak średnio. 

 Rzeczywista rozdzielczość obrazu w ruchu, mega płynność i jakość obrazu by Ci zrobiły loda po same kule. Topowe plazmy to były wspaniałe telewizory. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ListuniO napisał:

Przecież to kalibrowanie żeby dostosować do pomieszczenia to zupełnie bez sensu. Do czego? Do oświetlenia w pokoju np?

Oczywiście ze bez sensu, bo to oznacza ze telewizor powinien być kalibrowany rano, po południu i późnym wieczorem, zwykle naciągactwo, kalibracja ma na celu odwzorowanie wiernie kolorów, bez znaczenia czy to sklep czy dom.

Edytowane przez eX4cT_PL
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, eX4cT_PL napisał:

Oczywiście ze bez sensu, bo to oznacza ze telewizor powinien być kalibrowany rano, po południu i późnym wieczorem, zwykle naciągactwo, kalibracja ma na celu odwzorowanie wiernie kolorów, bez znaczenia czy to sklep czy dom.

I pewnie jeszcze na wiosne, lato, jesień i zime;)

 

Nawet w raporcie z kalibracji mam napisane przy wartości JASNOŚĆ żeby sobie ustawiac zgodnie z jasnościa otoczenia więc to nie ma kompletnie znaczenia...

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Michał102 napisał:

 Rzeczywista rozdzielczość obrazu w ruchu, mega płynność i jakość obrazu by Ci zrobiły loda po same kule. Topowe plazmy to były wspaniałe telewizory. 

10 lat temu... Serio, jeśli postawisz obok oleda to nawet nie spojrzysz w kierunku plazmy (nawet topowej) bo zbierze Cię na wymioty.

Odnośnik do komentarza

Dziś kolejny dzień testów za mną. Telewizor użytkowałem dość intensywnie i z filmu na film, gry na grę uśmiech jest coraz szerszy. Nawet podłączyłem na moment obok swojego starego ksa to mine miałem nietęgą. Oled to jest jednak życie, ograne gierki wyglądają fenomenalnie. Szczerze to bardziej czuje nowa generacje po zmianie tv na Oleda niż jak kupowałem pro/xboxa x w tamtym okresie na ledzie. Przeskok w jakości obrazu jest ogromny. Druga sprawa albo to efekt placebo albo granie na oledzie mniej meczy oczy - Może to wynik tego, ze jest jednak trochę mniej jasny od Ledow? Nie wiem, ale dłużej mogę wysiedzieć przed tv niż kiedyś :o 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Odpaliłem wczoraj bydlaka, trochę pograłem, obejrzałem kawałek Madmaxa i planet earth. Nie bawiłem się jeszcze jakoś mocno ustawieniami ale mam już kilka spostrzeżeń. 85 cali robi wrażenie, oglądamy go z 3 metrów i jest przyjemnie duży. W porównaniu do mojego 65b7 jest jaśniejszy. HDR w madmax naprawdę mocno daje po oczach a planet earth to miód na dużym tv. Android działa zaskakująco szybko i telewizor dobrze sobie radzi z kiepskim wifi (xox się nie łączy bo router na drugim końcu domu). Czernie mnie zaskoczyły, tak widać ze stref jest mało bo są one dosyć duże i czasem tv ma problem z małymi ruchomymi elementami np ekranów ładowania i widać podświetlony kwadrat do okoła elementu, ale co zaskakujące potrafi tez wyświetlić czarna czerń :). Nie jest to poziom oled ale da się żyć. Blooming jest minimalny. Na duży plus względem oled np brak brandingu na szarych (np. 5%) planszach, więc ciemne sceny w filmach wyglądają lepiej i brak zafarbu na białym tle.
 

Co zaskoczyło podpiąłem soundbar samsung hw 90qr i przy Sony dostał skrzydeł (nie wiem dlaczego, może kwestia akustyki pomieszczenia ale damn... jak to dobrze brzmi).

 

Na koniec dwie wady, odbicia są fatalne, tv stoi w ciemnym pomieszczeniu a odpalenie żarówki za kanapa powoduje okropna flarę na ekranie (różowo biała i wyglada jakby pękł), odbicia są dużo gorsze niż w b7 (który tez ma różowy zararb) i druga wada brak hud czy tam osd mówiącego ze HDR się włączył (strasznie to irytuje). Tak wiec okazuje się ze istnieje życie po oled chociaż jakbym mógł kupić 77oled to bym kupił :), albo jeszcze inaczej jakby były oledy w rozmiarze 85 i w cenie do powiedzmy 20k to bym brał oled ;)

Edytowane przez kislawa
  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Starh napisał:

Dziś kolejny dzień testów za mną. Telewizor użytkowałem dość intensywnie i z filmu na film, gry na grę uśmiech jest coraz szerszy. Nawet podłączyłem na moment obok swojego starego ksa to mine miałem nietęgą. Oled to jest jednak życie, ograne gierki wyglądają fenomenalnie. Szczerze to bardziej czuje nowa generacje po zmianie tv na Oleda niż jak kupowałem pro/xboxa x w tamtym okresie na ledzie. Przeskok w jakości obrazu jest ogromny. Druga sprawa albo to efekt placebo albo granie na oledzie mniej meczy oczy - Może to wynik tego, ze jest jednak trochę mniej jasny od Ledow? Nie wiem, ale dłużej mogę wysiedzieć przed tv niż kiedyś :o 

 

Mówiłem to nie raz na takim OLEdzie wszystko dostaje drugiego życia ;)

 

Mleko/ściera? to nie tu...

 

Brak opisu.

Edytowane przez Soul
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Wypalenia na obrazie dynamicznym są prawię w ogóle nie zauważalne, nie wiem co trzeba robić, żeby wyjarać OLEDA tak aby było to widoczne od razu a nie czekaj w sumie wiem iść do sklepu na którym w kółko leci jeden materiał, choć teraz i takie coś ciężko znaleźć. Mój ma dwa lata i nic ziomal właśnie wymienił B6 na CX i uwaga też nic mu sie nie wypaliło.

  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Biorę od razu nowy, tylko tym razem większy.

 

Nie wiem tylko czy nie będę musiał zrobić tego wcześniej i uargumentować wymianę w inny sposób, po roku ostrego napyerdalania na C9 55” w gierki z konsol i PC, dużej ilości seriali i filmów zero wypaleń :(

 

Trzeba będzie zacząć maratony z TVN24, może to przyspieszy sprawę :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...