Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, MBeniek napisał:

...da się sprawdzić przebieg telewizora, aby się upewnić, że to faktycznie jest nówka, nieśmigana? 

O ile dobrze pamiętam, jest możliwość sprawdzenia. Przez menu serwisowe, do którego dostęp uzyskuje się dzięki specjalnemu pilotowi lub telefonowi z portem podczerwieni i jakąś aplikacją. Nie wiem co z gwarancją po tych zabawach.

Tak jak @blantman wspomina. Jeśli tv jest oklejony foliami, to chyba nie ma się czym martwić.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, funditto napisał:

Polecicie jakieś filmy na blu ray 4K (może być Dolby Vision), które są najlepsze do przetestowania jakości obrazu na TV ? 

 

Wszystko jest dobre, to jest referencja kina domowego a nie jakieś Netflixy dziadowskie.

Prawie każdym filmem będziesz zachwycony przy dobrych ustawieniach obrazu. Odpalasz z Xkloca czy masz odtwarzacz UHD?

Odnośnik do komentarza

Przeprowadziliśmy się na trzy miesiące w miejsce gdzie jest słaby zasięg i to mnie zmobilizowało, żeby kupić kilka filmów i sprawdzić co ten mój OLED potrafi. Odtwarzać je będę na Series X. Także mam miesiąc, żeby się zaopatrzyć w coś fajnego. Maksymalnie z 10 filmów chciałbym kupić, dlatego pytam o te, które mnie najbardziej zaorają wizualnie 

Odnośnik do komentarza

Wstępne testy z CX65 za mną. Telewizor jest bardzo cienki i zajmuje mniej miejsca na stoliku niż mój wcześniej 49 calowy ks7500. 

Różnica w obrazie jest według mnie ogromna. Począwszy od czerni, kontrastu a skończywszy na pięknie nasyconych kolorach. Filmy wyglądają fenomenalnie, w szczególności wieczorem, gry w ruchu również powodują opad szczęki. Taki Horizon zero dawn dostaje drugiego życia, to samo god of war - jezu jak te gry pięknie wyglądają. To płynne odseparowanie czerni - orgazm.

Największy ficzer i tak jak dla mnie to - brak mleka na ekranie. W końcu nie czuję, że oglądam coś na TV przez "szmatę".

Oled spowodował, że chcę przejść wiele gier jeszcze raz! W szczególności exy Sony dostają ogromnego boosta w jakości obrazu! 

Nawet stare filmy dostały skoku jakościowego - taki Harry Potter :olo: wygląda dużo lepiej, jak jakiś remaster cyfrowy ;d 

Czy polecam? Cholera, nawet biorąc pod uwagę wypalanie to powrotu do LCD/LEDa na obecną chwilę nie widzę.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

 

Heh. Taka podjarka tutaj oledami. A czy ogladaliscie/graliscie w cos kiedys na plazmie panasa? 

Przez 5 lat uzytkowalem takowa 50st60 i jak przesiadlem sie na oleda  to nic poza dolby vision nie zrobilo na mnie wrazenia.  No ale jak ktos przesiadl sie z lcd to różnica pewnie duza. Jak kogos nie stac na oleda to niech udezy w plazme ofc uzywke. Gwarantuje ze tez bedzie zbieral szczeke z podlogi zarowno w filmach jak i grach. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...