Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Potem w internecie i tak się dowiesz, że źle użytkowałeś. Na pepperze przeczytałem, że jak masz taki tv, to nie chce się oglądać kablówki. Beka, wcale nie chodzi o to, że martwi się o wypalone logo. Nawet tutaj jakieś pier.dolenia o Ferrari i wiejskich drogach były pisane xddd

Edytowane przez 20inchDT
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, blantman napisał:

Pościągałem te filmy. Ciekaw byłem. Te kolorowe plansze i biała wygląda ok. Zero bad pikseli po ponad roku więc spoko. 

 

Z kolei pisali że test bandingu jest dla odważnych bo zawsze się coś znajdzie. I żaden z tycch filmów nie pokazywał różnic w obrazie, wszystko było idealnie czarne. Pytanie czy coś źle robie w tym teście? Powinny być jakoś inaczej ustawienia wprowadzone w obrazie?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, ListuniO napisał:

Pościągałem te filmy. Ciekaw byłem. Te kolorowe plansze i biała wygląda ok. Zero bad pikseli po ponad roku więc spoko. 

 

Z kolei pisali że test bandingu jest dla odważnych bo zawsze się coś znajdzie. I żaden z tycch filmów nie pokazywał różnic w obrazie, wszystko było idealnie czarne. Pytanie czy coś źle robie w tym teście? Powinny być jakoś inaczej ustawienia wprowadzone w obrazie?

To sprawdź jak taki odważny i jak git to olej sprawę 

 

@Patrickowieszales go? Bo nawet w instrukcji pisze że podstawka wzmacnia dźwięk a bez niej jest płytszy. Sam wieszałem i dźwięk ok z tv ale i tak z soundbara lepszy. 

 

Odnośnik do komentarza

Hdtv Polska podaje że w Sony Centre można kupić 65xh9005 za 4999 . To tylko utwierdza mnie w przekonaniu że niedługo ten tv będzie w podobnej cenie wszędzie . Model 55 cali też pewnie do 3500 niedługo dobije . Te telewizory są po prostu pod te ceny wręcz skrojone hehe

Edytowane przez malin1976
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Fanek napisał:

Plama na oledzie od słońca, screen z innego forum, gość się skumał że na tą część ekranu w ciągu dnia słońce mu pada

co myślicie?

na avs forum też są takie przypadki od słońca

 

e5ea4f1b896f177967fff1945679e0ba.jpg

 

Niestety potwierdzam. Posiadam oleda B6 55 cali, czyli jedną z pierwszych wersji. Zauważyłem, że coś nie gra podczas grania w MGS5 w starym mieszkaniu. Słońce podczas popołudniowych godzin padało w ten sposób, że światło słoneczne tworzyło taki trójkąt w lewym dolnym rogu ekranu i ku mojemu zdziwieniu ten właśnie trójkąt wypalił się na matrycy. Nie było to trwałe uszkodzenie, czyszczenie matrycy tzn. to godzinne odświeżanie pikseli wyeliminowało ten problem, ale trochę mnie to zaniepokoiło. Po jakimś czasie znowu to samo. Znowu czyszczenie matrycy. Rozwiązaniem się okazało kupno domu, gdzie TV stoi teraz w zacienionym miejscu w salonie, światło słoneczne mu nie grozi. Póki co wszystko ok. Sporo testów matrycy zrobiłem pod kątem wypaleń (chodzi o plansze testowe na YouTube) i nic dramatycznie złego nie zauważam do dziś, a mój model ma jakieś 4 lata chyba już. Także jednym ze skuteczniejszych rozwiązań jest kupno nowego domu.

Edytowane przez MarekCol
  • Plusik 1
  • Lubię! 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, second napisał:

Pytanie do użytkowników oledow: jak sie sprawują w naswietlonych pomieszczeniach? Jak zapytałem w sklepie, to sprzedawca mi powiedział, że nie wolno ich nawet trzymać w oświetlonym salonie, bo się matrycą od słońca wypala :D

Ja nie mam żadnych takich akcji. W dzień jest jasno i nawet przez pół godziny promienie padają prosto jna matryce. 

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, second napisał:

Pytanie do użytkowników oledow: jak sie sprawują w naswietlonych pomieszczeniach? Jak zapytałem w sklepie, to sprzedawca mi powiedział, że nie wolno ich nawet trzymać w oświetlonym salonie, bo się matrycą od słońca wypala :D

Ja mam okno od południowej strony i jak na razie zero problemów, ale wiadomo, że rolety to podstawa.

 

21 godzin temu, 20inchDT napisał:

Nawet tutaj jakieś pier.dolenia o Ferrari i wiejskich drogach były pisane xddd

Tu tylko bluber, tak że :dynia:

 

6 godzin temu, MarekCol napisał:

Także jednym ze skuteczniejszych rozwiązań jest kupno nowego domu.

W sumie logiczne, żeby mi się oled nie wypalił kupię nowy dom. Że też wcześniej o tym nie pomyślałem :notbad:

 

Ps. W sumie ten sposób z workiem od ziemniaków też niczego sobie, muszę spróbować.

Edytowane przez milupl
Odnośnik do komentarza

Aby mieć oleda podsumuje ostatnie strony jakie kryteria trzeba spełnić:

Kupić dom

Mieć pokój zaciemniony non stop i broń boże bez słońca padającego na ten delikatny tv

Nastawić się że tv za 7 k posłuży tylko 2 lata bo potem na 100% wypalenie

Czyli w skrócie trzeba nie szanować pieniędzy

Zakaz oglądania telewizji (a już szczególnie TVN 24 i TVP info)

Zakaz oglądania filmów i seriali z napisami 

Najlepiej też nie grać

 

Wtedy i tylko wtedy jak spełnisz te warunki oled jest dla ciebie. 

 

 

giphy (2).gif

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Śmieszne, ale mam "schize" po tym co tu czytam w temacie i kiedy mam konsole odpaloną a mam iść szamać albo zostawić na jakiś czas włączony tv to zarzucam youtube, albo jakiś film byle obraz nie był statyczny:)

 

No ale koniec końców w czepku jestem urodzony bo słonko napier.. mi czasem ładnie w tv a i platynka zaraz wpadnie w wiedzminie, ba! nawet dark souls nie wypalił mi obrazu:unknown: no jestem zawiedziony

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...