Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, blantman napisał:

Aby mieć oleda podsumuje ostatnie strony jakie kryteria trzeba spełnić:

Kupić dom

Mieć pokój zaciemniony non stop i broń boże bez słońca padającego na ten delikatny tv

Nastawić się że tv za 7 k posłuży tylko 2 lata bo potem na 100% wypalenie

Czyli w skrócie trzeba nie szanować pieniędzy

Zakaz oglądania telewizji (a już szczególnie TVN 24 i TVP info)

Zakaz oglądania filmów i seriali z napisami 

Najlepiej też nie grać

 

Wtedy i tylko wtedy jak spełnisz te warunki oled jest dla ciebie. 

 

 

giphy (2).gif

Nie spełniam żadnych warunków. Czy powinienem sprzedać oleda?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, ListuniO napisał:

@blantman i jak ten CX po 2 dniach testowania?

Ręka boli ale nadal nie przestałem się masturbować do jakości obrazu. W ciągu dwóch dni obejrzałem więcej filmów i seriali niż mi się w miesiąc zdarzało.

 

Do tego ten system operacyjny. Byłem i nadal jestem fanem tizena ale webos nie jest gorszy. Szybkość przeskakiwania między apkami zajebista. Aplikacja Apple tv w końcu na telewizorze a nie przez firesticka. HBO go nadal działa jak gówno tu bez zmian niezależnie od tv. Kocham ten obraz i nie mogę się doczekać aż przetetsuje na nim gry. Jeszcze ponad miesiąc czekania ale wiem że efekt wow na xsx z tym oledem będzie o wiele większy.

 

 

A i wczoraj żona oglądała voice na TVP 2 i zwykła tv sdr wygląda jak gówno przy tylu calach. Ja tam wyjebane na to mam na szczęście ale jak ktoś chce dużo satelity oglądać to oled na razie niech sobie odpuści. No i pilot heh wolałem ten od Samsunga. Ale już powoli się przyzwyczajam ponownie do pilota tradycyjnego. Przydałby się jakiś upgrade pilota w przyszłych modelach

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, milupl napisał:

A czym różni się ten od Samsungowego?

Jest mały zgrabny i używa się na nim tak naprawdę kółka, jednego przycisku i zmiany głośności. A LG to taki bardziej tradycyjny pilot z masą niepotrzebnych obecnie przycisków. Plus to wskazywanie ala Wii na ekranie raczej mało precyzyjne i przestarzałe. Za to rozpoznanie mowy działa lepiej niż na tizenie. 

 

TM1950C-vs-LG-MagiC-Remote.jpg

Odnośnik do komentarza
Jest mały zgrabny i używa się na nim tak naprawdę kółka, jednego przycisku i zmiany głośności. A LG to taki bardziej tradycyjny pilot z masą niepotrzebnych obecnie przycisków. Plus to wskazywanie ala Wii na ekranie raczej mało precyzyjne i przestarzałe. Za to rozpoznanie mowy działa lepiej niż na tizenie. 
 
TM1950C-vs-LG-MagiC-Remote.jpg.ef94fbccaa68251a6d4e57e94ce9d298.jpg

Blant ja gdy używam mowy wyszukuje mi prawie wszystko tylko w youtube. Da się gdzieś te ustawienia zmienić?
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Koleś88 napisał:


Blant ja gdy używam mowy wyszukuje mi prawie wszystko tylko w youtube. Da się gdzieś te ustawienia zmienić?

Ja jak szukam to jeżeli Netflix to mi wyszukuje od razu z poziomu jakiejkolwiek apki a niestety jak chce szukać czegoś na Amazon czy Apple tv to muszę mówić kiedy jestem w tej apce. Musisz tylko mówić "Netflix (wstaw tytuł ciebie interesujący)". Jestem pod wrażeniem jak dużo rozpoznaje mowy. I można przeskakiwać w ten sposób do apek. Na tizenie w wersji z ks9000 to bardziej była zabawka aby sprawdzić godzinę niż przydatna rzecz. 

IMG_20200927_195958.jpg

IMG_20200927_195528__01.jpg

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Square napisał:

Nie chodzi mi o to samoistne przyciemnienie po 5 minutach, ale o wyłączenie ekranu. TV normalnie chodzi itp, ale po prostu nie świeci.

Właśnie sprawdzam teraz w telewizorze i nie widze nic o wygaszaczu ekranu, googlnąłem nawet i z tego co przeczytałem to normalnie tv po 2 min bycia bezrobotnym załącza wygaszacz "fajerwerki", niestety z konsolą to nie trybi(ściemnia obraz tylko po 5 min jak mam ustawione w konsoli). 

 

Wyjścia chyba są dwa:

1. Podpiąć pod inne wejście hdmi

2. Tak ma być

3 minuty temu, ListuniO napisał:

No te LG chyba się właśnie szczycą tym AI Thinq. Ale to trzeba do pilota mówić? Myślałem że mówi się do TV. 

 

Do tv to za głośno trzeba by było pewnie mówić:D

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Koleś88 napisał:


Blant ja gdy używam mowy wyszukuje mi prawie wszystko tylko w youtube. Da się gdzieś te ustawienia zmienić?

Też mam ten problem, ale prawdę mówiąc nie drążyłem tematu.

 

Tu chyba bardziej chodzi "co" się mówi, niż można to gdzieś zmienić.

Edytowane przez milupl
Odnośnik do komentarza

Weekend z telewizorem zakończony. Naprawdę nie pamiętam kiedy ostatnio tyle oglądałem seriali i filmów w 3 dni. Chyba tylko na studiach jak miałem o wiele więcej czasu. Obraz bajka. Jak to wszystko wygląda w hdr no nigdy nie widziałem tak pięknego obrazu.

 

Bałem się kilku rzeczy po zakupie tv zanim dotarł. Telewizor ani nie miał bandingu ani nad pixeli. Obraz jest ostry jak żyleta, system działa błyskawicznie, w końcu mam wszystkie apki w jednym miejscu na tv. W ogóle apka Apple to mistrzostwo jeżeli chodzi o jakość obrazu Netflix może się schować tylko Amazon się zbliża. Ciekawe jak będzie z Disney plus jak w końcu wejdzie do Polski (mam nadzieję w tym roku). A bałem się że tv będzie odbijał światło z lampy na szczęście to też było w necie wyolbrzymiane. Tak samo jak mówienie że oleda nie można stosować za dnia. Mimo rolet odsłoniętych wczoraj w słoneczny dzień spokojnie oglądałem serial. Powiem nawet więcej wg mnie o wiele lepszy jest obraz za dnia na cx niż jak oglądałem na KS. 

 

Czyli podsumowując obraz to czysty sex, system zapierdala, webos jest naprawdę świetnie zaprojektowany a sam telewizor jest dziełem sztuki (pięknie wygląda wisząc)

 

Co mi się nie podoba? Dźwięk jest płytki bez podstawki. Ok do oglądania jakiegoś dokumentu i serialu komediowego ale bez soundbara jak podwieszasz nawet nie podchodź. I tu ciekawostka można połączyć soundbara z dźwiękiem z telewizji i razem to naprawdę świetnie brzmi. Tv wtedy robi za centralny głośnik. 

Pilot też bardziej pasował mi w Samsungu ale to myślę kwestia przyzwyczajenia tak jak do pointera. A tu znowu ciekawostka znalazłem naprawdę super zastosowanie do tego "wskazywacza". Jak oglądam HBO go i chce przewinąć czołówkę dzięki temu mogę zrobić to szybko jednym kliknięciem(jak na pc myszka) a nie jak dotychczas przewijając. 

 

Wiecie kiedy coś jest dobrym zakupem czujecie tą radość i ani odrobinę nie żałujecie wydanych pieniędzy. Tak mam z tym tv. 

Teraz nie mogę się doczekać 10 listopada ależ to będzie piękny dzień. 

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Kurczę, to ja robię przesiadkę z Panasonica 48" (LCD, FullHD) na LG CX 65" i już się nie mogę doczekać jutra :obama: Byleby tylko nie było żadnych fakapów.

 

@blantman bawiłeś się coś ustawieniami czy głównie jedziesz na domyślnych? I tak przy okazji - da się sprawdzić przebieg telewizora, aby się upewnić, że to faktycznie jest nówka, nieśmigana? 

 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, MBeniek napisał:

Kurczę, to ja robię przesiadkę z Panasonica 48" (LCD, FullHD) na LG CX 65" i już się nie mogę doczekać jutra :obama: Byleby tylko nie było żadnych fakapów.

 

@blantman bawiłeś się coś ustawieniami czy głównie jedziesz na domyślnych? I tak przy okazji - da się sprawdzić przebieg telewizora, aby się upewnić, że to faktycznie jest nówka, nieśmigana? 

 

Co do przebiegu to nie nie wiem. Ale telewizor na start jest opakowany w folie oryginalne bez bąbelków więc chyba był nowy :)  Jadę na domyślnych z tym że filmmaker lub kino zależnie od treści. Kino lepsze dla seriali ale film spokojnie można na filmmaker. Myślałem mocno nad kalibracją ale obraz out of the box tak mnie zaskoczył że teraz nie wiem czy warto. Raczej jeżeli zrobię to już po premierze konsol nowej generacji. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, blantman napisał:

Co do przebiegu to nie nie wiem. Ale telewizor na start jest opakowany w folie oryginalne bez bąbelków więc chyba był nowy :)  Jadę na domyślnych z tym że filmmaker lub kino zależnie od treści. Kino lepsze dla seriali ale film spokojnie można na filmmaker. Myślałem mocno nad kalibracją ale obraz out of the box tak mnie zaskoczył że teraz nie wiem czy warto. Raczej jeżeli zrobię to już po premierze konsol nowej generacji. 

Kalibracja profesjonalna niespecjalnie zadziała w grach. Bardziej dla treści filmowych gdzie obraz jest kręcony kamerami i kalibracja ma za zadanie oddać to co zostało nakręcone na planie filmowym i następnie zmontowane w studiu. Wtedy widać np bardziej naturalny kolor skory aktora. W grach to nie ma sensu specjalnie gdyż za kolorystykę odpowiada render. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...