Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, balon said:

Może nie do końca na temat, ale kupujecie takie wypasione TV i jak sobie radzicie np z 4 portami hdmi?

Mój LCD z 2017 już raczej nie zalicza się do wypasionych, ale jeśli chodzi o porty, to po prostu mam jedną konsolę i dekoder (i tak praktycznie nieużywany). Kiedyś może dojdzie jakieś PS do exów, ale na razie i tak nie mam czasu na tyle gier.

Odnośnik do komentarza

Czy gwarancja LG OLED obejmuje także banding? Od kilku dni zauważam pasy w grach. Grając w RDR 2 jak robi się " szarówa " patrząc w górę są pasy. Myślałem, że to wina gry. Jednak grając w FM7 jeżdżąc wyścig nocą, też zauważyłem. Rzuca się w oczy, więc chyba problem jest. Jak myślicie? B8 model. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Donatello1991 napisał:

Czy gwarancja LG OLED obejmuje także banding? Od kilku dni zauważam pasy w grach. Grając w RDR 2 jak robi się " szarówa " patrząc w górę są pasy. Myślałem, że to wina gry. Jednak grając w FM7 jeżdżąc wyścig nocą, też zauważyłem. Rzuca się w oczy, więc chyba problem jest. Jak myślicie? B8 model. 

Walczyłem rok z nimi i nic z tym nie zrobisz. A banding mam okrutny i do tego pasek przez cały panel. Taka technologia:

 

Uprzejmie informujemy, iż zjawisko nierównomierności tła w panelu OLED nie jest objawem uszkodzenia produktu. Chciałbym wyjaśnić, iż tego typu zjawisko jest normalne i ściśle związane z technologią wykonywania paneli OLED. W każdym telewizorze, czy monitorze LCD, OLED efekt niejednorodności tła może być widoczny i nie jest wynikiem uszkodzenia produktu. Zmiana odcienia (kolorystyki) obrazu jest również w pewnym stopniu powiązana z kątem patrzenia na ekran. Opisane efekty mogą być nieznacznie widoczne na testach obrazu lub jednolitych tłach.”


spacer.png

Edytowane przez kislawa
Uzupełnienie
  • Lubię! 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

No telewizor kupowałem w czerwcu 2019. Walnąłem już dwa refreshe. Ciężko się skupić na graniu, bo człowiek teraz tego dogląda w każdej grze.Trochę pobawiłem się ustawieniami i trochę mniejszy, ale nadal. Dzwoniłem i powiedzieli, że nic z tym nie zrobią. Najlepsze, że ani wypalenia, ani martwego pixela. W niedziele w południe biłem się z myślami, czy nie kupić 65cx przez kaprys. Wieczorem doszedłem do wniosku, że w sumie b8 nadal super chodzi, a 55 też gites. Od poniedziałku znowu się trzeba z myślami bić, tyle że teraz jest powód nie kaprys XD 

Odnośnik do komentarza

U mnie szary wygląda podobnie, ale zauważam to tylko na ekranach ładowania. W grze (zwłaszcza z porządnym HDRem) kolory są jak życie (ale kogoś kto w nie wygrał). Sam sprawdzę dzisiaj wieczorem jak się matryca TVka trzyma po 1.5 roku od zakupu i podeślę zdjęcia @20inchDT :lapka: 

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, 20inchDT napisał:

Chińczyk mówi, że w 2021 będą mini ledziki u większych graczy. Na razie chyba tylko tcl ma takie podświetlenie. Nie wiem czy nie poczekać jeszcze, bo np. 30 strefy podświetlenia u sony to jakieś splunięcie w mordę, a kosztuje tyle co 55b9 ostatnio.

 

Na 2021 planują mini led: tlc, lg, samsung, hisense i visio.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, funditto napisał:

Mimo wszystko jak już wymieniać OLEDy to chyba tylko na QD-OLED albo na MicroLED

qd ciągle oled, zresztą samsung odpuścił sobie na ten rok masową produkcję w swoich tv, może w przyszłym albo od razu przejdą na qned, microled odległa pieśń przyszłości, może te miniledy, chociaż ostatnio był test monitora i tam duży blooming był. 

Odnośnik do komentarza
46 minut temu, Donatello1991 napisał:

Czy jest możliwe, że banding w modelu B8 sam znika? Ewentualnie zmniejsza się? Po drugim refreshu już mniejszy. Nie wiem czy zaraz trzeci nie pyknąć, to może w ogóle nie będzie? No różnica w jest dużo niż w jak był w poniedziałek ten banding.


Co refresz (krótki czy długi) będzie wyglądał inaczej. Nie mam sensu wymuszać długich, z tego co pisali mądrzy ludzie powoduje to degradację matrycy. 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, brzeszczot napisał:


Banding powstaje, gdy starasz się odtworzyć obraz z większą głębią kolorów, niż posiada TV. W tym wypadku jedyne co może pomóc, to dodanie szumów, które stworzą płynniejsze przejścia między kolorami.

 

Niech sprawdzi może pomoże. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...