Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Też bym nie myślał nawet o wymianie TV gdyby nie to że mi się psuje a jak mam płacić ~100e za naprawe tv kupionego na premiere Mass Effecta pierwszego to już łykne sobie z wszystkimi bajerami , hdr szczególnie może robić w exach na ps4 (horizon) a OLED korci ze względu na to że ponoć jest przyszłościowy , chociaż dopiero dziś się dowiedziałem że moja PSVITA ma ekran OLED i jakoś opadu szczęki nigdy nie spowodował .

Odnośnik do komentarza

Mam takie pytanie. Szukam telewizora dla rodziców. Moje rozumowanie jest takie, żeby iść w rozmiar, a nie najnowszą technologię. Chcę kupić 60-65 cali (duży salon), budżet około 6000 zł (chyba, że jest jakiś Samsung w okolicach 4000 zł godny polecenia). Czy dobrze kombinuję? Rodzice głównie oglądają nc+ i nauczę ich obsługi netflixa.

Odnośnik do komentarza

Byłem w Media powiedziano mi że XD80 został wyprzedany a kolejna partia prawdopodobnie w okresie 4-6 tygodni w cenie 808euro(wcześniej 656) , a miał ktoś styczność z Samsung 40KU6100 ? Cenowo wszystko do 800-900e mi pasi więc jak nic nie znajdę to poczekam na XD80 i kupię po podwyższe ceny .

PS.Cenowo fajnie widzę stoi jeszcze:

Sony 55XD7005 , nie jestem w stanie jeszcze ogarnąć tej jasności HDR jakie jest minimum by fajnie to wyglądało ale na testach ma niby w okolicach 500 więc jest chyba ok.

Edytowane przez SpacierShark123
Odnośnik do komentarza

 nie jestem w stanie jeszcze ogarnąć tej jasności HDR jakie jest minimum by fajnie to wyglądało 

 

350 cd/m2 – minimum, by w ogóle było widać, że jest to obraz z efektem HDR
351 – 500 cd/m2 – przedział w którym da się odczuć wyższą jasność i większą ilość detali w bielach, ale nie ma jeszcze przepaści względem treści SDR
501 – 750cd/m2 – zaczyna się robić przyjemnie, czuć, że obcujemy z nową jakością obrazu
751 – 1 000 cd/m2 – efekt HDR jest wyraźnie odczuwalny, ilość detali w jaskrawych polach jest bardzo duża
1 001 – 1 500 cd/m2 – efekt HDR w pełnej krasie, osoby stykające się z tym po raz pierwszy robią WOW
1 500 cd/m2 – pieśń przyszłości, sam czekam na wyświetlacz, który będzie w stanie pokazać efekt HDR w takim wymiarze. 
 
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Panowie fachowcy, macie może jakieś info odnośnie input laga w tegorocznych TV Sony?

Głównie rozchodzi mi się o serię WD750.

 

Zastanawia mnie to, że nie czuć absolutnie żadnej różnicy między trybem gry, a normalnym.

Inne telewizory mają przedział powiedzmy 20-50ms, a poza trybem gry przeszło 100, więc to jest już powinno być mocno odczuwalne.

Odnośnik do komentarza

Obraz rzeczywiście nie robi loda po same kule, ale cenie w nim sobie absolutny brak DSE, co w grach jest bardzo istotne.

Krew mnie już zalewała widząc ten syf na murawie grając w PESa, lub pomazane niebo w ścigałkach. Bardzo trudno trafić teraz telewizor bez tych wad.

 

Jedyne co mi z czasem wylazło na tym soniaczu, to clouding, ale nie jest on mocny i widać go tylko w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu na całkowicie czarnym tle (a raczej szarym, bo czerń w tym TV jest gorsza jak w zabytkowym B650)

Odnośnik do komentarza

Panowie zaraz ruszam brać Tv-ika , jak pisałem x80d podnieśli cene z 656 do 840euro i dostępny ma być dopiero za kilka tygodni , w fajnych cenach(do 650-700e) znalazłem LG 43UH668V ale znów brak recenzji w internecie , jedynie czego się doszukałem że współgra z xone więc chyba pod hdr dobry tv?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Panowie zaraz ruszam brać Tv-ika , jak pisałem x80d podnieśli cene z 656 do 840euro i dostępny ma być dopiero za kilka tygodni , w fajnych cenach(do 650-700e) znalazłem LG 43UH668V ale znów brak recenzji w internecie , jedynie czego się doszukałem że współgra z xone więc chyba pod hdr dobry tv?

 

Aż tak Ci się śpieszy? Sony będzie lepszym wyborem i nadal masz taniej niż w Polsce. Ten LG jest na matrycy IPS co oznacza słaba czerń i gorszy kontrast, sony ma VA. Ja właśnie kupiłem XD80 i jak dla mnie rewelacyjny tv, jakość obrazu jest świetna i HDR daje radę.

 

 

Czy ktoś miał styczność z tym modelem? jak tam z imput lagiem?

 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-suhd-samsung-ue65ks7000s

 

 

Gdybyś zerknął kilka postów wyżej to byś wiedział co to za tv. Jednym słowem bierz.

Edytowane przez mattaman
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...