Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi



Powoli przymierzam się do zakupu jakiegoś TVka 4K jednak mój budżet to max. 4 tysiące. Bardzo mi się podoba Samsung MU7000 / MU7002T (model 49" jest za 3300/3400zł) Czy ktoś z tutejszych forumowiczów posiada takowy model i może się o nim coś wypowiedzieć?

Mam 55mu7052 czyli ten sam model, ale z innym pilotem (metalowym) W neonet była promocja i wyszło 3699 zł. Można było jeszcze przyoszczędzić, bo przy 20 ratach jedna była gratis, ale z tego już nie korzystałem. Warto brać 55 cali, bo w 49 ma matrycę 60Hz, a 55 120Hz, co powinno pomagać przy sporcie.
Ogólnie jestem zadowolony, Tizen to bardzo fajny system pilot daje rade, obraz jest ładny.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Cytat

Ladny falstart z tym HBO Go - dzisiaj sie zarejestrowałem i sie okazuje, ze poki co nie maja dzialajacej aplikacji prawie nigdze.

Jezeli nie dostales kodu od operatora to jedyne co mozna to podpiac sobie laptopa pod telewizor xD Powiedzialem Pani, ze jak w 2018r. mam podpinac laptopa, to wole te ich filmy z torentow sciagnac.

Edytowane przez sprite
Odnośnik do komentarza

Nie da się włączyć HBO GO w indywidualnej subskrypcji na telewizorach LG. Apka jest stara i muszą ją zaktualizować. Na Samsungach działa, ale nie wiem jak na innych. Gdyby nie to bym zapewne miał wykupione, a tak skorzystałem z darmowego miesiąca i nic nie obejrzałem nawet. Na telewizorach LG z WebOS jedynie można korzystać z aplikacji HBO GO jedynie jak ma się wykupiony ten pakiet np. nc+, Toya czy innych operatorów. Wtedy jedynie dostaje się ten pin, który woła apka na telewizorze.

 

PS. Jakby co to na PS4 można odpalić HBO GO z indywidualnej subskrypcji.

 

EDIT:

Przed chwilą dostałem odpowiedź od HBO Polska:
 

Cytat

Nie mamy wsparcia dla klientów bezpośrednich na LG Smart TV, otrzymanie TV PIN jest możliwe dla tej marki jedynie poprzez operatorów.

 

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 24.04.2018 o 17:08, YETI napisał:

Fanek, co ty za projektor kupiłeś? Podziel się wrażeniami. 


Miałem wcześniej zakaz pisania na forum xD  później zapomniałem, że pytałeś..

Epson TW7300, młodszy brat TW9300 którego obszerny test jakby co jest na hdtvpolska. TW9300 ma trochę lepszy kontrast i czerń i dedykowany jest jak mówią do typowych bat cave, a ja mam niezaadaptowany pokój niestety (biały sufit i jasne ściany, przy remoncie który będzie się zbliżał tym razem o to zadbam), no i jest droższy o prawie 3 tysie.

To mój drugi Epson bo zmieniłem go już z leciwego staruszka. A po drodze miałem jeszcze Optome UHD60, ale widziałem na nim "efekt tęczy DLP" który rujnował cały odbiór i po 3 dniach wymieniłem go z dopłatą na TW7300. Na ścianie mam ekran ramowy matt white hd 110". Dla mnie to ogromny przeskok jakości, przy UHD nie tylko same 4K robi ogromną różnice wzg full hd, ale paleta barw, a ten Epson ma pokrycie w trybie kinowym 99%. Czarny mógłby być lepszy, ale tu już wychodzi adaptacja pomieszczenia i w tej chwili nic z tym nie zrobie. Kolory są wystarczająco nasycone, ilość detali na dużym ekranie powala, ten model ma dodatkowo sporo opcji od wyostrzania detali. HDR w najjaśniejszym trybie sięga jak dobrze pamiętam 250 nitów, ale tak i tak się nie da oglądać bo jest zdecydowanie za jasno. 110" to cztery tv 55" obok siebie i na projektory HDR jest inaczej przeliczany już nawet ze względu na wzrok. Nie jest to oczywiście efekt tak mocny jak na Sony XE90 czy 93.


Podpinałem też PS4 PRO, IL 25ms żadnych zwolnień, wielkość ekranu robiła przy takim God of War :)   ale i tak kupiłem go z myślą o filmach, a nie konsoli.
Ogólnie to jestem bardzo zadowolony, w tej cenie za 4K HDR nic lepszego się nie znajdzie (studiowałem temat 3 tygodnie), można najwyżej brać tą Optoma UHD60 jak ktoś nie jest wrażliwy na efekt tęczy. Nie szkoda ani złotówki bo efekt i przeskok jest, szczerze polecam, jak chcesz coś więcej wiedzieć pytaj :)

 

Aha optyka w TW7300 jest cała sterowana z pilota elektronicznie, tak że można o milimetry obraz czy ostrość przesuwać, w typowych projektorach do kina domowego ustawia się to ręcznie pokrętłem. A się rozpisałem
 

Edytowane przez Fanek
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Faka napisał:

Udało się komuś może włączyć sobie HBO Go na LG C7? Problem jest, że wyświetla mi tam, że trzeba podać kod PIN, a ja nie wiem skąd to wziąć, na lapku, na stronce hbo go nigdzie tego znaleźć nie mogę, żeby wklepać ten pin, o co tu chodzi :/

 

Miałem tak samo na Szajsie i trzeba zarejestrować dany odbiornik przez www, wtedy dostanie się pin. Na stronie HBO Go jest info jak to zrobić i jak dodać urządzenie. Teraz wsio pięknie śmiga na smart TV.

Odnośnik do komentarza

Wprowadzasz ludzi w blad - ogolnie aplikacja na dzien dzisiejszy nigdzie nie dziala, poza Samsungami, jezeli subskrybujesz HBO bezposrednio z serwisu, a nie od operatora (jak Cyfra, polsat, Vectra itp.)

Nawet na Android Tv oficjalna nie dziala prawidlowo - poki co HBO Go to niezly Fail - reklamuja sie od 2 miesięcy, tylko aplikacji zapomnieli nowej zrobić ^^

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, balon napisał:

 

Miałem tak samo na Szajsie i trzeba zarejestrować dany odbiornik przez www, wtedy dostanie się pin. Na stronie HBO Go jest info jak to zrobić i jak dodać urządzenie. Teraz wsio pięknie śmiga na smart TV.

 

Co zarejestrować, telewizor? Tutaj mowa o tv lg smart, gdzie mamy starą wersję tej aplikacji i na dzień dzisiejszy nic nie możemy z tym zrobić. No ale już i tak hbo go używam z PS4, a jak lg zaktualizuje nam aplikację to będę używać bezpośrednio z tv.

Odnośnik do komentarza

Bo ta apka tylko na Samsungach dziala. Jak mi Pani przez telefon powiedziała, ze zawsze mogę podłączyć laptopa, badź komputer pod telewizor to mnie scielo xD

Powiedziałem, ze jak włączać komputer, zamiast aplikacji, to już wole ściągnąć te ich filmy z torrentow :reggie:

 

Nawet nie wiadomo kiedy ta aplikacje bedzie gotowa na inne systemy xD 

Odnośnik do komentarza

Na każdym android tv można ręcznie pobrać plik apk i zainstalować, bo normalnie apki w store na tv nie ma. Google lub YT 5min jak to zrobić ALE

sterowanie tylko myszką lub air-mouse i jakość w porównaniu z netflixem to przepaść. Sprawdzałem na ekranie 4K i full hd

Może w rok czasu wyjdą z jaskini i ogarną quality to będzie się warto zainteresować xD

Odnośnik do komentarza

Użytkuję już trochę LG B7 i muszę się troszkę pożalić. Ogólne wrażenia to efekt WOW przez duże W ale gdy już człowiek siądzie i zacznie go użytkować normalnie to troszkę wkurzających elementów się pojawia. Przed zakupem dużo czytałem o jego jasności i tym że to TV do "nocnych seansów" ale stwierdziłem, że salon zbyt nasłoneczniony nie jest to jakoś to przeżyję. Jakie było moje zdziwienie gdy okazało się, że oglądanie filmów czy ogrywanie gier gdzie są ciemne elementy/sceny graniczy z cudem albo przynajmniej w moim odczuciu są bardzo słabe, bo widzę swoje odbicie aniżeli to co faktycznie dzieje się na ekranie. Ja rozumiem, że cudna czerń i w ogóle ale mimo wszystko fajnie by było nie musieć za każdym razem szczelnie zasłaniać okien by sobie popykać albo obejrzeć jakiś film. To tak tylko ode mnie :) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

U mnie czy to LCD czy OLED to odbicia takie same. Na plaźmie było jeszcze gorzej bo czerń znikała, tzn. robiło się mleko na ekranie. 

3 godziny temu, szurubur napisał:

Przynajmniej nie było to tak dokuczliwe gdy korzystałem z LCD

Można wiedzieć jaki model ? Może miałeś jakiegoś starego z całkowicie matową matrycą. Teraz takich nie ma w segmencie premium, a przynajmniej nie kojarze. Podobno tegoroczny Q9FN jest pod tym względem dobry.

Odnośnik do komentarza

Poprawcie mnie o ile się mylę, ale chyba żaden telewizor nawet 10 bitów na dzień dzisiejszy nie wyświetla w pełni, bo musiałby mieć displayPort a nie HDMI 2.0.

 

https://zapodaj.net/05527b92347f2.jpg.html

 

Ta czerń pod telewizorem to coś takiego jak Oled :banderas:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...