Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.08.2018 o 19:54, Mendrek napisał:

Odwieczne pytanie - która matryca najlepsza do grania na konsoli (zwłaszcza online) - TN, IPS, czy VA? Czy te mityczne 1ms w TN (kosztem jakości obrazu) to chwyt marketingowy, czy jednak gra warta świeczki? A może pośrednie VA? ;)

Nie ma żadnych matryc o czasie reakcji 1 ms. To oszustwo, realne wyniki masz na tftcentral.co.uk i rtings.com (patrz tabele szczegółowe). Czas reakcji VA to zwykle ok. 50 ms (15-100), TN 4-15 ms, IPS 15 ms (10-50). Producenci oszuści podają czas najniższy, a ja najwyższy (bo ten widać).

 

Dużo szybsze są OLEDy, ale też smużą bo jak inne mają smużenie Sample and Hold. Dlatego na PC idzie się w więcej Hz (zamiast jak człowiek w CRT które miażdżą te wszystkie szmelce). Jednak nie należy zapominać o innych wadach, słaby kontrast też daje popalić, że aż w ciemnej klatce zabłądziłem, itp (trzeba uważać na opcje czerni w menu konsoli). Mając smużące VA grałem zwykle na jasności standard czyli 50% w grach, na IPS zwykle musi być 70-80%, TN nieco mniej, ale to zależy od modelu (zwykle są od 300:1 do 1200:1, a dla VA dużo dużo więcej).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

LOL - dzisiaj bawilem sie ustawieniami B6 znowu. Okazuje sie, ze po updacie 05.30.40 wcale oszczedzanie energi w trybie gry nie jest na stale wlaczone.

Dzisiaj odkryłem, że jak zmienię na innym źródle - np Live TV (nie HDR) i włącze na oszczedzanie minimalne, to przechodzac na HDMI 1 w trybie HDR gra oszczedzanie jest wlaczone.

Wystarczy je wylaczyc na innym zrodle, by bylo w trybie gry wylaczone! Moze od poczatku tak bylo xDDDD

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, zagul napisał:

Przymierzam się do kupna TV ~50 cali. Będzie służył do grania, telewizji i netflixa. Na co zwrócić uwagę, czego unikać?

 

Coś więcej możesz napisać?

- ile kasy chcesz wydać

- czy interesuje Cię TV już pod nowe konsole PS5/Xbox two

- ile osób siada najczęściej przy TV i czy na wprost TV czy z boku też.

- czy zależy Ci na czarnej czerni jak smoła?

 

Zawsze to ułatwi to bo jak by nie było ostatnio popularne są OLEDy. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Zaraz to beda microledy. Jednak oledy juz tak nie sa mocno czarno czarne. Teraz piksel czarny musi byc u nich wylaczony. Czyli kompletnie brak szczegółów w czarnych strefach. No to nie dla mnie. Ino LEDy. 

 

I tak. Mowil to pan stojacy za LG na IFA. Oledy klasyczne to juz przeszłość. Z jednej strony spoko, znow ceny poleca jak szalone no bo gracze teraz jaranko microledami bedom mieli. 

Edytowane przez II KoBik II
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Tynio napisał:

 

Coś więcej możesz napisać?

- ile kasy chcesz wydać

- czy interesuje Cię TV już pod nowe konsole PS5/Xbox two

- ile osób siada najczęściej przy TV i czy na wprost TV czy z boku też.

- czy zależy Ci na czarnej czerni jak smoła?

 

Zawsze to ułatwi to bo jak by nie było ostatnio popularne są OLEDy. 

 

 

- Raczej nie chcę niczego z najwyższej półki. Powiedzmy ~3000.
- Raczej tak, nawet o tym nie myślałem.
- Dwie, na wprost.
- Jak nie podnosi to ceny TV o 100% to czemu nie :)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, jak to jest, ale dzisiaj kupując nawet nowy TV prosto z wysokiej półki można trafić na bubel.  Mianowicie chodzi o jakość wykonania matrycy.

Efekt jest niezauważalny na zdjęciach, ale juz przy filmach, czy grach to jest irytujące. Mowa o przejaśnieniach na ciemnym tle (pojedynczy słup światła przez cały ekran z góry do dołu), gdzie grając w ciemnym pomieszczeniu potrafi doprowadzić mnie do nerwicy. W domu wszystkie tv maja ten problem z tym, ze maja juz swoje lata. Ale nowy OLED? Widocznie Technologia nie jest jeszcze wystarczająco dobra, albo producenci maja na to wyje....n. Spróbuję zregenerować matryce w menu i zobaczymy. W innym wypadku bede reklamował, za jakiś czas. Nie po to płaciłem ~10K :dafuq:

 

Poniżej przykład tych pasów, słupów.

 525x525px-LL-88b77323_vbattach235353.jpe

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, II KoBik II napisał:

Na ledziku takie kwiatki to nie istnieja

 

Oczywiście, że istnieją. 

Znowu robisz z siebie debila.

 

PS. Jestem ciekaw jakiej reakcji się spodziewał, bo chyba coś trolling nie wyszedł xD

 

EDIT:
Fotka Samsunga UN46D6900WF czyli LCD xD

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...