Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze, szybkie pytanie. Kalibruje sobie tv według filmu z poprzednie strony. Tryb oszczędzania energii macie standardowo wyłączony na stałe? Jak on działa? W Dolby Vision sporo przyciemnia mi on obraz. Tam jest jakiś czujnik nasłonecznienia pomieszczenia czy jak? Oczywiście LG B8.

Edytowane przez Smiti
Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Smiti napisał:

Drodzy forumowicze, szybkie pytanie. Kalibruje sobie tv według filmu z poprzednie strony. Tryb oszczędzania energii macie standardowo wyłączony na stałe? Jak on działa? W Dolby Vision sporo przyciemnia mi on obraz. Tam jest jakiś czujnik nasłonecznienia pomieszczenia czy jak? Oczywiście LG B8.

Oszczędzanie energi ma być wyłączone 

 

Jak pobierajcie filmy na dysk to tylko REMUXy jest to to samo co oryginał z płyty tylko nie ma dodatków typu menu czy inne rzeczy bo jakość obrazu jest 1:1. Dolby V ma być zawsze w podświetlenie ustawione na 50 bo powyżej krzywa bieli jest nieprawidłowa 

Odnośnik do komentarza

Niestety w trybie HDR Standard (PC) w oledach LG z serii 7 jest większy lag. Przy tytułach w 30 klatkach nie widać dużej różnicy, ale jak odpaliłem sobie Gearsy po sieci (60 klateczek) to już czuć większe opóźnienie. 

 

EDIT: Jak dla mnie lag jest między 35 a 45ms. No ale to tak na oko ;)

 

EDIT2: Można mieć takiego samego laga jak w trybie gry, trzeba ustawić na konsoli 4:2:2 (może powodować banding kolorów, np. na niebie widoczne, nie w każdej grze na szczęście).

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Ins napisał:

Niestety w trybie HDR Standard (PC) w oledach LG z serii 7 jest większy lag. Przy tytułach w 30 klatkach nie widać dużej różnicy, ale jak odpaliłem sobie Gearsy po sieci (60 klateczek) to już czuć większe opóźnienie. 

 

EDIT: Jak dla mnie lag jest między 35 a 45ms. No ale to tak na oko ;)

 

EDIT2: Można mieć takiego samego laga jak w trybie gry, trzeba ustawić na konsoli 4:2:2 (może powodować banding kolorów, np. na niebie widoczne, nie w każdej grze na szczęście).

 

Też potestowałem i moje oko już się tak przyzwyczaiło do HDR w trybie gry, że z HDR na standardzie w trybie PC po odpowiednim skalibrowaniu wygląda średnio. Fakt słońce świeci mocniej, ale koszem detali w bieli. Oczywiście to są moje subiektywne wrażenia. Wróciłem do trybu gry bo i tak grając w nocy słońce w Odyssey razi jak sukrwisyn, a ogień zwłaszcza ten z konia po wskoczeniu na tier 1 mercenary aż parzy przez telewizor. Rzeczywiście lag na 420 jest bardziej odczuwalny.

Edytowane przez pistaczek
Odnośnik do komentarza

Dla mnie idealne byłoby coś pomiędzy trybem HDR Gra, a PC HDR Standard. Tak jak piszesz, wszystko mocniej świeci ale kosztem detali i tak samo jak ty nie wszędzie mi taki obraz odpowiada. Gdy gry mają wbudowane ustawienia HDR (jasność, ilość nitów, paper white) lepiej pozostać przy HDR Gra.

Odnośnik do komentarza

Wszystko fajnie, ale już pojawił się pierwszy problem, otóż pod boczne wejścia hdmi podłączyłem dekoder, laptopa i ps4, ale problem polega na tym że wykrywa tylko dekoder, na pozostałych dwóch brak sygnału. Ktoś ma pomysł co jest nie tak. Oczywiście lg b8.

PS. Przełączałem kable i wychodzi na to że działa tylko hdmi 1.

Edytowane przez milupl
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Manor napisał:

Pytanie w sprawie tego youtube w 4k na lg b8. Mam UPC 120 Mb/s, download raczej nie spada poniżej 100, a co chwila się buforuje i da się oglądać jedynie w 2k. Na netflixie żadnych problemów z 4k. Wiecie o co chodzi? To jest problem z samym yt albo aplikacją na telewizorze? 

Już pisałem wyżej, że ja mam coś ok 70 Mb i dziś oglądałem materiały w 4k + hdr na aplikacji z telewizora i konsoli i zero zacięć, tak że u Ciebie pewnie coś z aplikacją.

 

Teraz u mnie działają 2 wejścia, nie wiem przypadkiem czy to nie wina kabli, chociaż na początku też nie wykrywało ps4 na oryginalnym kablu. Zauważyłem jeszcze, że jak mówię np. ścisz o 10 to szuka tego w internecie a nie ścisza.

Odnośnik do komentarza

U mnie działa bez problemu i nic nie wyszukuje. 

 

Odnośnie łącza LAN w tych telewizorach to imo straszna bieda jest - myślałem że w 2018 roku nie spotkam już urządzeń (w dodatku tak drogich) z łączami 100 mbps. W testach (przeglądarka i Neflix) pokazują 60-80 mbps max. A często wynik jest w granicach 50 czyli szału nie ma.

Na szczęście na WiFi na 5 GHz chodzi u mnie z maksymalną prędkością mojego łącza (120 mbps). 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Manor napisał:

Pytanie w sprawie tego youtube w 4k na lg b8. Mam UPC 120 Mb/s, download raczej nie spada poniżej 100, a co chwila się buforuje i da się oglądać jedynie w 2k. Na netflixie żadnych problemów z 4k. Wiecie o co chodzi? To jest problem z samym yt albo aplikacją na telewizorze? 

Ja miałem podobny problem, po ściągnięciu aktualizacji oprogramowania tv wyskoczyła aktualizacja YT i od tego momentu działa wszystko idealnie w 4K bez buforowania.

Odnośnik do komentarza

Lg b8 użytkuje od ok tygodnia, więc czas na małe podsumowanie. Plusami tego telewizora są na pewno odwzorowanie kolorów oraz prawdziwa czerń, rewolucją dla mnie jest również pilot, a dokładnie wybór opcji za pomocą kursora, coś świetnego.

Są też małe minusy, pierwszy to ten o którym pisałem wcześniej, że  nie wykrywa mi sygnału z portu hdmi3, to znów nie działa mi idealnie wydawanie poleceń głosowych. 

Nie miałem porównania do innych typowych tv, ale porównując do mojego byłego sony w756c  nie ma jakiejś wielkiej rewolucji, co świadczy tylko o klasie byłego tv (va + 120 Hz robiły swoje). Jak na razie liznąłem tylko Horizona na pro i demo tetrisa (polecam) i na pewno jest dużo lepiej. Muszę w końcu obejżeć jakiś film w 4k z dobrym hdr to może zobacze w końcu tą "rewolucję". Na razie jest bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...