Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Schranz1985 napisał:

Jak bym dał 7k za tv to juz muszę mieć pewność ze te 7lat wytrzyma i matryca cały czas jak day1 .
Żaden oled mi tego nie zapewni, nawet polowy tego czasu zapewne.
A hx da radę :)


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

ty wiesz ja mam swojego samsunga 4 lata i wymieniam a ty o 7 myślisz. Za 3-4 lata będą mikroledy czy oledy z quantum dot czy jeszcze coś o czym teraz nie pomyślę. No ale to zależy od człowieka jak max 4-5 lat i wymieniam :D Czekam zawsze po prostu do momentu kiedy coś mnie do wymiany zachęci. Tutaj zakup wczoraj xsx i myśl o zakupie rtx 3080. No niestety mój samsung już by nie podołał w tych warunkach :)

 

A z tym wypalaniem oledów to też mit. Trzeba by oglądać tvn 24 czy tvp info cały dzień. Oczywiście że mojemu ojcu oleda nie polecę ale ja oglądam tylko streaming i gram w gry. Nawet nie mamy żądnej telewizji.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, blantman napisał:

A z tym wypalaniem oledów to też mit. Trzeba by oglądać tvn 24 czy tvp info cały dzień. Oczywiście że mojemu ojcu oleda nie polecę ale ja oglądam tylko streaming i gram w gry. Nawet nie mamy żądnej telewizji.

 

Ale weź nie kłam, a mit już dawno został obalony. Nawet jak nie oglądasz tych informacyjnych kanałów to też wyskoczą Ci po jakimś czasie powidoki i wypalenia. Na różnych forach ten problem nadal jest kręcony. Sam tak miałem, na szczęście jeszcze gwarancję mi covid przedłużył, to dostałem nową matrycę.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Nie no ma hajs, z góry zakłada że za 4 lata już będzie coś nowego to to ma sens.
Za tego rtx ja bym sobie życie na nowo ułożył xD.
Chyba koleś88 długo zbierał na oleda?
Ciekawi mnie zdanie takich osób jak się zapatrują na ile lat ma służyć itd.
Wychodzi na to że oled jest dla bogaczy xD .

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, blantman napisał:

Drogo?  za jakość obrazu jaką oferuje? C9 nigdy nie było w podobnej cenie.  Dodatkowo tu masz kilka już portów na nową generacje gsync (aby rtx podłączyć) free sync idealne do konsoli. Dobry system który ludzie chwalą. Telewizor na kilka lat i już wszystko w komplecie. Ja długo się zastanawiałem co kupić ale tylko w kategorii oled bo o lcd już nie myślę. W kategorii oled LG najlepszy stosunek ceny do jakości. Oczywiście są lepsze oledy ale za 65 cali bym zapłacił 10 i więcej tysięcy. A to powyżej mojego budżetu na tv :) Niestety tu też cale mają znaczenie za dodatkowe 10 cali dopłata często ponad 2 k. A ja 55 cali miałem i nie chce więcej :)

No ja za 55 cali dałem 6200 więc te 7k to spoko cena. 

Z tymi mikroledami to bym się tak nie rozpędzał. :)

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, blantman napisał:

za(pipi)iste promo na LGcx 65 cali obecnie w media expert sam kupiłem za 7400 taki tv to nigdy jeszcze nie widziałem. Polecam sprawdzić. Nie wiem czy można wklejać z peppera promocje to macie w spoilerze jak coś przepraszam moderacje

 

Wziąłem z rtvagd w ratach od marca :) Dodatkowo wpadła gofrownica dla mojej wiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Imo za(pipi)isty deal

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, blantman napisał:

Drogo?  za jakość obrazu jaką oferuje? C9 nigdy nie było w podobnej cenie.  Dodatkowo tu masz kilka już portów na nową generacje gsync (aby rtx podłączyć) free sync idealne do konsoli. Dobry system który ludzie chwalą. Telewizor na kilka lat i już wszystko w komplecie. Ja długo się zastanawiałem co kupić ale tylko w kategorii oled bo o lcd już nie myślę. W kategorii oled LG najlepszy stosunek ceny do jakości. Oczywiście są lepsze oledy ale za 65 cali bym zapłacił 10 i więcej tysięcy. A to powyżej mojego budżetu na tv :) Niestety tu też cale mają znaczenie za dodatkowe 10 cali dopłata często ponad 2 k. A ja 55 cali miałem i nie chce więcej :)

Tylko C9>CX. 

Troche downgrade LG zrobiło z ta seria X , ale ogolnie i tak obraz cie ZAYEBIE w porównaniu z Samsungiem KS - (sam przechodzilem z KS7500 i  była miazga :D)

Edytowane przez KOŁD
Odnośnik do komentarza

Z dostępnością to raczej nie, ale z ceną to różnie może być. Te niecałe 7400 to naprawdę dobra cena, nie wiem czy zejdzie niżej jeszcze. No, ale gdyby człowiek wiedział, że się wywróci to by se usiadł.

LG GX, droższy ale nie wiem czy lepszy, napewno klasa najwyższa 
GX różni się chyba tylko głośnikami z tego co wiem?
Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Patricko napisał:

Z innej beczki. Właśnie gadałem ze znajomym i podobno zakup tv u nas wiąże się z ewentualną kontrolą do abonamentu RTV? Wydaje mi się to debilizmem, ale w tym kraju nic mnie już nie zdziwi.
 

Tak jest, dlatego warto kupować zagranicą, modele na rynek PL mają zablokowane wszystkie programy poza tvp i tv trwam

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Wesker napisał:

LG GX, droższy ale nie wiem czy lepszy, napewno klasa najwyższa 

Niczym się nie różni w jakości obrazu. Różni się tym że jest cieniutki i ma specjalny wieszak na ścianę aby nie odstawać od ściany. A i głośniki lepsze ma. Jest jeszcze wx który jest jeszcze ładniejszy i ma soundbar połączony z takim niby one connect aby kable były niewidoczne w szafce RTV. Obraz na wszystkich 3 identyczny tylko seria bx ma gorszy obraz

Odnośnik do komentarza

No i po preorderach znowu mam dylemat co kupić do mojej jamy gracza. Pokój jest dosyć duży bo ma 82 metry ale ale kanapa będzie stała od ekranu jakieś 4m. Miał być projektor epsona ale z drugiej strony kusi Sony 85hw90. Niby jest miejsce na ekran 185 cali ale kasy myśle max 12 tysięcy mogę wydać wiec trochę brakuje na ekran od rzutnika i jednak chyba pod granie tv się lepiej sprawdzi. Boje się tylko o czernie bo w salonie mam 65b7 (odległość od kanapy tez około 4m i jest za mały). Ktoś brał tego Sony w wersji 85? Jak wrażenia. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kislawa napisał:

No i po preorderach znowu mam dylemat co kupić do mojej jamy gracza. Pokój jest dosyć duży bo ma 82 metry ale ale kanapa będzie stała od ekranu jakieś 4m. Miał być projektor epsona ale z drugiej strony kusi Sony 85hw90. Niby jest miejsce na ekran 185 cali ale kasy myśle max 12 tysięcy mogę wydać wiec trochę brakuje na ekran od rzutnika i jednak chyba pod granie tv się lepiej sprawdzi. Boje się tylko o czernie bo w salonie mam 65b7 (odległość od kanapy tez około 4m i jest za mały). Ktoś brał tego Sony w wersji 85? Jak wrażenia. 

Jak ty masz tam 82 metry to sobie kup rzutnik a nie tv. 

4 godziny temu, KOŁD napisał:

Tylko C9>CX. 

Troche downgrade LG zrobiło z ta seria X , ale ogolnie i tak obraz cie ZAYEBIE w porównaniu z Samsungiem KS - (sam przechodzilem z KS7500 i  była miazga :D)

Dlaczego downgrade? 

Cx podobno trochę jaśniej świeci i ma nowszy proc. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, lpcl napisał:

Jak ty masz tam 82 metry to sobie kup rzutnik a nie tv. 

Dlaczego downgrade? 

Cx podobno trochę jaśniej świeci i ma nowszy proc. 

nowszy procek i lepszy kontrast ale hdr gorszy. Z tym że te 120 nitów podobno się nie zauważa przez lepszy kontrast. Zawsze coś będzie nie tak z tv. Nawet jak bym miał budżet na topowego panasa to akurat on jest GENIALNY do sportu czy filmu ale taki sobie do gier. Także niestety idealnego tv nie ma. Przynajmniej na razie. A jak raz zobaczysz oled u kogoś w domu to boli powrót do swojego lcd.  Pierwsze co oglądam jeżeli tv przyjdzie sprawny to Planeta Ziemia Nocą. Czekałem z tym na oled świadomie ponieważ na moim ks 9000 ta noc to nie była noc :(

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Faka napisał:

 

Ale weź nie kłam, a mit już dawno został obalony. Nawet jak nie oglądasz tych informacyjnych kanałów to też wyskoczą Ci po jakimś czasie powidoki i wypalenia. Na różnych forach ten problem nadal jest kręcony. Sam tak miałem, na szczęście jeszcze gwarancję mi covid przedłużył, to dostałem nową matrycę.

Ja mam ponad rok. Oglądany i grany codziennie po kilka H. I zero wypaleń czy powidoków. ZERO. Więc to mit z tymi wypaleniami. Gorszy z kolei jest clouding który występuje ppraktycznie w każdym LED co go dyskwaliflikuje z miejsca. 

20 minut temu, blantman napisał:

nowszy procek i lepszy kontrast ale hdr gorszy. Z tym że te 120 nitów podobno się nie zauważa przez lepszy kontrast. Zawsze coś będzie nie tak z tv. Nawet jak bym miał budżet na topowego panasa to akurat on jest GENIALNY do sportu czy filmu ale taki sobie do gier. Także niestety idealnego tv nie ma. Przynajmniej na razie. A jak raz zobaczysz oled u kogoś w domu to boli powrót do swojego lcd.  Pierwsze co oglądam jeżeli tv przyjdzie sprawny to Planeta Ziemia Nocą. Czekałem z tym na oled świadomie ponieważ na moim ks 9000 ta noc to nie była noc :(

Niestety ta planeta ziemia nocą (netlfix) nie robi roboty specjalnie na OLED. Też się podjarałem jak zobaczyłem że wyjdzie a byłe świeżo po seansie Naszej Planety (netlfix) który zrobił taką robotę na OLED że głłowa mała. Zwłaszcza odcinek o podwodnym życiu. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...