Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.09.2020 o 13:35, 20inchDT napisał:

Ceny xh90 fajnie spadają. Jeszcze 3 msc temu kosztował 5499 zł, a teraz można było dorwać nawet za ok. 3850zł. Sony chyba specjanie tak okroiło ten model w porównaniu z ubiegłorocznym, żeby mieć taniego budżetowca na koniec roku. Jak bym go kupił za 3k, to bym przebolał wszystkie wady :notbad:

no zwłaszcza ze 90tka za dużo tych wad nie ma. Malo sie narzazie pobawiłem, bo jestem wykończony przeprowadzką, nawet w ustawieniach obrazu za specjalnie nie grzebałem (akurat w Sony nawet defoultowe ustawienia często bardzo ładnie świecą i co mogę powiedzieć? Lepszego telewizora z tego roku do 8 tys zł chyba wziąć nie mogłem. Napatrzyłem się już na idealny obraz oleda i powrót do LCD wyobrażałem sobie znacznie gorzej. Równomierność ekranu stoi na bardzo wysokim poziomie - jedynie w rogach czasami widać, że obraz jest gorzej podświetlany, czerń przy 32 strefach jest w zupełności wystarczająca.

Zauważyłem czasami rozświetlanie ekranu - szczególnie przy bardzo ciemnych scenach z HDR (np jak wjadą napisy), ale to po roku spędzonym z wypalonym oledem obecnie przeszkadza mi zdecydowanie mniej niż pasek TVNU czy banding. Przyczepić się można jeszcze do kątów widzenia - jak na TV tej klasy jest słabo, ale sama jakość obrazu wszystko wynagradza.

 

System i Smart TV, który tutaj nie raz był hejtowany w ogóle nie odbiega od WebOsa, co mnie z lekka zszokowało, bo bardzo dużo złego naczytałem się o androidzie. Telewizor jest mega responsywny (może zasługa  nowszego procesora), do tego aplikacje uruchamiają sie w mgnieniu oka, z dysku czyta wszystko od kopa!

 

Reasumując - po 3 latach użytkowania Oleda powrót do LCD nie był taki tragiczny, jak niektórzy tutaj pisali. Jedyne czego mi brakuje ze starego telewizora to żyroskopu,a to chyba najlepsza rekomendacja.

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, easye napisał:

 

Reasumując - po 3 latach użytkowania Oleda powrót do LCD nie był taki tragiczny, jak niektórzy tutaj pisali. Jedyne czego mi brakuje ze starego telewizora to żyroskopu,a to chyba najlepsza rekomendacja.

 

 

No widzicie. A to i tak nie jest topowy LCDek, który kupił Easye. Oraz nie musisz się z nim cyckać, tylko włączasz na ile chcesz i oglądasz co chcesz.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, _daras_ napisał:

 

No widzicie. A to i tak nie jest topowy LCDek, który kupił Easye. Oraz nie musisz się z nim cyckać, tylko włączasz na ile chcesz i oglądasz co chcesz.

No, nie wiem może to subiektywne odczucie ale ja mam c9 i w pokoju obok xe93 i jak popatrzę na pierwszy a potem na sony to jednak c9 dużo lepszy, a podejrzewam, że ten xe93 nadal jest lepszy od tego xh. 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, _daras_ napisał:

Oraz nie musisz się z nim cyckać, tylko włączasz na ile chcesz i oglądasz co chcesz.

 

Też się nie cykam, a jakość obrazu wyśmienita. Leci rok i 3 miesiąc z tym TV (b8), dalej robi wrażęnie.

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, lpcl napisał:

No, nie wiem może to subiektywne odczucie ale ja mam c9 i w pokoju obok xe93 i jak popatrzę na pierwszy a potem na sony to jednak c9 dużo lepszy, a podejrzewam, że ten xe93 nadal jest lepszy od tego xh. 

No nikt nie napisal, ze obraz LCD jest taki sam jak na Oledzie, bo nie jest. Wiadomo, ze kontrast, kolory, czerń, nasycenie barw na Oledzie są lepsze, ale nie jest tez tak ze odpalam Soniaka i muszę oczy zakrywać. Te 32 strefy robią swoje, cloudingu nie ma, albo jest on prawie w ogole nie widoczny, obraz prezentuje się bardzo ładnie nawet na defoultowych ustawieniach i póki co nie mam nawet zbytnio do czego się przyczepić. Android zapierdala tak samo szybko jak Web OS, co mnie najbardziej zszokowało, bo nie raz czytalem narzekania na ten system (może zaleta nowych procesorów).

 

Szukałem tym razem czegoś dużego do salonu, często telewizor leci włączony w tle i nie chciałem inwestować prawie 20 tys zł, by za 2 lata znowu szukać czegoś nowego, bo wypaliło się logo TVNu, a przy takim rozmiarze jakby mi sie jeszcze banding zrobil jak na starym telewizorze to w ogole byłaby mogiła.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, easye napisał:

No nikt nie napisal, ze obraz LCD jest taki sam jak na Oledzie, bo nie jest. Wiadomo, ze kontrast, kolory, czerń, nasycenie barw na Oledzie są lepsze, ale nie jest tez tak ze odpalam Soniaka i muszę oczy zakrywać. Te 32 strefy robią swoje, cloudingu nie ma, albo jest on prawie w ogole nie widoczny, obraz prezentuje się bardzo ładnie nawet na defoultowych ustawieniach i póki co nie mam nawet zbytnio do czego się przyczepić. Android zapierdala tak samo szybko jak Web OS, co mnie najbardziej zszokowało, bo nie raz czytalem narzekania na ten system (może zaleta nowych procesorów).

 

Szukałem tym razem czegoś dużego do salonu, często telewizor leci włączony w tle i nie chciałem inwestować prawie 20 tys zł, by za 2 lata znowu szukać czegoś nowego, bo wypaliło się logo TVNu, a przy takim rozmiarze jakby mi sie jeszcze banding zrobil jak na starym telewizorze to w ogole byłaby mogiła.

Spoko rozumiem Twoje argumenty, tylko twój post posłużył jako przykład tego, że LCD jednak lepsze. 

Odnośnik do komentarza

Weźmy pod uwagę że easyeye kupił 75?
Im mniejsza matryca tym mniejsze problemy z równomiernym podświetleniem itd.
32 strefy na 75" to szału nie ma na papierze.
Ale ważne że w praktyce jest git gut.
Oglądałem 55 i żadnego cloudingu nie widziałem.
To jest średnia półka za pół roku tv 55 bedzie pewnie do wyrwania sporo poniżej 4.

"mam oleda rok i x dni " - stale mnie bawi.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Schranz1985 napisał:

"mam oleda rok i x dni " - stale mnie bawi.

 

"Jooo, na miliard się zepsuje. Zobaczysz za 5 lat nie będziesz dał rady korzystać z tego ekranu." ledowcy szczekają, karawana jedzie dalej :banderas:

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Schranz1985 napisał:



"mam oleda rok i x dni " - stale mnie bawi.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

Nie mniej niż, nie kupię oled bo za tydzień logo tvn i koniec świata. 

Tak tak wiem, że się wypala ale co powiesić się mam z tego powodu czy co? A tak poza tym to jedne z najlepszych tv gamingowych, bo jak nie to co? Tv z jednym 2.1 i żąglowanie kablami w 2020 jak jakiś zwierz a sony nawet vrr nie potrafi ogarnąć. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza

Licze, że gdy będe wymieniał TV to będzie to już Mini/MicroLED. Szczerze mówiąc obecnie B8 to seks dla oczu każdego dnia, od pierwszego dnia niezmiennie. :wub: Jeszcze jak wjedzie na XSX obsługa Dolby Vision to już w ogóle el Dorado.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

Licze, że gdy będe wymieniał TV to będzie to już Mini/MicroLED. Szczerze mówiąc obecnie B8 to seks dla oczu każdego dnia, od pierwszego dnia niezmiennie. :wub: Jeszcze jak wjedzie na XSX obsługa Dolby Vision to już w ogóle el Dorado.

Kusi ta b9 za 4 tysie ; / Za tego wybrakowańca Sony też będzie trzeba gdzieś tyle dać.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, 20inchDT napisał:

Kusi ta b9 za 4 tysie ; / Za tego wybrakowańca Sony też będzie trzeba gdzieś tyle dać.

Rób jak koledzy radzą, mnie jakoś po CW ogarnia wstręt na widok marki niebieskich, jakiś uraz chyba. :)

17 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

Licze, że gdy będe wymieniał TV to będzie to już Mini/MicroLED. Szczerze mówiąc obecnie B8 to seks dla oczu każdego dnia, od pierwszego dnia niezmiennie. :wub: Jeszcze jak wjedzie na XSX obsługa Dolby Vision to już w ogóle el Dorado.

Raczej nie doczekasz się, zobacz materiał na hdtvtest, microled to odległa pieśń przyszłości. 

Odnośnik do komentarza

TCL X10 to miniLED do wyrwania obecnie za 10K za 65" i to w Polsce! No dużo, ale już coś się zaczyna dziać.

 

https://hdtvpolska.com/tcl-x10-miniled-qled-test-nowa-konkurencja-dla-oled-tv-pierwszy-telewizor-w-technologii-miniled-debiutuje-w-polsce/9/

 

Świetna czerń porównywalna z OLEDem, rewelacyjny HDR. No można się jarać. :D 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

TCL X10 to miniLED do wyrwania obecnie za 10K za 65" i to w Polsce! No dużo, ale już coś się zaczyna dziać.

 

https://hdtvpolska.com/tcl-x10-miniled-qled-test-nowa-konkurencja-dla-oled-tv-pierwszy-telewizor-w-technologii-miniled-debiutuje-w-polsce/9/

 

Świetna czerń porównywalna z OLEDem, rewelacyjny HDR. No można się jarać. :D 

Ok pisałem o microled, o mini nie wiem, potem poczytam czym to się różni. 

Odnośnik do komentarza

Przęglądałem ostatnie strony, to z takich sensownych tv do 5 koła chyba są te dwa?

Nie wiem czy już się przesiadac, czy jeszcze trochę poczekać, mój W705C już niestety wiekowy.

 

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd55xh9096-tv-led-4k.bhtml

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled55b9pla.bhtml

 

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Shen napisał:

Przęglądałem ostatnie strony, to z takich sensownych tv do 5 koła chyba są te dwa?

Nie wiem czy już się przesiadac, czy jeszcze trochę poczekać, mój W705C już niestety wiekowy.

 

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd55xh9096-tv-led-4k.bhtml

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled55b9pla.bhtml

 

Znajomy ma LG B7. Zakładam że ten B9 co podałeś w drugim linku będzie zbliżony jakościowo. Dużo mi o nim mówił bo pierwszy kupił oleda.

 

Obraz żyleta, OS bardzo szybki. Procek wyrabia. Jednak reklamował 4 razy już (serwis chwalił bardzo, nie robili nigdy problemu) ze względu na martwe piksele w matrycy. I z jednej strony matryce OLED sa też w Sony i Panasonic ale w moim Sony nic się nie dzieje a jego już miał matryce wymienianą. Może to wina elekroniki, może mial pecha. 

 

Jakbym miał kupować TV do 5 tysięcy to bym brał tego LG i tak bo TV bardzo dobry. O ledzie zapomnij. Cloudig potrafi irytować. 

Edytowane przez ListuniO
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...