Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś pisali, ze wypalenia były do modelu 930v (czy jakoś tak). Potem były jednak do seri 6, nastepnie 7, 8, a niebawem wysypią się też 9ki.

CX ma mieć już ponoć z tym spokój :lol:

 

Tak poważnie, to bardziej obawiał bym się bandingu niż jakiegoś tam powidoku widocznego jedynie na planszy testowej. Banding w moim odczuciu calkowicie dyskwalifikuje TV służący do gier. 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Michał102 napisał:

Kiedyś pisali, ze wypalenia były do modelu 930v (czy jakoś tak). Potem były jednak do seri 6, nastepnie 7, 8, a niebawem wysypią się też 9ki.

CX ma mieć już ponoć z tym spokój :lol:

 

Tak poważnie, to bardziej obawiał bym się bandingu niż jakiegoś tam powidoku widocznego jedynie na planszy testowej. Banding w moim odczuciu calkowicie dyskwalifikuje TV służący do gier. 

Na planszy testowej powiadasz... 

Odnośnik do komentarza



Wiecie ja jestem cebula przeliczam tv/lata użytkowania.

Dobre no niestety oled nie jest dla cebul i ludzi którym śnią się po nocach plansze testowe. Chcesz się cieszyć najlepszym obrazem, musisz zaryzykować i kupić oleda. Najlepiej to jest mieć wyebane i nie przejmować się wypaleniami, póki nie będą przeszkadzać w codziennym użytkowaniu. Mój oled ma już gdzieś z rok wypalony kilkucentymetrowy pasek i nadal mi to nie przeszkadza, podejrzewam że niektórzy z tego działu już by zeszli na zawał z nerwów
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Michał102 napisał:

Plansza testowa, tło jednolitego koloru... zwał jak chciał. Każdy wie o co chodzi. 

 

Kumpel wymieniał matrycę w B7 bo mu się pasek tefałpisu wypalił. Było to widać tylko na jednolicie czerwonym kolorze. W normalnym oglądaniu nie do zauważenia. 

Nie o nazewnictwo chodzi tylko tutaj na forum już kilku osobom pojawiły się wypalenia i czasem naprawdę paskudne więc miejska legenda to nie jest. Tak czy inaczej ja się jakoś tym nie przejmuję, jak się pojawi to się będę zastanawiał co dalej. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza

To samo było z plazmami, albo się to miało albo nie, u mnie póki co czegoś takiego nie widzę, a potrafię grać w grę na prawdę długo...

Nawet jeśli gdzieś coś tam się faktycznie stanie to i tak rzadko kiedy to widać, muszą być spełnione jakieś tam warunki, przy dynamicznym obrazie(tego co się na nim dzieje, jest to niezauważalne i chyba tylko osoba, która wie gdzie to wypalenie jest faktycznie je widzie) 

 

Dla tego mimo wszystko mimo tak oczywistej rzeczy/wady i tak z OLDEM zostanę już na dobre, ta jakość obrazu jest nie do wy(pipi)ania i nie ma sobie równych EOT.

 

A na pewno do czasu aż MicroLed będzie w przystępnych cenach ;)

Edytowane przez Soul
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, KOMARZYSKO napisał:

No mnie się wypalił, pasek supera w Destiny 2.

a jeżeli mogę delikatnie spytać ile godzin w destiny i jaki model oleda? :D

 

@Starh no jasne że sprawdzę. Mam media expert w Olsztynie więc jak jutro okaże się że coś nie tegeś pakuje do kartonu i zwracam. Planuje przetestować przed podwieszeniem i zdjęciem samsunga aby dwa razy nie robić. Ale to samo bym robił z qledem czy ledem. Samsungi wymieniałem 4 razy zanim trafiłem swoją dobrą sztukę. Promocja czy nie jak oled będzie miał jakąś widoczną wadę wypad tego samego dnia. Teraz KAŻDY TV może mieć np gniazdo bad pixeli, clouding czy banding. Przechodziłem to z samsungiem i tu na spokojnie potestuje i najwyżej inna sztuka we wtorek czy środę :) XsX dopiero 10 listopada mam czas :)

Odnośnik do komentarza



a jeżeli mogę delikatnie spytać ile godzin w destiny i jaki model oleda?

Ależ oczywiście proszę Pana, już udzielam odpowiedzi. Tivik zakupiony maj/czerwiec 2019 LGC8 65" a w mojej ukochanej grze mam 2 tys h. Dla grających w D2 na oledach, mogę poradzić by w ustawieniach gry, obniżyli "jasność" wyświetlania huda. Jest wtedy duża różnica w jasności świecącego paska naładowanego supera, niestety ja się za późno obciąłem ;)
Ten wypalony pasek jest oczywiście widoczny na planszach testowych, no ale kto poważny ogląda plansze testowe
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, KOMARZYSKO napisał:


 


Ależ oczywiście proszę Pana, już udzielam odpowiedzi. Tivik zakupiony maj/czerwiec 2019 LGC8 65" a w mojej ukochanej grze mam 2 tys h. Dla grających w D2 na oledach, mogę poradzić by w ustawieniach gry, obniżyli "jasność" wyświetlania huda. Jest wtedy duża różnica w jasności świecącego paska naładowanego supera, niestety ja się za późno obciąłem ;)
Ten wypalony pasek jest oczywiście widoczny na planszach testowych, no ale kto poważny ogląda plansze testowe emoji41.png

A masz w opcjach taką funkcje jak odświeżanie panelu lub włączenie ustawień sklepowych?

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, KOMARZYSKO napisał:


 


Ależ oczywiście proszę Pana, już udzielam odpowiedzi. Tivik zakupiony maj/czerwiec 2019 LGC8 65" a w mojej ukochanej grze mam 2 tys h. Dla grających w D2 na oledach, mogę poradzić by w ustawieniach gry, obniżyli "jasność" wyświetlania huda. Jest wtedy duża różnica w jasności świecącego paska naładowanego supera, niestety ja się za późno obciąłem ;)
Ten wypalony pasek jest oczywiście widoczny na planszach testowych, no ale kto poważny ogląda plansze testowe emoji41.png

Szacun ja nawet w football managerze i cywilizacji nie zrobiłem tyle przez lata grania w obie serie :obama:

Odnośnik do komentarza

mam pytanie, obraz na tv (jakis philips 43") mam bardzo ładny, żywe kolory, ostry. Jak odbiera sygnal hdr xbox/ps4 albo dolby vision na netflixie to robi sie przygaszony i wyblakły. Zmienialem ustawienia ale nie da sie uzyskac takiego efektu jak bez hdr. Slaby tv i nie ogarnia po prostu hdr10 czy co? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...