Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, second napisał:

Rozumiem, że w okolicach 7 kafli za 65 cali nic lepszego od tego LG nie znajdę?

Teoretycznie - nie znajdziesz. 

 

 

Czytając o tych defektach nowych tv (robaki pod matrycą, martwe piksele itd.) dla mnie decydującym parametrem TV staje się - wymiary produktu (szer. / wys. / gł.) karton [mm]. Trzeba zmierzyć czy się zmieści do samochodu w razie zwrotu :obama:

Mam tego LG CX 55 cali w koszyku (Media Expert) za 6099, dodam jakiś czajnik za 100 zł i 800 zł rabatu wpadnie, ale ciągle mam obawy. Problem w tym, że nawet jeśli chciałbym LCD, to za podobne pieniądze nie dostanie się tak wyposażonego TV jak LG. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No ale co się bać. Brać w tej cenie to steal. Jak będzie coś nie tak masz 14 dni na zwrot :) Żyjemy w pięknym kraju gdzie można coś kupić i zwrócić bez podania przyczyny. Anyway jutro napiszę wrażenie z testów i czy tv wisi czy jedzie do media expert :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Apropo wspaniałych idealnych LCD zrobiłem sobie dzisiaj test cloudingu na moim starym ks9000. Wiedziałem że coś jest nie tak z prawej strony bo zacząłem to zauważać w ciemnych filmach ale po zrobieniu testu xD o kurwa . Także ten każda technologia ma swoje wady oled , qled i LCD. 

IMG_20200924_214805.jpg

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, KOMARZYSKO napisał:


 


Ależ oczywiście proszę Pana, już udzielam odpowiedzi. Tivik zakupiony maj/czerwiec 2019 LGC8 65" a w mojej ukochanej grze mam 2 tys h. Dla grających w D2 na oledach, mogę poradzić by w ustawieniach gry, obniżyli "jasność" wyświetlania huda. Jest wtedy duża różnica w jasności świecącego paska naładowanego supera, niestety ja się za późno obciąłem ;)
Ten wypalony pasek jest oczywiście widoczny na planszach testowych, no ale kto poważny ogląda plansze testowe emoji41.png

Ale tych 2000 to raczej nie zrobiłeś od maja ur., tak myślę z doświadczenia. 

A grasz w coś jeszcze czy tylko to? 

Jak długie posiedzenia robisz (skoro się wypaliło to podejrzewam, że tak po 8 godz.)?

A i przypomniało mi się, że kiedyś Chmielarz pisał, że grając w destiny też mu się elementy hudu wypaliły w oledzie. Jakaś pechowa ta gra. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
31 minut temu, blantman napisał:

Apropo wspaniałych idealnych LCD zrobiłem sobie dzisiaj test cloudingu na moim starym ks9000. Wiedziałem że coś jest nie tak z prawej strony bo zacząłem to zauważać w ciemnych filmach ale po zrobieniu testu xD o kurwa . Także ten każda technologia ma swoje wady oled , qled i LCD. 

IMG_20200924_214805.jpg

Jak LCD, to tylko FALD. Na XH90 0 problemow z cloudingiem, a tylko 34 strefy

Odnośnik do komentarza

No co mam Ci napisać, w D2 dużo gram, obecnie nie tak dużo jak kiedyś, ciężko mi sprecyzować :) a pasek to wypalił mi się już w 2019 roku czyli po kilku miesiącach użytkowania tv ale w zeszłym roku to napierdalałem ostro w D2, praktycznie każdy wieczór. Wypaliło się i tyle, nie mam zamiaru tym się martwić, tv będzie dobijał do dwóch latek to spróbuję to za reklamować.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, easye napisał:

Jak LCD, to tylko FALD. Na XH90 0 problemow z cloudingiem, a tylko 34 strefy

Tyle to wiem ale chyba w roku kiedy kupowałem LCD nie było fald albo o nich nie słyszałem tylko oled i qled wtedy były reklamowane jako top. 

Odnośnik do komentarza

LCD vs OLED

Wjechał OLED, to miałem okazję puścić na żywo to samo tu i tu. Dopiero wtedy zrozumiałem różnice. 

Nawet jakby mi się coś stało z oledem, to kupię drugiego. Za dużo neta czytacie i się nakręcacie problemem. 

Jakby co, to ten Sony nie był najwyższa półka. To był model za 4999zł, najwyższy model z tej średniej półki. Oba 55'

 

 

spacer.png

Edytowane przez iluck85
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
7 hours ago, iluck85 said:

LCD vs OLED

Wjechał OLED, to miałem okazję puścić na żywo to samo tu i tu. Dopiero wtedy zrozumiałem różnice. 

Nawet jakby mi się coś stało z oledem, to kupię drugiego. Za dużo neta czytacie i się nakręcacie problemem. 

Jakby co, to ten Sony nie był najwyższa półka. To był model za 4999zł, najwyższy model z tej średniej półki. Oba 55'

 

 

spacer.png

Powiem Ci szczerze, że takie zdjęcie dalej do myślenia.

 

Byłem ostatnio w Sony i oglądałem TV.  Głównie xh 90 i xh95. Ogólnie jakość obrazu między nimi bardzo duża. Nie wiem czy to przez materiał specjalnie puszczony w sklepie, ale nawet moja dziewczyna, która jest totalnym laikiem powiedziała że 95 ma o wiele ładniejszy obraz. jednak i tak te tv wypadały blado w porównaniu do AG9, no ale te cena...

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, KOMARZYSKO napisał:

No co mam Ci napisać, w D2 dużo gram, obecnie nie tak dużo jak kiedyś, ciężko mi sprecyzować :) a pasek to wypalił mi się już w 2019 roku czyli po kilku miesiącach użytkowania tv ale w zeszłym roku to napierdalałem ostro w D2, praktycznie każdy wieczór. Wypaliło się i tyle, nie mam zamiaru tym się martwić, tv będzie dobijał do dwóch latek to spróbuję to za reklamować.

Pytam z ciekawości, bo sam sporo gram mp ale każdy mecz ma max 12 min., potem matching następny itd. ale po roku żadnych śladów nie mam, no i gram też sporo w inne gry. Natomiast w d2 odrzuca mnie 30 fps, na XSX ma być 60 i wtedy może trochę pogram. 

Odnośnik do komentarza

Wiecie co jak się poczyta te problemy z różnymi serwisami to przy zakupie telewizora trzeba być po prostu chamem. Kupić on line, wypakować, podłączyć wszystko dokładnie sprawdzić i jak coś nie tak to spakować i oddać do sklepu.
Wydaje mi się, że mimo wszystko taki telewizora, który niejednokrotnie kosztuje 2-3 średnie pensje jest dobrem luksusowym, a to ktoś wydaje kilka tysięcy na telewizor i jeszcze się stresuje czy produkt, za który dał tyle hajsu będzie sprawny :(

Odnośnik do komentarza

Tu macie porównanie OLEDa i QLEDA bo te zdjęcie wyżej to jest jakiś stary kapeć vs OLED na dodatek ten LCD wygląda jakby był kompletnie źle skalibrowany. Wciąż gołym okiem widać różnicę ale już nie taką dramatyczną. Za to tryb GRY w QLED vs tryb GRY w OLEDzie to kolosalna różnica.

 

 

Edytowane przez WisnieR
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Starh napisał:

Blant kupowałeś w rtvagd? Bo ja jeszcze dostałem teraz bon na 800 zł za zakup

Ale to płaciłeś 8,5k czy udało ci się jeszcze zbić cenę i do tego jeszcze ten bon?

 

55 minut temu, mario10 napisał:

Wiecie co jak się poczyta te problemy z różnymi serwisami to przy zakupie telewizora trzeba być po prostu chamem. Kupić on line, wypakować, podłączyć wszystko dokładnie sprawdzić i jak coś nie tak to spakować i oddać do sklepu.

Wiadomo, że tak się robi, tylko nie rozumiem czemu łączysz to z byciem "chamem". Osoba kulturalna ma pozwolić dać się oszukać? Przecież to jest normalne korzystanie z przysługujących ci praw. :lapka:

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, MBeniek napisał:

Ale to płaciłeś 8,5k czy udało ci się jeszcze zbić cenę i do tego jeszcze ten bon?

 

Wiadomo, że tak się robi, tylko nie rozumiem czemu łączysz to z byciem "chamem". Osobo kulturalna ma pozwolić dać się oszukać? Przecież to jest normalne korzystanie z przysługujących ci praw. :lapka:

Zbiłem do 7300 +bon 800zl na wykorzystanie 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Też chcę wiedzieć. Może na 55" też coś takiego przejdzie ; p

 

Na forum hdtv czytałem, że jak złożymy zamówienie online i odbierzemy osobiście, to wciąż przysługuje nam 14 dni na zwrot. Prawda to czy sklepy olewają i będzie problem?

Jak dostaniecie tv to co i jak będziecie sprawdzać? Macie jakieś kolorowe plansze jak ci goscie na Yt od telewizorów?

@Starh https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled65cx-tv-oled-uhd-4k.bhtml#opis

 

tu jest info tylko o tym bonie, czyli nie ma juz promki z tym łączeniem?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...