Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, 20inchDT napisał:

No to będę w dupie, bo nie kupię tego tv, dopóki nie będzie przetestowane, że działa bez problemów. Nie mam też żadnej sensownej alternatywy, bo samsung zajeżdzą obraz w trybie gra, a oled, znając moje szczęście, się wypali.

Ja mam oleda a napierdalam głównie w halo 5 i po roku żadnych wypaleń nie mam. Nie panikuj. A za rok to może będę już martwy. Nie ma co martwić się na zapas. 

Zresztą jakościowo to nie ma co porównywać tych tv nawet bo ten sony to taka średniocha jest. Jeśli nie oled to raczej za samsungami bym się rozglądał na twoim miejscu. Nawet poprawili obraz w trybie gry. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
W dniu 9.09.2020 o 15:35, 20inchDT napisał:

No to będę w dupie, bo nie kupię tego tv, dopóki nie będzie przetestowane, że działa bez problemów. Nie mam też żadnej sensownej alternatywy, bo samsung zajeżdzą obraz w trybie gra, a oled, znając moje szczęście, się wypali.

Bierz Oleda głąbie xD

Odnośnik do komentarza

Dlaczego?
Niech sobie każdy bierze co chce.
Ja tam nie patrzę na markę,a na parametry tv.
Ba, nigdy nie mialem tv sony bo uważałem że sa "przeplacone"
Teraz najbliżej mi do xh90 ale jak ktokolwiek inny zrobi w tej cenie lepszy sprzęt albo porównywalny a tańszy to będę pierwszy w kolejce stał.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

U mnie właśnie zawisł na ścianie 65xh9005. Przesiadka z modelu z 2017 i jestem zadowolony. Ocenię konkretnie jak podłączę PS5. A tak na marginesie to ja bym napisał że na tym forum co by to nie było i jakiej jakości od Sony to i tak pewna grupa skrytykuje i będzie pluć jadem.

Edytowane przez rah
  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
U mnie właśnie zawisł na ścianie 65xh9005. Przesiadka z modelu z 2017 i jestem zadowolony. Ocenię konkretnie jak podłączę PS5. A tak na marginesie to ja bym napisał że na tym forum co by to nie było i jakiej jakości od Sony to i tak pewna grupa skrytykuje i będzie pluć jadem.

Napiszesz coś więcej? Sam sie zastanawiam czy wymienic oleda 55C9 na 65xh90 ale troche boje się, ze zamenie wielkosc jednak na gorszy obraz i nie wiem czy jest sens...
Odnośnik do komentarza

Zawężając ocenę do czerni ListuniO ma rację. Ja wybrałem jednak rozmiar mając 55 do tej pory i kierując się generalnie również moim budżetem oraz teoretycznie na razie możliwościami na przyszłość tego modelu(hdmi 2.1). Co do oleda ja go nie miałem osobiście więc nie czuję się ani trochę rozczarowany zakupem. Każdy z nas może mieć inne oczekiwania, budżet czy potrzeby. Nie będę tu namawiał do zakupu a jedynie do korzystania z możliwości zwrotu do sklepu. Powiem tylko że mam kolegę dość zamożnego który około 1,5 roku temu brał do domu wysoki model Sony leda i oddał wymieniając na 65 oleda Panasonica ale za ok 13 tysięcy. Dla mnie poza zasięgiem. 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Paolo de Vesir napisał:


pozwol że poprawie :)

Cytując Kwiczoła:

Tyż prowda panocku.

2 minuty temu, ListuniO napisał:

Spoko. Ktoś wyżej pisał o przesiadce dlatego tak napisałem.

 

Moje zdanie po ponad roku korzystania z OLEDa jest taka że to genialna matryca mając wcześniej bardzo dobrego LED-a FHD a jeszcze wcześniej plazme. 

 

Jak jest możliwość zwrotu do sklepu to polecam zawsze przetestować OLED w warunkach domowych. 

Dokładnie, Koleś88 ma oleda więc biorąc do testu leda sam oceni jaka jest różnica i co mu bardziej pasuje.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio bratanek kupił Sony 55"  XH90 i już miał wymienianą płytę  po 3 miesiącach TV sam się wyłączał (bez przyczyny)

Wymiana płyty i znowu boryka się z problemem, zanika głos i musi włączyć i wyłączyć TV by powrócił. 

 

Z obrazu jest zadowolony z ceny też, ale jak zobaczył różnicę miedzy XH90 a OLED B9 to trochę żałował, że nie dał tego 1000 zł więcej. 

Jak komuś zależało na 65"  HDMI 2.1 to OLED LG  jeszcze z  4-miesięcy temu można było wyrwać poniżej 6500 zł 

Odnośnik do komentarza

Kilka pytań, może ktoś wie. Mam lg b8.

1) Jak sprawdzić jakoś dolby vision? Tylko netflix premium? Albo athmos. Bo z tego co czytam to mam, ale chciałbym zobaczyć różnicę.

2) W menu xox mam opcje 120hz, ale wtedy włącza się hd zamiast 4k. Co normalne, bo to hdmi 2.0. Tylko pytanko czy gry będą mogły iść w 1080p/120fps?

3) Czy kojarzy ktoś czy jest gdzieś opcja kupna np. Bx/Cx i dania w rozliczeniu starego modelu?

Edytowane przez Basior
.
Odnośnik do komentarza

1. Ja obecnie mogę tylko na netflixie sprawdzać. Najwieksze wrażenie do tej pory zrobil na mnie Wiedzmin. Kolory, obraz, wszystko żyleta, przepięknie to wygląda.

Do Dolby Atmos potrzeba jakiś odtwarzacz UHD lub apple tv 4K itp + jakiś system nagłośnienia 5.1 lub 7.1. Sam obecnie nie posiadam ale przymierzam się powoli do jakiegoś soundbaru.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, 20inchDT napisał:

Ceny xh90 fajnie spadają. Jeszcze 3 msc temu kosztował 5499 zł, a teraz można było dorwać nawet za ok. 3850zł. Sony chyba specjanie tak okroiło ten model w porównaniu z ubiegłorocznym, żeby mieć taniego budżetowca na koniec roku. Jak bym go kupił za 3k, to bym przebolał wszystkie wady :notbad:

 

3850 gdzie taka cena??

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Basior napisał:

Tylko pytanko czy gry będą mogły iść w 1080p/120fps?

 

Teoretycznie mogą, ale nie znam gier które na XOX chodzą w 120 klatkach. Na PC za to da się coś takiego wyświetlić (FHD/120 na B8) bo już próbowałem.

 

29 minut temu, Basior napisał:

3) Czy kojarzy ktoś czy jest gdzieś opcja kupna np. Bx/Cx i dania w rozliczeniu starego modelu?

 

Nigdy się z czymś takim nie spotkałem. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Basior napisał:

Kilka pytań, może ktoś wie. Mam lg b8.

1) Jak sprawdzić jakoś dolby vision? Tylko netflix premium? Albo athmos. Bo z tego co czytam to mam, ale chciałbym zobaczyć różnicę.

2) W menu xox mam opcje 120hz, ale wtedy włącza się hd zamiast 4k. Co normalne, bo to hdmi 2.0. Tylko pytanko czy gry będą mogły iść w 1080p/120fps?

3) Czy kojarzy ktoś czy jest gdzieś opcja kupna np. Bx/Cx i dania w rozliczeniu starego modelu?

ad 2, tak będą mogły o ile np. w menu konsoli będzie opcja 1000p, 120 Hz. 

 A i obecnie bodaj jedyną grą na xox, która wyciąga ponad 60 fps jest r6 siege w performance, z tego co pamiętam pokazywali to  kiedyś na df. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza

Forumku! Jakos pewnie pod koniec roku będę już myślał o nowym TV do salonu (no max koniec stycznia). Czy jest sens się rozglądać już dziś? Czy nowe modele wjada niedługo i teraz po prostu olać. Chciałbym coś o przekątnej 65 cala do grania w gierki video dla dzieci (prawdopodobnie będzie podpinany xbox i playstation) oraz serwisów VOD. Mój budżet to jakieś 5,500zł max. Patrze sobie na coś takiego: Sony KD-65XH8196. Ma to sens czy (pipi)ać?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...