Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ok umówmy się raz na zawsze. Albo masz w dupie to że kiedyś się wypali i chcesz mieć najlepszy obraz. Nie stresujesz się tym co może kiedyś nastąpi. Tv kupujesz raz na kilka lat.  Wtedy bierzesz oleda. 

 

Stresuje cię wypaleniem. Tv chcesz kupić na kilkanaście lat. Zakup tv to twoje 3-4 pensje i cykasz się z powodu każdej pierdoły. Wtedy kupujsze LCD.

 

Rozumiem jak ktoś aż tak boi się wypalenia to by nie miał żadnej przyjemności z użytkowania. Ja jedyne co zrobię to zostawię włączone te LG środki zaradcze przeciwko wypaleniu i napisy w filmach i serialach zmienię z białych na żółte na Netflix czy Amazon xD. A tak to jebać

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Faka napisał:

A zayebał Ci ktoś kiedyś z liścia? Wasze mity to twoje piedololo. Easy sam dawał zdjęcia wypaleń czy inne guwna, ja sam też dałem, także tego.

Co za gość. Masz OLED czy teoretyk? Obstawiam to drugie. 
 

Moj tv ma funkcje przesuwania pikseli, odświeżania  matrycy na stanby, ma funkcje odświeżania ręcznego które można robić jak się boi człowiek oraz ma możliwość odświeżania panelu ale to się robi nie częściej niż raz do roku. Dodatkowo mam tv po profesjonalnej kalibracji co dodatkowo chroni przed wypaleniami bo wyświetla obraz z właściwym naświetlaniem krawędzi i jasnych elementów. Obraz po roku jest jak nowy. Jprdl...

Odnośnik do komentarza

Każdy oled ma taki sam kontrast!  

Zadałem tam raczej pytanie retoryczne.

 

Oczywiście że się wypalają i to nie żaden mit, powidoki to tylko kwestia czasu i paru kryteriów które przyśpieszają proces jak np. jaki materiał się ogląda.

Easyemu gdzieś po 26mscach matryca się poddała, było tu sporo zdjęć o czym w ogóle rozmawiać

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Fanek napisał:

Każdy oled ma taki sam kontrast!  

Zadałem tam raczej pytanie retoryczne.

 

Oczywiście że się wypalają i to nie żaden mit, powidoki to tylko kwestia czasu i paru kryteriów które przyśpieszają proces jak np. jaki materiał się ogląda.

Easyemu gdzieś po 26mscach matryca się poddała, było tu sporo zdjęć o czym w ogóle rozmawiać

Spoko. Może po 26 miechach tez to zobaczę. Oglądałem sporo testów i takie rzeczy raczej się działy po kilkunastu tysiącach godzin ale może i nie...

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, ListuniO napisał:

Co za gość. Masz OLED czy teoretyk? Obstawiam to drugie. 
 

Moj tv ma funkcje przesuwania pikseli, odświeżania  matrycy na stanby, ma funkcje odświeżania ręcznego które można robić jak się boi człowiek oraz ma możliwość odświeżania panelu ale to się robi nie częściej niż raz do roku. Dodatkowo mam tv po profesjonalnej kalibracji co dodatkowo chroni przed wypaleniami bo wyświetla obraz z właściwym naświetlaniem krawędzi i jasnych elementów. Obraz po roku jest jak nowy. Jprdl...

 

Jednak wyyebanie liścia by Ci się przydało. Napisałem, że zdjęcia dawałem swoje. Napisałem, że też wymienili mi matrycę, to jakim cudem mam nie mieć Oleda i nie komentować, a także dementować twoją głupotę z mitem?

Odnośnik do komentarza

No dobra może dość o wypaleniach a pogadajmy o obrazie. Jaki tryb pod filmy na tych oledach? Słyszałem że jest jakiś nowy tryb filmmaker czy to jest ok czy lepiej inny wybrać. Wiadomo coś tam sam pozmieniam ale na razie bez profesjonalnej kalibracji i chce mieć najlepszy obraz oglądając film czy dobry serial. Dodatkowo słyszałem że podstawka poprawia jakość głosu a u mnie będzie wisieć. Jak zachowują się głośniki w LG jak tv wisi? Pogarsza się jakość? Mam soundbar ale nie uruchamiam go za każdym razem jak oglądam zwykły program czy dokument. 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, blantman napisał:

No dobra może dość o wypaleniach a pogadajmy o obrazie. Jaki tryb pod filmy na tych oledach? Słyszałem że jest jakiś nowy tryb filmmaker czy to jest ok czy lepiej inny wybrać. Wiadomo coś tam sam pozmieniam ale na razie bez profesjonalnej kalibracji i chce mieć najlepszy obraz oglądając film czy dobry serial. Dodatkowo słyszałem że podstawka poprawia jakość głosu a u mnie będzie wisieć. Jak zachowują się głośniki w LG jak tv wisi? Pogarsza się jakość? Mam soundbar ale nie uruchamiam go za każdym razem jak oglądam zwykły program czy dokument. 

Tryb musisz sam dostosować jak nie będziesz kalibrować. Uważam ze najlepiej w trybie Standard lub ekspert i następnie po kolei wszystko dostosować. W LG jest takie ustawienie temperatury koloru i tu najlepiej się sprawdza ten „Ekspert” a nie żaden ciepły czy zimny. Kolor wg uznania, czerń nisko, płynność wg uznania, ostrość wysoko. 

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, MBeniek napisał:

Ok, to jeśli powiedzmy nie OLED to jaki TV polecacie (z tegorocznych, dostępnych modeli)? LG NanoCell, Samsung QLED, Sony XH90 (Sony ma chyba słaby hdr z tego co czytałem)?

Do grania to jakiś wysoki QLED. 

Odnośnik do komentarza

Nie ma złotego środka. Lepsze wypalenie po 2-3 latach użytkowania czy clouding praktycznie od razu na lcd? Mam oleda niecaly rok, wiec nie bede udawal znawcy ale przestalem sie tym przejmować. Jak coś się zacznie dziać to wtedy będę się martwił (a może i nie).

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wydajesz 5000 czy nawet 10000zł za TELEWIZOR i nie wiesz co będzie. To ma służyć rozrywce, a im wiecej wydasz tym bardziej bedziesz obsrany, czy cos sie nie od.ebie, nieważne czy to Oled, LCD itd. Smutne, ale podobnie jest z autami niestety.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
48 minut temu, lpcl napisał:

Do grania to jakiś wysoki QLED. 

Głównie do grania na konsolach i oglądania VOD. Sport rzadko, "telewizja" wcale.

I jak tak przeglądam recenzje na hdtv.pl to coraz bardziej jednak przekonuje się do tego oleda lg cx. ;) 

Spoiler

LG-OLED55CX-ocena-1024x785.png

Najchętniej bym wziął 65", ale przy cenie 8k to trochę odzywa się wewnętrzna cebula. A w sumie będę robił przesiadkę z 48" więc nawet 55" będzie już na plus.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, milupl napisał:

Kupować oleda za 7 czy tam 10 tys. i wmawiać sobie, że nie będę oglądał TVN24, bo mi się pasek wypali. :dynia:

Można też nie oglądać tvn24 bo się nie lubi takich serwisów. ;)

A po przejściu na, c9 z xe93 to najbardziej mi się rzuciło słabe świecenie tego tv w sdr. 

Nawet wcześniej myślałem, że w h5 w mp po patchu zmodyfikowali oświetlenie jak kupiłem xe, no a potem zobaczyłem, że jednak nie. :)

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
Schranz, Ty również nie przestawaj. Potrzebujemy tu nawiedzeńca.
 
Nienawiść do OLEDa tak zostałem wychowany, kto z Sony nie trzyma na zawsze jest przegrany.
Dobre fhuj
Nawet smiechlem.
Wiecie ja jestem cebula przeliczam tv/lata użytkowania.
Jak by nie patrzeć pod tym względem oled jest ujowy.
Nie chcę się zastanawiać czy za 1.5 roku lg z łaski wymieni matrycę albo czy po 3 latach nie doperdoli bandingu takiego że oglądanie meczu będzie katorgą.
Kupowanie tv za 7k do gierek co 3/4 lata?
Jest w tym jakiś heroizm xD.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...