Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, YETI napisał:

easye, na jaki tv wymieniłeś swojego oleda?

 

Ja właśnie się zastanawiam, czy brać oleda, tv zmieniam co nową generacje, więc co 7-8 lat. Brak pewności czy tv tyle wytrzyma trochę mnie odstrasza i coraz częściej myślę o ledzie (x90j).

Ja bardzio eksplatuje telewizor, dlatego do salonu wybór padł na XH90 - Fald od Sony.

Jako 2 telewizor, który używałbym od czasu do czasu mógłbym wziąć Oleda, ale trochę szkoda 4 tysięcy na telewizor, który może będę odpalał raz w tygodniu.

Do salonu raczej już nigdy Oleda nie wzmę - FALD + 2 lata dodatkowej gwarancji (kupiona jakoś przed upływem 1 roku użytkowania) i mam spokój na minimum 5 lat.

 

Odnośnik do komentarza
Jakie gratisy, bo w koszyku mogę dodać ctylko 30% rabatu na soundbar...
Ogarnij się to ogarniesz. Ale skoro masz problem z poprawnym zamówieniem z gotowego linku, to już nic mnie nie dziwi. Mój ziomek właśnie zamówił. I ma gratisy. Takie małe wydające z siebie dźwięk bezprzewodowo.
Odnośnik do komentarza

Dobra panowie, potrzebuje Waszej szybkiej pomocy.

 

Po tygodniach rozkmin, którymi już się z z Wami tutaj dzieliłem w końcu czas podjąć ostateczny werdykt i wybrać zwycięzcę tej walki. :rayos:

 

W lewym narożniku LG C1 55", w prawym Sony X90J 65"

 

Budżet mam 5k, więc wybieram między tymi dwoma TVkami.

TV ma trafić do salonu. Kupuję dzisiaj, bo jestem w nowym domu bez telewizora i już mnie trzęsie. 

 

TV dla mnie oczywiście będzie do grania i meczyków, dla żony dla serialików i telewizji, a dziecko zapewne będzie oglądać Baby TV. 

 

Co wybrać? na co się zdecydować? Niby już byłem wcześniej zdecydowany na to LG, bo ta jakość obrazu to dla mnie priorytet, ale jednak telewizor będzie używany przez wszystkich. Gdybym go brał do jaskini gracza, to nawet bym się nie zastanawiał. 

Druga sprawa, że byłem wczoraj w sklepie i 65 cali jednak robi większa robotę i większe wrażenie, a 55 cali to tablecik do salonu. 

Trochę odpowiadam sobie sam na pytanie, ale ciągle nie wiem, w którą stronę pójść.


HELP

 

 

Odnośnik do komentarza

No sam sobie odpowiedziałeś chyba, zresztą powyżej masz już dyskusje na ten temat. Ja wziąłbym większego Falda, patrząc jeszcze przez pryzmat jak będzie użytkowany, ale jak sam możesz poczytać Pipolino ma Oleda od 6 lat i zero zmian na matrycy, nie wiadomo tylko, czy używa go podobnie jak Ty zamierzasz.

 

Swoją drogą wczoraj były XH90 - 75' za 5500. 

Odnośnik do komentarza
51 minutes ago, bartiz said:

Oj nie wiem czy w dzisiejszych czasach jaki kolwiek sprzęt wytrzyma 8 lat

A czemu tak oklepany sprzęt jak telewizor czy tym bardziej monitor LCD miałby nie wytrzymać 8 lat? Na tym forum oczywiście większość osób się znudzi do tego czasu i wymieni, ale tak patrząc po rodzinie i znajomych, to ich sprzęty po prostu działają normalnie latami.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, easye napisał:

No sam sobie odpowiedziałeś chyba, zresztą powyżej masz już dyskusje na ten temat. Ja wziąłbym większego Falda, patrząc jeszcze przez pryzmat jak będzie użytkowany, ale jak sam możesz poczytać Pipolino ma Oleda od 6 lat i zero zmian na matrycy, nie wiadomo tylko, czy używa go podobnie jak Ty zamierzasz.

 

Swoją drogą wczoraj były XH90 - 75' za 5500. 

Nie no 75 to już dla mnie przegięcie. 

Poza tym X90J lepiej sobie radzi ze 120 hz dlatego wolałbym wziąć już ten nowszy model.

 

A tak szczerze, ta różnica w obrazie na korzyść OLEDa jest jakaś kosmiczna między tymi telewizorami? 

W sensie gdybym odpalił tę samą grę na tych dwóch TV obok siebie, to nie byłoby czego porównywać? 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Zajcik napisał:

Nie no 75 to już dla mnie przegięcie. 

Poza tym X90J lepiej sobie radzi ze 120 hz dlatego wolałbym wziąć już ten nowszy model.

 

A tak szczerze, ta różnica w obrazie na korzyść OLEDa jest jakaś kosmiczna między tymi telewizorami? 

W sensie gdybym odpalił tę samą grę na tych dwóch TV obok siebie, to nie byłoby czego porównywać? 

Ziomek ma C1 55" i powiem Ci wieczorem jak odpalił god of war to obraz bajka no po prostu byłem zachwycony, ale jak widziałem go przez dzień w jasnym pomieszczeniu to kupa straszna, a ja jestem leszczem jeśli chodzi o telewizory. Widać, że w jasnych pomieszczeniach oled radzi sobie średnio.
Zastanawiam się tylko ilu z nas jest takimi purystami ekranów, myślę, że czy kupisz tego sony czy c1 to i tak będziesz mega zachwycony obrazem bo to dobre telewizory są i praktycznie top dla graczy i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Zajcik napisał:

Nie no 75 to już dla mnie przegięcie. 

Poza tym X90J lepiej sobie radzi ze 120 hz dlatego wolałbym wziąć już ten nowszy model.

 

A tak szczerze, ta różnica w obrazie na korzyść OLEDa jest jakaś kosmiczna między tymi telewizorami? 

W sensie gdybym odpalił tę samą grę na tych dwóch TV obok siebie, to nie byłoby czego porównywać? 

Jak masz mocno nasłoneczniony salon to z  OLED Tv będziesz mógł normalnie korzystać dopiero popołudniu/ wieczorem. Sąsiad pode mną kupił OLEDA, wiedząc jakie ma warunki (sam mu na to zwróciłem uwagę), ale w MM go przekonali że po kalibracji za 499zł obraz będzie żyleta nawet przy mocnym słońcu. Niestety kalibracja niewiele pomogła i z salonu trzeba zrobić norę ( żaluzje, firany) żeby w ciągu dnia normalnie korzystać z TV. 

 

Sporo ludzi nie zwraca na to uwagi, bo sugerują się świetną czernią w recenzjach, zapominając o szkle w OLedach. 

Odnośnik do komentarza

10 cali więcej w salonie? Nawet bym się nie zastanawiał i kupował LCD. 

A co do wypaleni w OLED to zależy kto jak używa tv. @PiPoLiNiOzmienia źródła, nie gra w jedną grę przez rok to mu się nie wypaliło nic i mogłem od niego kupić tv. Ja się nie zdziwie jak za dwa lata będę miał wypalony hud z apexa (ewentualnie z halo infinite bo chyba też będzie grane dużo) bo gram w tą grę przez okrągły rok prawie codziennie. Ale to się okaże później. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Zajcik napisał:

Dobra panowie, potrzebuje Waszej szybkiej pomocy.

 

Po tygodniach rozkmin, którymi już się z z Wami tutaj dzieliłem w końcu czas podjąć ostateczny werdykt i wybrać zwycięzcę tej walki. :rayos:

 

W lewym narożniku LG C1 55", w prawym Sony X90J 65"

 

Budżet mam 5k, więc wybieram między tymi dwoma TVkami.

TV ma trafić do salonu. Kupuję dzisiaj, bo jestem w nowym domu bez telewizora i już mnie trzęsie. 

 

TV dla mnie oczywiście będzie do grania i meczyków, dla żony dla serialików i telewizji, a dziecko zapewne będzie oglądać Baby TV. 

 

Co wybrać? na co się zdecydować? Niby już byłem wcześniej zdecydowany na to LG, bo ta jakość obrazu to dla mnie priorytet, ale jednak telewizor będzie używany przez wszystkich. Gdybym go brał do jaskini gracza, to nawet bym się nie zastanawiał. 

Druga sprawa, że byłem wczoraj w sklepie i 65 cali jednak robi większa robotę i większe wrażenie, a 55 cali to tablecik do salonu. 

Trochę odpowiadam sobie sam na pytanie, ale ciągle nie wiem, w którą stronę pójść.


HELP

 

 

Dzis masz akcje z allegro na BF z 55'C1 za 3999zł a co do wypaleń to jak sprawdzaliscie? 

 

 

A wracając do wypaleń @PiPoLiNiO

Bo w zasadzie w normalnym użytkowaniu u mnie nie było widać ale jak puściłem sobie te kolorowe plansze to wtedy wyszło wszystko + często te pixele w górnych narożnikach sie blokują.


 

Edytowane przez KOŁD
Odnośnik do komentarza
Hud w gierce zazwyczaj można wyłączyć, będziesz wówczas bardziej pro Logo hbo już nie wyłączysz, a Soprano i Wire wleci przy premierze Maxa (liczę na dobrą jakość). 
Śmieszna dyskusja, zwłaszcza jeżeli mowa o tv za nie małą kasę :dynia:
Loga są przecież przezroczyste już niemal wszystkie. Więc no stres. Ja też oglądam seriale.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...