Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Mając do wyboru samsunga a lg mocno bym się zastanowił tym bardziej ze to zakup na lata. Z jednej strony samsung ma jakieś problemy z jakością wykonania z drugiej ponoć jasność jest dużo lepsza niż lg. Nie wiem sam. Pewnie wycieczka do mediaka odpowie na wszystkie pytania i sprawdzenie na żywo chociaż akurat oled i jasne światła w markecie to nie jest dobra kombinacja. 

Odnośnik do komentarza

Tja, market to słaba opcja na testy. Sami kiedyś mieliście bekę że nie widziałem różnicy między Q70, OLED a jakimś TLC. Wszystko błyszczy podobnie jaskrawo.

42 minuty temu, KOŁD napisał:

Jak coś to swojego 65 c11 z poprzedniego BF będę puszczać za śmieszny piniondz  @_Red_ :nosacz:

 

Jak bardzo śmieszny? :nosacz: Chociaż przy oledzie zależy mi żeby było jak najwięcej gwary, wiec lepiej C2 ze sklepu.

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, Damian14 napisał:

A co powiecie o SONY XR-65A95K? Warto kilka miechów dłużej oszczędzać, czy brać tego wspomnianego Samsunga, bo noob nie zobaczy różnicy?

IMO raczej nie warto. Za duża różnica w cenie. W tej różnicy to drugi tv kupisz aktualnie. Jakby to była różnica rzędu 500-1000 zł  między tymi dwoma tv to można by było pomyśleć o droższym wariancie. Aktualnie to jest za Sony 13 999 zł kontra 9999 zł (minus 2000) czyli realnie 7999 zł. No ktoś musiałby być naprawdę podejrzanie niedojebany albo spać na kasie aby teraz wybrać Soniacza.

Edytowane przez Jakim
Odnośnik do komentarza

Powiem Wam, że rynek monitorów to jest totalne (pipi)a dno. Załączam foto niby najlepszego na rynku monitora 2k 27 Nano IPS od LG za 1.6k. Dziś dostałem kolejną sztukę i jest... identyczna. Podobno da się trafić ładne, ale trzeba albo w uj sztuk sprawdzić albo mieć w opór szczęścia.

Jutro dojdzie Neo G7, zobaczę jak to jest z tymi strefami i całą resztą. Ręce opadają. Bez kitu. 78100f81b0353fb1f9124a617b5ba300.jpg


EDIT: Z ostatniej chwili, 27 oled od LG startuje z preorder 12 grudnia i do 28 ma być u klientów. Ale póki co nie wiadomo czy w Polsce również.

  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, _Red_ napisał:

Chociaż przy oledzie zależy mi żeby było jak najwięcej gwary, wiec lepiej C2 ze sklepu.

Ta gwara na 3 lata, to jest tylko jak kupisz na stronie LG albo w ich salonach stacjonarnych, a tam ceny są z dudy.

 

Obecnie C2 wychodzi podobnie jak S95B po cashbacku - chyba wolałbym Szajsunga.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

Powiem Wam, że rynek monitorów to jest totalne (pipi)a dno. Załączam foto niby najlepszego na rynku monitora 2k 27 Nano IPS od LG za 1.6k. Dziś dostałem kolejną sztukę i jest... identyczna. Podobno da się trafić ładne, ale trzeba albo w uj sztuk sprawdzić albo mieć w opór szczęścia.

Jutro dojdzie Neo G7, zobaczę jak to jest z tymi strefami i całą resztą. Ręce opadają. Bez kitu. 78100f81b0353fb1f9124a617b5ba300.jpg

 

 

Mam 4K Samsung 28" i są identycznie rozjaśnione narożniki w IPS. Na czarnym tle to wygląda jak lampka nocna :f

 

O nawet fotę znalazłem, chociaż na żywo to az niebiesko nie wygląda, aparat trochę przejaskrawia. No ale z ok 1300 zł nagle pojawiła się przekreślona cena na Morelach 750 zł to żal było nie brać. 

 

IMG_20221124_213926.thumb.jpg.086103945948b276d387d65b4281fc19.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Nie no, VA smużą z natury. Jedyne które tego nie robią to właśnie G7 Neo i G8. Ale to się okaże jutro. Nie rozumiem, jak tak dojebany rynek jakim jest gaming PC, nie potrafi stworzyć dobrych monitorów.

 

Kupujesz najtańsze sensowne monitory pod gierki i narzekasz :/ Matryce VA to ja nie rozumiem po co są na rynku, paskudna jakość obrazu. Jak coś tańszego to tylko IPS. 

 

Ja od siebie polecam Alienware 34 QD-OLED. Teraz co prawda przez kurs dolara cena wywaliła do 6800 ale wcześniej szło zamówić tysiaka taniej. Obecnie chyba najbardziej sensowny monitor w zjadliwej cenie. Niedługo też alternatywa od Samsunga i LG. 

 

Można pokombinować z zakupem na fakturkę jak się ma możliwość :rayos:

Odnośnik do komentarza

Przecież to według testów najlepszy monitor IPS jaki istnieje w 2k i 27 calach. Zresztą czy kosztuje 400 zł czy 4000 zł, nie powinno być takich kwiatków jak świecące rogi. Jutro przyjdzie za 5k i pewnie też będzie kibel. Dzięki za polecenie szerokokątnego monitora oled który ściemnia strony internetowe. O tym właśnie marze :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...