Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, PiPoLiNiO napisał:
12 minut temu, easye napisał:
Dlatego już Ci dobrze radze, odpuść sobie temat, bo nie wiesz co to są prawdziwe problemy na PC. emoji6.png
Świętą prawdą jest to, że PC nie jest dla każdego - jeżeli tak drobny szczegół już Cię wqrwia, to pomyśl co będziesz czuł jak wydasz 17k i będziesz szukał poradnika na YT jak włączyć swoją ukochaną FIFE xD

Ale ja to wiem. Nie wywodzę się jak większość tu z konsol, tylko z PC. I po części to rozwiązywanie miliona problemów na PC mnie kręci. Ale kwestia wygody jest dla mnie zawsze priorytetem.

 

To może coś od siebie napiszę. Od prawie 2 lat mam PC + C1 48", Tv sprawuje się idealnie jako monitor, problemy z HDR to nic innego jak urojenia, mam pewnie koło 200 gier, masa ma HDR i w ŻADNEJ nie miałem z HDR najmniejszych problemów na WIn10. To, że kupując taki komputer trzeba brać do tego TV Oled to wiadomo, strata jakości obrazu na monitorach PC w stosunku do takiego TV jest zbyt duża póki co. Bo tu jest dokładnie tak jak pisze easy, ktoś kupuje kosmicznego kompa i potem podłącza go do monitora LCD i zdziwiony, że jakość obrazu nie ta co na TV na Oledzie.

Co do wygody, bezproblemowości itd. to musisz sobie odpowiedzieć na jedno pytanie, co jest dla Ciebie ważniejsze: grać niby bezproblemowo (bo wymuszone granie w latających 30 fps albo 1080 to dla mnie jednak problem) czy grać w o wieleee lepszej jakości przez X godzin w gierki i od czasu do czasu jak coś nie działa tak jakbyś chciał sprawdzić w necie i poszukać rozwiązania przez parę minut.

Odnośnik do komentarza
No no - przełączanie HDR za pomocą 1 kliknięcia w (pipi) nie wygodne, ale śledzenie 2h ze ścianą toturialu by rozwiązać problem już fajne. ^^
Każdy problem idzie rozwiązać i go nie ma. Jak Ci gra nie działa, to pokombinujesz i zadziała. Zawsze. Przełączanie hdr zostaje na wieki i irytuje. No nie rozumiesz mnie widzę totalnie:) Zresztą nie ważne. Koniec offtopa bo to nie temat o tym.
Odnośnik do komentarza
 
To może coś od siebie napiszę. Od prawie 2 lat mam PC + C1 48", Tv sprawuje się idealnie jako monitor, problemy z HDR to nic innego jak urojenia, mam pewnie koło 200 gier, masa ma HDR i w ŻADNEJ nie miałem z HDR najmniejszych problemów na WIn10. To, że kupując taki komputer trzeba brać do tego TV Oled to wiadomo, strata jakości obrazu na monitorach PC w stosunku do takiego TV jest zbyt duża póki co. Bo tu jest dokładnie tak jak pisze easy, ktoś kupuje kosmicznego kompa i potem podłącza go do monitora LCD i zdziwiony, że jakość obrazu nie ta co na TV na Oledzie.
Co do wygody, bezproblemowości itd. to musisz sobie odpowiedzieć na jedno pytanie, co jest dla Ciebie ważniejsze: grać niby bezproblemowo (bo wymuszone granie w latających 30 fps albo 1080 to dla mnie jednak problem) czy grać w o wieleee lepszej jakości przez X godzin w gierki i od czasu do czasu jak coś nie działa tak jakbyś chciał sprawdzić w necie i poszukać rozwiązania przez parę minut.
No spoko. Ale odpalasz przeglądarkę i ABL tnie jasność o 50-70%. Więc to dla mnie wyklucza oled do użytku stricte pc.
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

No spoko. Ale odpalasz przeglądarkę i ABL tnie jasność o 50-70%. Więc to dla mnie wyklucza oled do użytku stricte pc.

 

No nie bardzo, poza graniem cały czas używam kompa do netu i po odpaleniu przeglądarki jasność pozostaje taka sama. Jedynie jak nic nie robisz i jest statyczny obraz przez dłuższy czas (nigdy tego nie mierzyłem, ale co najmniej kilka minut i raczej bliżej 10 niż 5) to tak, ale wystarczy coś zrobić i od razu wraca do normalnego poziomu, coś jak wygaszacz ekranu jak jesteś idle. Jak normalnie przeglądasz neta, czytasz coś, przewijasz, ogólnie coś robisz czy oglądasz to nic takiego się nie dzieje. Tak naprawdę jedyny przypadek kiedy mi zmniejsza jasność to jak gram w szachy na chess.com przy długich rozkminach ;)

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
 
No nie bardzo, poza graniem cały czas używam kompa do netu i po odpaleniu przeglądarki jasność pozostaje taka sama. Jedynie jak nic nie robisz i jest statyczny obraz przez dłuższy czas (nigdy tego nie mierzyłem, ale co najmniej kilka minut) to tak, ale wystarczy coś zrobić i od razu wraca do normalnego poziomu, coś jak wygaszacz ekranu jak jesteś idle. Jak normalnie przeglądasz neta, czytasz coś, przewijasz, ogólnie coś robisz czy oglądasz to nic takiego się nie dzieje. Tak naprawdę jedyny przypadek kiedy mi zmniejsza jasność to jak gram w szachy na chess.com przy długich rozkminach
Byłem pierwszym użytkownikiem oled na tym forum bodaj, używam ich od lat, wiem jak działają. Włącz l dowolny test w necie, najlepiej na yt bo będziesz od razu widział. Znajdź fragment o używania przeglądarki albo działaniu ABL. Strona z białym tłem i od razu masz ciemniejszy ekran. Przecież to jest cecha matryc. Im więcej bieli tym mniejsza ilość nit.

Jedyne co może powodować, że tego nie widzisz, to że używasz bardzo małego podświetlenia i wtedy ABL się nie załącza. Wtedy masz rację. Bo w sumie są tacy którzy mają niską wartość i im to pasuje.

A ustaw u siebie na tv wartość podświetlenia na 80-100 i zobaczysz jak Ci w sekundę zjeżdża jasność Dla mnie poniżej 70 jest już za ciemno.
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Byłem pierwszym użytkownikiem oled na tym forum bodaj, używam ich od lat, wiem jak działają. Włącz l dowolny test w necie, najlepiej na yt bo będziesz od razu widział. Znajdź fragment o używania przeglądarki albo działaniu ABL. Strona z białym tłem i od razu masz ciemniejszy ekran. Przecież to jest cecha matryc. Im więcej bieli tym mniejsza ilość nit.

Jedyne co może powodować, że tego nie widzisz, to że używasz bardzo małego podświetlenia i wtedy ABL się nie załącza. Wtedy masz rację. Bo w sumie są tacy którzy mają niską wartość i im to pasuje.

A ustaw u siebie na tv wartość podświetlenia na 80-100 i zobaczysz jak Ci w sekundę zjeżdża jasność emoji854.png Dla mnie poniżej 70 jest już za ciemno.

 

Cały czas mam jasność pikseli OLED na 100 i tak jak pisałem wcześniej, nic takiego co piszesz się nie dzieje, jasność jest taka sama cały czas, mogę sobie przeskakiwać między grą, pulpitem i na okno przeglądarki i nie mam żadnych skoków jasności.

 

Teraz nawet sobie sprawdzam pomiędzy PSX Extreme z ciemnym tłem i przełączam na WP z jasnym, cały czas jest ta sama jasność i na WP jest aż za jasno ;)

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
 
Cały czas mam jasność pikseli OLED na 100 i tak jak pisałem wcześniej, nic takiego co piszesz się nie dzieje, jasność jest taka sama cały czas, mogę sobie przeskakiwać między grą, pulpitem i na okno przeglądarki i nie mam żadnych skoków jasności.
Sorki kolego, nie ma takiej możliwości. Może to robić szybciej albo wolniej, ale jasność spada.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, PiPoLiNiO napisał:
4 minuty temu, tjery napisał:
 
Cały czas mam jasność pikseli OLED na 100 i tak jak pisałem wcześniej, nic takiego co piszesz się nie dzieje, jasność jest taka sama cały czas, mogę sobie przeskakiwać między grą, pulpitem i na okno przeglądarki i nie mam żadnych skoków jasności.

Sorki kolego, nie ma takiej możliwości. Może to robić szybciej albo wolniej, ale jasność spada.

 

Nie chcę tu murem zaprzeczać, bo miernika nie mam, ale ja nic takiego nie widzę, a też lubię spore kontrasty, na komórce mam jasność zawsze maks. Wchodzę na WP, czekam parę minut i tak jak pisałem, jasność się nie zmienia i jest aż zbyt jasno przy białym tle. Może od czasu kiedy próbowałeś coś w tym temacie się zmieniło, bo C1 48" LG mocno reklamowało jako monitor do PC.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Mam C1 tyle, że 77. Może na mniejszych robi to jeszcze wolniej po prostu. Chociaż z tego co widziałem w testach 42C2 to w każdym jest info o mocnych spadkach przy przeglądarce i odradzają do użytku codziennego.

 

Serio, potrafię zauważyć takie rzeczy i nic takiego się nie dzieje, może tryb gry coś zmienia w tym temacie, nie wiem, zapewne tak biegły w temacie Oled jak Ty nie jestem. Jeśli się coś dzieje to jest to, przynajmniej dla mnie, nie do wychwycenia, a próbowałem teraz na WP kilka razy. Już chyba nic więcej w tym temacie nie wymyślimy ;) więc EOT z mojej strony

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, tjery napisał:

 

Nie chcę tu murem zaprzeczać, bo miernika nie mam, ale ja nic takiego nie widzę, a też lubię spore kontrasty, na komórce mam jasność zawsze maks. Wchodzę na WP, czekam parę minut i tak jak pisałem, jasność się nie zmienia i jest aż zbyt jasno przy białym tle. Może od czasu kiedy próbowałeś coś w tym temacie się zmieniło, bo C1 48" LG mocno reklamowało jako monitor do PC.

 

Jest też opcja ze tego nie zauważasz :)


Zobacz nawet tu od 5 minuty 

 

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, kislawa napisał:

 

Jest też opcja ze tego nie zauważasz :)


Zobacz nawet tu od 5 minuty 

 

Spoko, z testami nie będę polemizował. Ale wychodzi na to, że WP od razu odpala się na niższej jasności przez to, że ma białe tło i od razu nie jest tak jasno jakby mogło być, bo po odpaleniu nie ma żadnych zmian w jasności bieli jak na teście z tym kołem, jasność jest cały czas taka sama. I tak jak pisałem, mimo, że lubię duży kontrast to jest nawet za jasno odrobinę. Więc jeśli ta ograniczona jasność jest i tak taka jasna to myślę, że to nie jest zbyt wielki problem ;)

Odnośnik do komentarza

Ja mam takie sobie doświadczenia z PC + tv bo zawsze coś było nie tak. A to trzeba hdr włączyć w win a to w grze a to tu i tu itp + np nie działa full screen w grze bo update cos spierniczyl  a to update driverów a to windowsa a to złe drivery i trzeba od nowa przez dsu itd. Serio jak działa to działa ale pług and play to sorry ale nie jest. Już kompletnie pomijam kwestie portów na PC które nie zawsze są ok No i faktycznie przed era ps5/xsx to może loadingi i różnica generacji ale teraz? Z 3m nie widzę różnicy aż takiej żeby się bawić tym bardziej ze gry aaa kosztują na PC tyle samo praktycznie na premierę. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, mozi napisał:

Ja mam takie sobie doświadczenia z PC + tv bo zawsze coś było nie tak. A to trzeba hdr włączyć w win a to w grze a to tu i tu itp + np nie działa full screen w grze bo update cos spierniczyl  a to update driverów a to windowsa a to złe drivery i trzeba od nowa przez dsu itd. Serio jak działa to działa ale pług and play to sorry ale nie jest. Już kompletnie pomijam kwestie portów na PC które nie zawsze są ok No i faktycznie przed era ps5/xsx to może loadingi i różnica generacji ale teraz? Z 3m nie widzę różnicy aż takiej żeby się bawić tym bardziej ze gry aaa kosztują na PC tyle samo praktycznie na premierę. 

 

HDR musi być zawsze włączony i w grze i w Win co jest chyba logiczne, podłączasz kompa do TV i grasz, nie wiem gdzie tu może być problem. Drivery aktualizują się automatycznie w tle, tak samo windows. Dokładnie tak samo jak konsola się aktualizuje. Co do portów gier to równie dobrze można napisać w drugą stronę, że porty na konsole nie zawsze są ok. Tak samo co do innych bugów jak nie działający fullscreen itd., to bugi tak samo występują na konsoli spowodowane np. przez update. Co do różnic to wszystko zależy od kompa, jak mówimy o takim jaki chce kupić Pippolinio to różnice są wciąż bardzo duże, szczególnie w grach z RT. Gry na premierę są zazwyczaj tańsze na PC + kupujesz sporo taniej 100% działające klucze na portalach typu Eneba itd. Jedynie jak ktoś jest fanem pudełek to na PC będzie miał z tym problem ;)

Edytowane przez tjery
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mój oled też jakiś nie ten tego, bo odpaliłem kompa i nic tam w przeglądarce nie przygasa :dunno:

 

Podswietlenie oled mam na 100, a w windowsie jakiś profil HDR. 

 

Swoją drogą, to wali to po gałach za mocno i jak ktoś spędza więcej czasu gapiąc się w tak świecący ekran, to mnie już na samą myśl oczy bolą. 

Odnośnik do komentarza
No pisanie o problemach z komputerami bo się miało z nimi styczność 20 lat temu jest chyba jeszcze smiesniejsze niż te porównania Oledow do LCD z przed 10 lat.
Brałem i7 11700k w dniu premiery. Więc nie było to aż tak dawno. Całe 2 lata. A problemów multum. Domyślam się, że teraz jest lepiej. Ale lepiej to nie znaczy dobrze.

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jak mnie forumek przekonał do składania kompa w 2018 to były niezłe cyrki z HDR. Jednak teraz jest to bez obsługowe, nawet nie potrafię wskazać momentu kiedy to się stało. Przez te 4 lata grania na PC nie miałem problemu z żadną grą albo nic na szybko mi nie przychodzi do głowy więc jeśli coś było to raczej drobnostki. Z konsolami jest taki problem ,że często można pomarzyć o graniu w 60 klatkach a co dopiero myśleć o 90 które jest w miarę złotym środkiem. Na PC chwila zabawy i gram tak jak chce. Mam PS5, XSX i Switcha od premiery i jednak większość czasu gram na Switchu i PC bo mi tak wygodniej. Konsole wiadomo na początku chwila zajawki a tak to powrót do PC. Pewnie wrócę na te 2-3 miesiące jak wyjdzie PS5 Pro. 

 

Po tym co pisze Pipolinio to PC zdecydowanie nie jest dla niego i sprzeda kompa szybciej niż kupił. 

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 2.11.2022 o 11:05, MaZZeo napisał:

Sprawdziłem właśnie i mój ampli wspiera tylko ARC (Denon X1500H), wygląda na to że eARC jest tylko w złączach które wspierają jednocześnie HDMI 2.1 (a mój nie wspiera), zgadza się?

 

Czyli wystarczy że konsolę podłączę bezpośrednio do TV, TV do amplitunera i będzie wszystko działało? Jedyne to o czym mówił easy czyli mniejsza przepustowość dźwięku, czego zapewne bym nie zauważył względem eARC bo nie jestem audiofilem.

Jak chcesz zachować nieskompresowany dźwięk, to możesz kupić EARC Extractor. Podłączasz go do portu eARC w TV oraz do dowolnego WEJŚCIA HDMI w amplitunerze. Konsole normalnie podpinasz pod TV, a nieskompresowany sygnał audio leci do ampli.

 

mysf6dI.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...