Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Krzys PL napisał:

Siema,
Czy ktoś z was używa serwer NAS z telewizorem, a konkretnie z LG C1?

 

Myślałem nad zakupem Serwera NAS od Synlogy (tego). Zastanawia mnie czy będę mógł  bezpośrednio z niego odtwarzać filmy(4K) i zdjęcia.

 

Tak używam dokładnie tego z 2 dyskami. Problem jest taki ze c1 ma lan setkę zamiast 1gb. Mało to wygodne bo player wbudowany w tv ma sporo ograniczen. Dlatego wiec do filmów używam shield tv nvidii. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z ciekawości - Oled Samsung w detalu kosztuje ok 7999 zł za 55", a jak jeszcze ktoś się załapie na to fejkowe opiniowanie ze zwrotem 2000 zł to daje 5999 zł.
Na ceneo w kilku sklepach startuje już od 6200 zł bez żadnych promocji (te sklepy nawet nie są objęte regulaminem cashbacku, więc to cena ostateczna, ale przynajmniej pewna): https://www.ceneo.pl/133748377;0280-0.htm

Ktoś miał styczność z tymi RTVkami? Akurat nie ma znanego mi sklepu na tej liście, w którym kiedyś brałem swojego Samsunga QLED (IT-Shop24). TV był nowy, świetnie zapakowany, z polską instrukcją i menu. 

Zastanawiam się, skąd takie deale - albo sieciówki partnerskie mają turbo przebitkę, a realna cena to okolice 6000 zł, albo nie wiem, z TIRa chyba nie wypadły?

 

Odnośnik do komentarza

Rozmawialiśmy niedawno o smużeniu / inverse ghosting w grach. Z ciekawości przyjrzałem się, jak to się ma do monitora 4K Samsunga 28". O ile w Q70R nie kojarzyłem ustawień 'response time', to tutaj mam trzy rodzaje tego trybu: Standard, Fast, Fastest.

No i standard jest spoko, nie smuży. Fastest za to zostawia duchy za każdym ciemnym elementem przy obracaniu kamerą. To jaki sens jest dawać szybszy response, skoro nie daje to nic namacalnego dla oczu, poza ciągnięciem się smugi za obiektem? 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, _Red_ napisał:

Rozmawialiśmy niedawno o smużeniu / inverse ghosting w grach. Z ciekawości przyjrzałem się, jak to się ma do monitora 4K Samsunga 28". O ile w Q70R nie kojarzyłem ustawień 'response time', to tutaj mam trzy rodzaje tego trybu: Standard, Fast, Fastest.

No i standard jest spoko, nie smuży. Fastest za to zostawia duchy za każdym ciemnym elementem przy obracaniu kamerą. To jaki sens jest dawać szybszy response, skoro nie daje to nic namacalnego dla oczu, poza ciągnięciem się smugi za obiektem? 

Dokładnie tak samo jest właśnie na QN91B, z tym, że na tym tb ustawienie inne niż fastest automatycznie aktywuje motion game plus i co za tym idzie pojawiają się artefakty i taki zwykły ghosting, podwójny obraz przy ruchach kamerą zwłaszcza na boki, na fastest no to wiadomo, inverse ghosting, o którym rozmawialiśmy. Ja już na A95K i przyznam, że obraz szok dla mnie, mój pierwszy OLED i już wiem o czym mówili tutaj ludzie gdy wspominali, że ciężko po OLEDZIE wrócić do LED-a, no i obraz w ruchu ostry, wyraźny, żadnego ghostingu. Obraz w HDR na tym tv to jest kosmos. Nawet w 30 klatkach na tym Samsungu obraz dużo bardziej męczył wzrok niż na A95K a podobno na oledach 30 klatek to tak sobie, no dla mnie jest różnica na plus względem tego led-a, wiadomo, że jest to charakterystyczne szarpanie obrazu ale mimo wszystko lepiej to wygląda niż na QN91B. Testowałem też trochę Elden RIng z VRR i o ile na QN91B w tym trybie było taki smużenie i motion blur, że ciężko było grać, nie mówiąc o męczeniu się wzroku tak tutaj nic takiego nie ma miejsca, obraz ostry, wyraźny. Widzę teraz te różnice namacalnie, bo w krótkim czasie mam okazję widzieć ten sam content na tych dwóch tv.

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No ja akurat miałem teraz budżet i tyle mogłem wydać, co się może szybko nie powtórzyć więc postanowiłem skorzystać. Jest lepiej pod każdym względem w porównaniu do topowego (niby) mini leda. Ten mini led bardzo jasny ale gdy przychodzi do oglądania treści w hdr to o wiele większe wrażenie robi ten oled, który na papierze nie jest tak jasny, myślałem do tej pory, że na tak jasnym tv jak np qn91b hdr będzie najlepiej wyglądał ale okazuje się, że to na oledzie dopiero wygląda tak jak powinno bo wszystko jest wyświetlane bez przekłamań jak sądzę, wciąż się uczę bo to mój pierwszy tv tego typu ale sądzę, że tak właśnie jest bo jednak kazdy piksel ma własną luminacje więc jest przez to dużo lepsza wierność obrazu niż na tv, który rozświetla strefy. No i wspomniany ruch, tutaj też ogromna różnica ale to w porównaniu do qn91b bo na sony x900f, który też jest ledem z FALD nie miałem żadnych problemów z ghostingiem. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Kupiłem sobie tego nowego Oleda 42 cale do PC. Przechodzę z nie byle czego bo z LG 34GK950F 34" 3440x1440 NANO IPS FreeSync 2 HDR 144Hz 1ms Curved.

Powiem tak. Mam już w sypialni którejś B6 z 2016 i czerń jest identyczna. I o to chodzi, za tym właśnie tęskniłem. IPS wśród całego jego splendoru nigdy nie dorówna potężnemu OLEDowi.

Sama wielkość ekranu robi robotę. Nie chce mi się spuszczać więcej, jądra wysychają. Jeszcze się nie bawiłem settingsami, ale ogólnie czuję podjarę większą niżbym nowe GPU kupił...

1450bdcc1fcf1dd9gen.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Też się zastanawiam nad nowym monitorem i zacząłem rozważać C2 42

 

@MarekCol ile dokładnie cm siedzisz od ekranu? Czy uważasz że 42 cali jest w sam raz i większego nie potrzebujesz? Ja to cały czas się zastanawiam czy nie wziąć 48 bo cena jest praktycznie taka sama jak 42 (różnica w niektórych sklepach to raptem jakieś 200zł), z drugiej strony 42 ma lepszy PPI i na podobne biurko jak twoje może być męczące dla oczu jednak te 48 cali.

Odnośnik do komentarza

Pamiętajcie też, że zawsze na takim tv+pc można zależnie od potrzeb/gry machnąć rozdziałkę w proporcjach ultrawide i wtedy fizycznie wielkość ekranu do ogarnięcia staje się mniejsza (a reszta ekranu jak to OLED jest po prostu wyłączona) lub mieć wielki ekran w proporcjach 16:9.

Pierwsze poglądowe wideo z yt:

 

Odnośnik do komentarza

W końcu do ceny na pułapie 5.5k za LG C2 55" wskoczył "normalny" sklep po tych wszystkich dziwnych lokalnych RTV mających mało opinii (Kajt24 ma dużo, ale włos się jeży co ludzie piszą w Google. Nigdy bym kasy za odesłany TV nie dostał chyba). Po Sferisie już wszystkie są klasycznie po 6-7k zł. Anyway - Sferis mam w Krakowie, mógłbym zamówić zdalnie i odebrać tam, zamiast brać kuriera do chaty. Wtedy chyba i tak prawa do 14-dniowego zwrotu nie tracę, skoro zapłaciłem na odległość. Ktoś miał jakieś przeboje ze Sferisem wcześniej? 

image.thumb.png.2869c519eb31682963a4c528d4fdbd90.png

Odnośnik do komentarza

O to ciekawe, bo wydawało mi się, że to legitny sklep sieciowy, z oficjalną dystrybucją towaru dopuszczalnego i chronionego gwarancją w Polsce. 
Nie pomyślałem by o to spytać, jedynie odpisali mi na pytanie, czy TV nie pochodzi z żadnych ekspozycji czy zwrotów.

Jeszcze widzę, że jest rabacik za newsletter 50 zł, więc sumarycznie 5509 zł za 55C21A wydaje się całkiem chyba rozsądnie, jeśli potwierdzą dystrybucję.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...