Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę dodać łyżkę gdziegciu, w ciemnych długich scenach tv lubi się czasem trochę za bardzo przyciemnić, najlepiej widać to np. w House of dragon na HBO max. Trochę za inwazyjne te zabezpieczenia są. Mowa o CX 55. 

Edit. A i po 2 latach, na fali ostatnich forumowych testów, nie widzę żadnego bandingu, jedynie 2 pixele wypalone gdzieś przy górnej krawędzi w narożnikach. Z kanapy tego nie da się zauważyć. 

Edytowane przez Kafaresko
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Kafaresko napisał:

Mogę dodać łyżkę gdziegciu, w ciemnych długich scenach tv lubi się czasem trochę za bardzo przyciemnić, najlepiej widać to np. w House of dragon na HBO max. Trochę za inwazyjne te zabezpieczenia są. Mowa o CX 55. 

Edit. A i po 2 latach, na fali ostatnich forumowych testów, nie widzę żadnego bandingu, jedynie 2 pixele wypalone gdzieś przy górnej krawędzi w narożnikach. Z kanapy tego nie da się zauważyć. 

Odnosnie sciemniania sluże pomocą:  https://www.patreon.com/posts/68768852

Odnośnik do komentarza
Odnosnie sciemniania sluże pomocą:  https://www.patreon.com/posts/68768852
Raczej utratą gwarancji, a nie pomocą. Do tego jeszcze załatwiaj pilot.
Mogę dodać łyżkę gdziegciu, w ciemnych długich scenach tv lubi się czasem trochę za bardzo przyciemnić, najlepiej widać to np. w House of dragon na HBO max. Trochę za inwazyjne te zabezpieczenia są. Mowa o CX 55. 
Edit. A i po 2 latach, na fali ostatnich forumowych testów, nie widzę żadnego bandingu, jedynie 2 pixele wypalone gdzieś przy górnej krawędzi w narożnikach. Z kanapy tego nie da się zauważyć. 
Od 1 to ściemnianie już jest mniej inwazyjne, ale nadal jest niestety. Ale dużo mniej niż w 9 i X.
Odnośnik do komentarza

I wiadomo z jakim wiąże się ryzykiem gdy to wyłączysz ale jakiego doznałem szoku gdy pojawił się u mnie Mini led gdzie przy wyświetlanym pełnym oknie świecił jasną bielą bez jakichkolwiek przygaszeń i ograniczeń a ABL to największy minus w Oled czy QD-OLED a jestem wręcz uczulony na tego typu efekty i już nie raz tutaj o tym wspominałem :spicy:

Odnośnik do komentarza
Panowie, w sekcji "Ochrona Panelu Oled -> Czyszczenie pikseli" mamy kilka opcji:

- Działa po wyłączeniu telewizora
- Rozpocznij teraz
- Szybkie sprawdzenie

Na razie nie chcę sam nic uruchamiać, może ktoś wyjaśnić, co każda z nich robi i czym się różni? Instrukcja pod tym względem jest znikoma.
Olej to po prostu i tam nie wchodź. Wszystko jest ustawione dobrze z automatu.
Odnośnik do komentarza
U mnie wywala błąd przy próbie wejścia na tą stronę którą tam podają na przeglądarce TV. A w ustawieniach sieci w ogóle nie mam LG Connect apps.
To mnie nie zadowala, chcę rozumieć co robi dana opcja, bo to polskie tłumaczenie w opcjach LG czasem jest takie niedomyślne. Jak mam np. rozumieć "sprawdzenie" - będzie analizował, czy wymaga czyszczenia, czy odpali to czyszczenie. A e-manual nie rozpisuje się nic na ten temat.
I właśnie dlatego to olej. Masz tego nie używać, więc nie potrzebna Ci ta wiedza Masz super obraz, nie masz bandingu i zafarbów. Nie kombinuj.
Odnośnik do komentarza
50 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

U mnie wywala błąd przy próbie wejścia na tą stronę którą tam podają na przeglądarce TV. A w ustawieniach sieci w ogóle nie mam LG Connect apps.

Krd nie jestem teraz w stanie sprawdzic czy u mnie ciągle dziala bo po przeprowadzce ciagle nie mamy dostępu do netu. Co do wypalen ja wylaczylem jedynie tpc. Gsr nie ruszalem.Tu podrzuce jeszcze spoko link:  https://www.avsforum.com/threads/how-to-turn-off-asbl-on-lg-oled-tv.2440714/page-34

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, mattaman napisał:

A niby dlaczego wzrasta? Algorytm jest źle zrobiony i ściemnia się bo myśli, że ma do czynienia ze stałym obrazem. Ryzyka nie ma żadnego.

Pilota kupowałem z shopee.

https://shopee.pl/product/548307893/14602542872?smtt=0.666077116-1671468094.9

No w przypadku ściemniania w ciemnych scenach tak. W przypadku ściemniania z powodu elementów statycznych już ryzyko wzrasta. Ale zamówiłem pilot. 19.20 zł to można sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza

Panowie. Widzę, że tu niektórzy już mają ten tv:

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qe65s95b-oled-tv-uhd-4k.bhtml?gclid=Cj0KCQiAtICdBhCLARIsALUBFcGCtO8RNLahX9n9weAT3jYkSPDyofntAcWaguCHzLa9N90p6ZruTTQaAvB8EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

Jak się sprawuje? Ma branding, czy coś innego mu doskwiera. Myślę o jego zakupie. 

Odnośnik do komentarza
No w przypadku ściemniania w ciemnych scenach tak. W przypadku ściemniania z powodu elementów statycznych już ryzyko wzrasta. Ale zamówiłem pilot. 19.20 zł to można sprawdzić
Wyłączyłem tylko opcje odpowiedzialną właśnie za ściemnianie w ciemnych scenach.






No a co z gwarancją? Serwis doskonale będzie wiedział, że było coś grzebane


Nie mam pojęcia. Ja w każdym razie przed każdym update softu wracam do ustawień oryginalnych. Po aktualizacji spowrotem wyłączam interesujące mnie opcje.
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Mantis napisał:

Panowie. Widzę, że tu niektórzy już mają ten tv:

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qe65s95b-oled-tv-uhd-4k.bhtml?gclid=Cj0KCQiAtICdBhCLARIsALUBFcGCtO8RNLahX9n9weAT3jYkSPDyofntAcWaguCHzLa9N90p6ZruTTQaAvB8EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

Jak się sprawuje? Ma branding, czy coś innego mu doskwiera. Myślę o jego zakupie. 

Póki co mam go krótko bo 3 dni. Ale sprawuje się wyśmienicie. Gierki i filmy w 4k/ HDR dostaly takiego kopa że głowa mała.

Bandingu nie zauważyłem póki co. 

Reszta tip top

Odnośnik do komentarza

Znajomy stel sie posiadaczem telewizora: Samsung QN800A 65 cali. 

 

back-small.jpg inputs-back-small.jpg

To jest ten nowy wypas z mini rozdzielaczem ala dekoder. Niestety jest problem.

Tvik gubi obraz po przełączeniu na 4K. Żeby złapać obraz trzeba odpalić konsole PS4 / PS5 w trybie awaryjnym i przejść do zakładki rozdzielczość i przestawić z automatycznej na 1080. Tak długo jak jest full hd wszystko jest ok. Niestety po przestawieniu na wyższą telewizor przestaje wyświetlać obraz.  Jestem ciekaw czy cos trzeba przestawić w menu telewizora? Jakieś opcje oszczędności energii, no kurka nie wiem. Od początku mi sie nie podobał ten pomysł z rozdzielaczami hdmi.  Netflix czy Disney wygląda obłędnie, ale grać sie nie da. konsole sprawdzaliśmy na oryginalnym sonowskim kablu. Nie wiem co jeszcze można zrobić. Konsola podpinana byla do wszystkich portów hdmi, ale dedykowany jest tylko 4arty. 

 

Ktos ma taki tvik na forum badz ze znajomych ???

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...