Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Hm raczej nie. Jedyne co widziałem to rozjaśnianie całych kwadratów wokół np. napisów.

 

Teraz oglądam Devil's Hour na C2.

 

HDR Filmmaker mode, jasność pikseli 100, kontrast 100. Ciemne sceny są bardzo ciemne (caly czas, nie ze cos się ściemnia w oczach), może tak ma być w założeniu rezysera, ale jakoś wyobrażałem sobie, że na oledach będzie widać normalnie zmarszczki i zagięcia np. na czarnej kurtce, a nie czarna plamę.

 

Za to wszelkie demka techniczne typu fajerwerki na nocnym niebie czy jakieś gwiazdy w kosmosie to inna liga niż Q70. Każda kropka się świeci.

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Jakim napisał:

I żywotność. 

Przy pełnym pierdolnięciu- stałe wypalenia po tygodniu.

G3 ma byc jasniejszy o 70% w stosunku do modeli a2/b2, 20% natomiast w peakach od modelu g2. Ciekawie wyglada za to sprawa full brightness gdzie ma wynosic niby okolo 250 nitow co przelozyc ma sie na duzo mniej irytujacy ABL. Samsung wypalil dzisiaj z koleji z qd oled 2000 nitow:rofl: pytanie jak szybko po premierze znerfią ta jasnosc tak jak w przypadku s95. 

Odnośnik do komentarza
A ktoś już zapodał nowy soft do C1? 
Wczoraj pojawiła się aktualizacja o numerkach bodaj 03.34.55, ale póki co nie aktualizuje, bo się boję że mogli zablokować wejście do menu serwisowego przez przeglądarkę xD
Nie zablokowali. Dodali jakiś tryb obrazu z dupy (coś tam z oszczędzaniem energii) i chyba tyle, nic więcej nie zauważyłem.

Przed aktualizacją proponuję wrócić w menu serwisowym do oryginalnych ustawień. W razie jakby miało się coś zdupczyć
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Jakie macie w LG ustawienie w grach : obraz -> zaawansowane -> jasność -> zakres video?

 

Na 'auto' czernie są czarne, przez co też np. w opuszczonych budynkach w Dying Light 2 jest ciemno jak w dupie, podobnie wieczorny spacer po lesie bez latarki. Na 'Pelny' jest jaśniej, czernie bardziej szarzeją, ale więcej widać.

 

Nie chcę popadać w paranoję, że prawie caly czarny ekran w grze to super rozwiązanie, no bo w końcu OLED xD

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, _Red_ napisał:

Jakie macie w LG ustawienie w grach : obraz -> zaawansowane -> jasność -> zakres video?

 

Na 'auto' czernie są czarne, przez co też np. w opuszczonych budynkach w Dying Light 2 jest ciemno jak w dupie, podobnie wieczorny spacer po lesie bez latarki. Na 'Pelny' jest jaśniej, czernie bardziej szarzeją, ale więcej widać.

 

Nie chcę popadać w paranoję, że prawie caly czarny ekran w grze to super rozwiązanie, no bo w końcu OLED xD

U mnie też czarno, ale mi pasuje, tak ma być. Jakie kolory masz ustawione w grze? Ja normalny + ciemny. W normalny najwięcej widać, ale na moje źle to wygląda, bo brak hdr w tej grze robi swoje. 

 

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, easye napisał:

XD aż mi przypomniałeś jak robiłem Raidy w Destiny i kolega musiał skakać pierwszy na półki bo za chuja nie widziałem gdzie mam skoczyć, więc skakał i strzelał w moja stronę xDDDD

 

No ale tak poza tym to bez wad! :Coolface:

 

Destiny to w ogóle jest "ciemna" gra. Jak włączyłem HDR to się w jaskiniach gubiłem i musiałem się lampkami kierować.

Odnośnik do komentarza

 Poważnie? Jedno i drugie tak jak jest zalecane czyli na auto. Pewnie przekombinowane coś z gamą itp. ? Ja np. nie mam potrzeby zmieniać jasności w opcjach pod każdą gre jak zwykle robi to większość i zawsze pozostaje na domyślnych gdzie wszystko widać idealnie nawet w "ciemnym" Destiny :spicy: 

I polecam skorzystać z plansz wzorcowych na których wszelkiego typu przejaskrawienia-przyciemnienia czy kolorystykę można sobie dokładnie

p r z e a n a l i z o w a ć.

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, _Red_ napisał:

Na 'auto' czernie są czarne, przez co też np. w opuszczonych budynkach w Dying Light 2 jest ciemno jak w dupie, podobnie wieczorny spacer po lesie bez latarki.

Każdy inaczej odbiera takie rzeczy, ale według mnie właśnie o to chodzi, żeby było ciemno jak w dupie :) Gram teraz w Asasyna Valhalle, po wejściu do jakiejś jaskini też gówno widać, ale odpalając pochodnie czy jakieś inne źródło światła cała scena zostaje naturalnie podświetlona. Dla mnie to daje o wiele lepsze wrażenia niż mając zmniejszony poziom czerni, to daje tylko tyle, że obraz robi się szary a i tak gówno widać, co najwyżej zarys otoczenia

Odnośnik do komentarza

Gry są sztucznie rozświetlane i przyzwyczailiśmy się do tego. 

Gramy w takiego wiedźmina i w jaskiniach wszystko widać nawet bez kota. Wejdźcie sobie do takiej jaskini w realu, albo chociaż w nocy do piwnicy ;)

 

Także jak ktoś uważa, że całkiem czarny ekran na oledzie to wada, a szara papka z obrysem chuj wie czego na lcd to zaleta, no to beka z typa i tyle w temacie. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 3.01.2023 o 15:48, MaZZeo napisał:

A czy ktoś z was widział chociaż te 1500 nitów? Może to być chwyt marketingowy.

 

Na S95B gdzie jest około około 1000 nitów czasem jest to oto much w ciemnym pomieszczeniu. Może w dzień będzie to widać lepiej.

No na Samsungu jak coś wieczorem włączę to nawet  zwykła scena np na plaży, bez bezpośredniego słońca, tylko np piasek, skały, trawa potrafią razić. To nie wiem czy 2000 nitów to nie przesada. W ciągu dnia to co innego. Ale klimat mamy taki że teraz jest ciemno praktycznie cały czas, a latem i tak muszę rolety zaciągać bo za gorąco.

 

Potrzebuję jeszcze jeden tv. Tym razem większy. Chciałem ten TCL 98 calowy ale poza rozmiarem to jakoś nie porywa niczym więcej. Myślałem że wezmę LG 83 calowy OLED C2. No ale jak te nowe mają być aż taką rewolucją to się zastanawiam czy nie poczekać. Chociaż cena też pewnie będzie "rewolucyjna". Orientuje się ktoś kiedy nowe modele zazwyczaj pojawiają się w sprzedaży? No i chyba na te duże warianty i tak nie ma jakiś większych promocji.

Edytowane przez mushabelly
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...