Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

@mushabellynowe modele od LG wchodzą zazwyczaj koło maja i nie tylko jasność pojawi się w nowych modelach, ciekawie zapowiada sie zastosowanie technologii Meta w nowych Oledach od LG, która podobno ma zniwelować wspomniany wcześniej pojawiający się problem zabezpieczeń przed wypalaniem w obecnych modelach czyli ABL i widać różnicę gołym okiem.

 

 

Edytowane przez Oldboy
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
38 minut temu, _Red_ napisał:

Wystarczy chociażby zestawić OLEDowy nieograniczony kontrast vs local dimming w gównianych modelach LED. Takiego nanocella mi wciskali w Media Markt jakis czas temu, bo ma "super strefy" xdd
 

 

 

O ciup... nie spodziewałem się, że to może wyglądać aż tak źle :sadkek:

Odnośnik do komentarza

Tak z ciekawości ponowne kilka drobnych testów po miesiącu posiadania C2 (a używaniu intensywnym typu 6h dziennie może przez 3 tyg, z pominięciem okresu świątecznego, gdy stał wyłączony). Chyba faktycznie trzeba go dotrzeć niczym silnik auta, gdyż zarówno grey uniformity na 5% jak i biały na 100% są nieco lepsze niż po rozpakowaniu:

 

 

Szary 5%. Banding praktycznie niewidoczny dla oczu, jedynie aparat coś wychwytuje śladowego. Nie do zauważenia w żadnym materiale video poza planszą. Przyznam, że fotka na telefonie miała mniej szumu niż teraz widzę na laptopie, ale trudno.

 

Spoiler

IMG_20230111_163926.thumb.jpg.e5affc1b988468fe6395b019b1f8f97c.jpg

 

 

Biel - czysta, jednolita, bez różu i przybrudzeń niezależnie od kąta
 

Spoiler

 

IMG_20230111_163911.thumb.jpg.38d4e2f265577d646738caef7fa6d3fa.jpg

 

IMG_20230111_163941.thumb.jpg.b1501e0a1fd0dfa61e804cc1bebbe1ab.jpg

 

Kontrast - no tu nie ma już powrotu do FALD, ani tym bardziej do nanocelli z jedną pionowa strefa wygaszania jak na filmiku co dałem wyżej xd
 

Spoiler

IMG_20230111_163957.thumb.jpg.b0dc739ae59f1cc339c23c897ba7ed39.jpg

 

 

IMG_20230111_164023.thumb.jpg.4ef0c4cade6d40770080f4a75788001f.jpg

 

Jak się wieczorem ogląda to w ogóle nie widać gdzie są krawędzie TV, gdyż ekran zlewa się z otoczeniem, nic nie rozjaśnia i nie zaciemnia w trakcie, zero bloomu. Chyba nadal nie zauważyłem tego stopniowego ABLa służącego ochronie matrycy. Długotrwałe jasne sceny nie wygaszają się, a ciemne zostają tak samo ciemne (chociaż jak pisałem w temacie Prime, filmy VOD mają tendencję do bycia zbyt ciemnymi).

W grach nie ma absolutnie laga, wyświetlane są aktualne Hz & VRR (także od razu widzimy, czy leci tryb 120Hz/4K). Nie widzę ubytku jakości w trybie Game, jasność wg pomiarów na Rtings jest na zbliżonym poziomie co inne tryby filmowe. Q70R potrafił mocno zredukować ilość stref podświetlenia i miał tendencję do przesycania ciemności kolorem granatowym (szczególnie gdy chodziło o czarne akcenty na jasnych obiektach - tutaj jak np. zbroja postaci ma czarne nici, paski i jakieś ozdobniki, to są czarne i koniec, nic nie pulsuje na niebiesko).

 

Na razie podtrzymuje zdanie, że to była świetna wymiana sprzętu na dwie klasy lepszy, także będę tylko od czasu do czasu monitorował czy nie dostaje wysypki bad pikseli, aby w razie czego przed upływem dwóch lat wymienić matryce (nie, nie z lupą w ręku co wieczór, ale z raz na pół roku przystawię nos do ekranu xd). A tak używam go normalnie, lecą zarówno gry z HUDem jak i kablówka z logosami stacji, zobaczymy za rok/dwa czy ta generacja nadal się wypala. Nawet jak go zostawiam włączonego bo idę do klopa, to albo włącza się wygaszacz ekranu (czarny z fajerwerkami odpalanymi w różnych miejscach), albo mówię mu komendę "Hi LG, wyłącz ekran" co zostawia go na chodzie, ale wyłącza matrycę.

 

Kolejny TV? Myślę, że za min. 5 lat jak będzie jakiś nowy game changer typu HDMI 3.0 8K i PS6, albo jakieś mikro ledy o mniejszym zużyciu prądu, lepszej wytrzymałości i jasności. Ewentualnie kolejne generacje QD-OLED Samsunga z fajnym game motion (boost gier 30fps). No i może wtedy też szarpnę się na 65", ale pod kątem komfortu ten mi wystarcza, bo siedzę w fotelu dość blisko.

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Może ktoś się tutaj orientuje. Taka sytuacja.

 

Mam przejściówkę DisplayPort na HDMI. Ładnie przez nią idzie 4K i 120Hz z karty graficznej na LG 42 C2. Dopóki nie włączę gry to jest ok. Jednak przy próbie odpalenia gry w 4K i 120Hz jest czarny ekran. Przy 4K i 60Hz uruchamia się ale co kilkanaście sekund na moment miga czarny ekran.

Teraz pytanie. Czy kabel HDMI światłowodowy coś tutaj by zmienił? 

( Przez HDMI z karty nie puszczę bo uwaliłem złącze :P )

 

Mam w planach nowe GPU 4070Ti, 4080 lub 4090 tylko musiałbym jeszcze CPU chyba wymienić, a to i płyta i reszta, czyli w sumie z karty robi się cały nowy pc. Cena robi się taka jak za 83 cale OLEDa :) muszę się zastanowić czy Xboxa nie kupić, myszki i klawy nie podłączyć i jako taki pc by działa - bo w sumie tylko w Fortnite i strzelanki gram i do tego duży TV. Chociaż input lagi na myszce pewnie będą, to nie to samo co na pc. No ale to już moje "egzystencjonalne" problemy 1 świata :P.

 

Edit: W sumie to przeczytałem to co sam napisałem i po prostu zamówiłem kabel, nie zmarnuje się, a jak zadziała to problem na trochę się rozwiąże :P.

Edytowane przez mushabelly
Odnośnik do komentarza

Nie znalazłem porównania w liczbach, najwyżej jakieś opinie użytkowników odpalajacych TV w trybie sklepowym https://hardforum.com/threads/is-using-retail-mode-on-my-tv-safe.1703534/

 

Myślę że porównaj jakość obu trybów i zostaw taki jaki bardziej Ci pasuje. Przecież to chyba aż tak nie wypala ekranu żeby w sklepowym trybie padł w rok, gdy domowy przewidziano np. na 10 lat.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, mitra napisał:

Dobra, ale czy ktoś potrafi sensownie odpowiedzieć?

Sensem jest zadac pytanie po kij wlaczac taki tryb?!? Jesli moge z ciekawości zapytac co to za lcdek ze korci Cie wlaczenie trybu sklepowego. Jesli juz to pusc sobie vivid mode i tam zwykle masz takie kolorki ze hoho.Nie wiem przelacz gamut kolorow na native/szeroki czy cos.Jesli chodzi o lcdki to moj leciwy juz q80r od samsunga ktory stoi w salonie  w trybie film wali takim kolorem ze glowa mala i nie wyobrazam sobie bardziej kolorowego obrazu. 

1 minutę temu, Rash napisał:

 

 

Edytowane przez Rash
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, PiPoLiNiO napisał:
21 minut temu, eX4cT_PL napisał:
Drogi forumku, jest jakiś odtwarzacz na eLdżika C1 do odtwarzania multimediów z pena czy dysku? Wbudowany odtwarzacz nie pozwala wybrać ścieżki audio i napisów.

Pozwala. I napisy i ścieżkę.

No to mi nie pozwala, pokazuje ścieżka niedostępna i odpala z dubbingiem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...