Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Może specjaliści od telewizorów coś wiedzą . Czy słuchawki bezprzewodowe sony wh-1000xm5 będą działać prawidłowo z telewizorem sony 55xh9005 który to ma wbudowany bluetooth ? Chodzi mi o oglądanie netflixa , granie na ps5 czy jakiś jutubek . Jakieś opóźnienia czy słaba jakość dźwięku itp itd ? Nigdy nie miałem słuchawek bezprzewodowych .

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, _Red_ napisał:

C2 dostał właśnie update do 3.33.65 przez OTA. Chińczyk z YT twierdził, że to w końcu naprawia to agresywne wygaszanie ruchomych scen (bo statyczne mają się wygaszać i to jest ok, gdy zostawimy ekran na pauzie). To co, piloty od menu serwisowego do wyrzucenia będą? :kekw:

Przeca pisałem już tydzień o tym... :facepalm::cool2: Tak aktualizacja naprawia całkowicie wygaszanie. Można śmiało wyjbac piloty serwisowe. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Square napisał:

Jak wczoraj sprawdzałem to jeszcze nie było, dzisiaj się zapuści. Ogólnie przez te 1,5 miesiąca jak mam C2 to nie miałem sytuacji aby się przyciemniło przy aktywnym ekranie.

Już kiedyś podsyłałałem ale tutaj od 2 minuty macie piękny przykład jak zjbany dotychczas był ten algorytm jeśli chodzi o dimming podczas ciemnych scen itd. 

 

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Square napisał:

Jak wczoraj sprawdzałem to jeszcze nie było, dzisiaj się zapuści. Ogólnie przez te 1,5 miesiąca jak mam C2 to nie miałem sytuacji aby się przyciemniło przy aktywnym ekranie.

 

Może po prostu nie zwróciłeś na to uwagi, bo to się przygasza płynnie i dość powoli. Ja to widzę w filmach głównie jak dam pauzę, a potem odpalę dalej - nagle jeb i obraz świeci zdecydowanie mocniej. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, number_nine napisał:

Trochę mnie zaskoczyło, że to może działać aż tak agresywnie. Na moim Philipsie ekran też sie przygasza lekko, ale wybudza się po każdej zmianie kadru albo nawet ruchu w aktualnej scenie. Zdarza się to na tyle rzadko, że nie przeszkadza zbytnio. 

To jest kwestia że całe to przygaszanie odbywa czy też odbywało się w sposób płynny że często nie jest to aż tak zauważalne o czym wspomniał Michał. Pamiętam że na starej B9 jakoś mi to nie przeszkadzało specialnie do momentu jak wylaczylem tpc w service mode i odświeżyłem sobie parę scen z filmów typu batman, dune itd. Różnica była naprawdę kolosalna. Zresztą widać to doskonale na filmie od Niemca który dodałem powyżej. 

Edytowane przez Rash
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Square napisał:

Przy pauzie to tak, chodzi mi o aktywny obraz z grą czy filmem, ale najwidoczniej nie było takiej sceny aby się odpaliło.

Widziałem jakiś przykład ze sceną na sali sądowej, tam to była masakra.

 

Tzn trochę niejasno się wyraziłem. 

Przy zapauzowaniu filmu i pozostawieniu go tak na na dłuższą chwilę przyciemnienie jest jak najbardziej normalne i tak to piwinno działać. Ja tej pauzy użyłem dosłownie na sekundę by wymusic jakąś reakcję telewizora i nagle scena uległa rozjaśnieniu. 

Podobnie jest grając np w Wiedzmina... latasz sobie po zmroku i niby wszystko jest ok,wchodzisz na chwilę do menu, znowu wracasz do gry i scena, którą oglądałeś dosłownie chwilę temu nagle jest w cholere jaśniejsza. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, YETI napisał:

Dziś mój ściągnął aktualizacje.

 

Ale wiadomo czy naprawili TPC jak w C2, czy to tylko aktualka jak każda poprzednia, która chyba kompletnie nic nie wnosi? 

Ostatnio tych aktualizacji było dużo i powoli mnie to wkurza, bo co chwilę wyskakuje monit o dostępności nowego softu. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.08.2023 o 11:19, Rash napisał:

Przeca pisałem już tydzień o tym... :facepalm::cool2: Tak aktualizacja naprawia całkowicie wygaszanie. Można śmiało wyjbac piloty serwisowe. 

A ja specjalnie odwlekałem aktualizacje, bo myślałem że to jakieś pierdoły, a tutaj proszę. Oglądam właśnie Silos na Apple TV i przygaszanie w niektórych scenach sprawiało, że kompletnie nic nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, MYSZa7 napisał:

A ja specjalnie odwlekałem aktualizacje, bo myślałem że to jakieś pierdoły, a tutaj proszę. Oglądam właśnie Silos na Apple TV i przygaszanie w niektórych scenach sprawiało, że kompletnie nic nie widziałem.

No ja szczerze czekałem z oglądaniem silosu do momentu wydania aktualizacji bo czytałem na avs forums że podobnie jak w ozark, czy game of thrones przygaszanie w niektórych momentach daje ciała po całości. Chwała LG że się zreflektowali i pozostaje życzyć użytkownikom starszych modeli podobnej aktualizacji. Na wspomnianym Avs forums pojawiają się głosy że seria c1, g1 rownierz dostanie takową bo chociażby zeszłoroczny  model LG CS którego soft system stoi na procku z seri c1  dostał już takową aktualizacje. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, BieŃ napisał:

W sklepach powoli kończą się lg c2 , cena outletowych to jakiś kosmos(normalne też lecą w górę)  - gościu z media m. powiedział, że już nie będzie dostaw bo zaraz wpada im na sklepy c3.
Brać jak ktoś jeszcze nie zdecydowany 

Taaa. Nawet we Francji w moim ulubionym sklepie jeszcze miesiąc temu lgoled42c3 był za 1300 a teraz już 1600 euro, bo zniknęły c2.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...