Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, adi napisał:

Kupiłem ten TV z tym,że 65 cali.Wahałem się między Samsugiem 80t, OLED-em Phillipsa, jakimś LG polecanym tutaj i obraz z SONY najbardziej mi odpowiadał,jest najbardziej naturalny, co jest oczywiście moją subiektywną oceną.TV ma rewelacyjny dzwięk ,oczywiście jak na TV i szybkie intuicyjne menu-w Phillipsie musiałem uczyć się parę dni.Nie zauważyłem smużenia, powidoków itp.

 

No właśnie ja stoję teraz przed wyborem między q80t a XH9096. Ciężko pany się zdecydować.

Odnośnik do komentarza

XH90 ma 2 lub 3 hdmi 2.1 (różnie źródła podają, wyższy kontrast o 40% co za tym idzie lepszą czerń, lepszy local dimming.
Q80T ma tylko jedno hdmi 2.1 , wyższy HDR 550vs 700, niższy IL 15 vs 10ms


"For most uses, the Samsung Q80T is better than the Sony X900H. The Q80T has a faster response time, lower input lag, and it supports VRR, making it a better option for gaming. The Q80T also gets brighter in HDR content to make highlights pop and its reflection handling is significantly better. However, the X900H has a higher contrast ratio, better local dimming, and although it doesn't have VRR support now, it will come in a future firmware update."

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900h
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q80t-qled

 

Nowy firmware w Sony to tylko kwestia czasu, źle bym sie czuł gdybym zarekomendował Ci tego Samsunga :rolleyes:  wybór oczywisty ;)

Edytowane przez Fanek
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 1.09.2020 o 19:36, adi napisał:

Kupiłem ten TV z tym,że 65 cali.Wahałem się między Samsugiem 80t, OLED-em Phillipsa, jakimś LG polecanym tutaj i obraz z SONY najbardziej mi odpowiadał,jest najbardziej naturalny, co jest oczywiście moją subiektywną oceną.TV ma rewelacyjny dzwięk ,oczywiście jak na TV i szybkie intuicyjne menu-w Phillipsie musiałem uczyć się parę dni.Nie zauważyłem smużenia, powidoków itp.

Tak w ogóle, to ciężko coś zrozumieć z twojej wypowiedzi, ale rozumiem, nowy telewizor i w ogóle, ale zaczynając najpierw, że tv ma rewelacyjny dźwięk, a później piszesz, że polecali ci "jakiegoś" Oleda Lg. Ja najpierw patrzyłbym na co stać ekran. Co się zobaczy na oledzie to ciężko wrócić do LCD, choć mam rewelacyjne Sony 756 w drugim pokoju.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, milupl napisał:

Tak w ogóle, to ciężko coś zrozumieć z twojej wypowiedzi, ale rozumiem, nowy telewizor i w ogóle, ale zaczynając najpierw, że tv ma rewelacyjny dźwięk, a później piszesz, że polecali ci "jakiegoś" Oleda Lg. Ja najpierw patrzyłbym na co stać ekran. Co się zobaczy na oledzie to ciężko wrócić do LCD, choć mam rewelacyjne Sony 756 w drugim pokoju.

Może przeczytaj mojego posta na spokojnie.Skoro podkreśliłem w mojej wypowiedzi,że wg mojego SUBIEKTYWNEGO wyboru obraz z SONY podobał mi się bardziej niż obraz z OLED Phillipsa (nie pisałem,że to był OLED LG-czyżbyś nie doczytał?), to dlatego go wybrałem.Poza tym wbrew temu co piszesz cytuję "ale zaczynając najpierw, że tv ma rewelacyjny dźwięk, a później piszesz, że polecali ci "jakiegoś" Oleda Lg..." to najpierw pisałem o obrazie w porównaniu do innych TV a dopiero póżniej o dżwięku.Także wbrew temu co sugerujesz najpierw zwracałem uwagę na jak to piszesz "na co stać ekran"

Jeśli kogoś uraziłem pisząc  "jakimś LG" to przepraszam,że nie chciało mi się ponownie przeczytać ostatnich kilkunastu stron, aby napisać o który dokładnie model chodzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Mani napisał:

Teraz jest promka na 55XH9096, ktorego mozna wyrwać za 4299 ziko. Dobra cena.Czekam jeszcze tydzień czy może 65 cala tez nie pójdzie w dół z tych 6 kafli.

Ja kupiłem w RTV AUDIO AGD  65 XH9096 za 5549 z tym że mogłem dobrać w tej cenie jeden produkt z promocji (żelazko za 350 pln, które i tak mieliśmy kupić) oraz dostałem kartę podarunkową za 500 pln, więc realnie wyszło mnie około 4800. ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...