Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Soul napisał:

 

Nie wiem kto Ci takich głupot nagadał xD

Chociazby producent telewizorów oled

https://www.sony.com/electronics/support/articles/00173467

Cytat

WARNING! Don't perform Panel refresh more than once a year as it may affect the panel's useable life.

Jest jakis powód dla ktorego w lg włącza sie to dopiero po 2000 godzin. Na forach zagranicznych też odradzają.

  • Lubię! 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Soul napisał:

 

 np mój po całym dniu grania sam mi proponuje takie czyszczenie jest to funkcja z której trzeba korzystać bo po to tam jest. 

Już niedługo kolejny, który zawiódł się oled-em, że mu matryca pada.

Ale spokojnie, do technologii to trzeba dorosnąć.

Edytowane przez milupl
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, 20inchDT napisał:

Chociazby producent telewizorów oled

https://www.sony.com/electronics/support/articles/00173467

Jest jakis powód dla ktorego w lg włącza sie to dopiero po 2000 godzin. Na forach zagranicznych też odradzają.

 

Producentem paneli OLED jest LG i oni nie piszą takich rzecz jak Sony, które jak widać nie do końca ogarnia bajere. 

 

Byłem na wielu szkoleniach rozmawiałem z ludźmi którzy w tym siedzą od lat, możesz raz na miesiąc zrobić czyszczenie matrycy koniec kropka.

 

W LG możesz to włączyć kiedy chcesz, tak jak wspomniałem to raz na miesiąc zależy jak bardzo go męczysz, bardzo rob raz na mięcha nie bardzo rob raz na 2-3 miesiące. 

Godzinę temu, milupl napisał:

Już niedługo kolejny, który zawiódł się oled-em, że mu matryca pada.

Ale spokojnie, do technologii to trzeba dorosnąć.

 

Dwa lata i dalej świeci tak jak świecił, no ale tlumacz sobie  ;)

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, Soul napisał:

 

 

Dwa lata i dalej świeci tak jak świecił, no ale tlumacz sobie  ;)

Mojemu również niedługo minie 2 lata. Również świeci jak w dniu zakupu, mimo iż syn katuje go po kilka godzin dziennie (You tube, bajki). Ja nigdy nie robiłem ręcznego czyszczenia, więc teoretycznie tv powinien nadawać się na śmietnik.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, easye napisał:

Jeszcze przy takiej cenie jestem w stanie zaakceptować wymianę co 2-3 lata. Jak ktos jednak sie przymierza do 75 cali wzwyż, to jest albo LCD w granicach 7-10 tys, albo Oled za 40 xD

Musiałbym byc naprawdę przebrzydle bogaty by kupić TV za 40 tys zł, który za 3 lata będzie świecił pasami z każdego programu.

 

77 cali CX od LG wystartował z ceną 20 tysięcy zł. Na koniec roku pewnie będzie za 15. Za dwa lata kupi się za 10k ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Tu nie chodzi o dmuchanie a o to jak bardzo męczysz ten TV ja swoim to czyszczenie robię raz na dwa trzy miesiące i nie widzę, żeby coś mu się działo, mało tego nie raz poruszałem ten temat na szkoleniu i wszyscy byli zgodni ;)

 

To ,że jest tak ustawione na te 2000h nie oznacza, że jak odpalisz sobie je wcześniej to coś się stanie z matrycą mówię wszystko zależy jak mocno katujesz ten TV stałymi elementami jak paski TVnu itp Oczywiście dużo zależy też od panelu oled, który siedzi w Twoim TV bo są lepszej i gorszej jakości. Tu akurat im lepszy model TV tym lepszy taki panel. 

Edytowane przez Soul
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Z tym odświeżaniem jest pewnie tak że trzeba wydać komunikat nie róbcie tego za często.
Oczywiście raz na kilka msc pewnie jakoś specjalnie nie skróci żywotności panelu.
No ale jakby poszła fama że to pomaga uniknąć wypaleń to by ludzie trzaskali dzień w dzień....



Wysłane z mojego uleda przy użyciu Tapatalka



  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, 20inchDT napisał:

ale mamy łykać co ty piszesz? Jeżeli dobrze kojarzę i nie mylę osób, to ty robiłeś jakieś filmiki z "testów" hdr w forzie na yt z kolegami? Raczej nie zaufałbym tobie i twojej wiedzy w sprawach technicznych ;)

 

Od tamtego czasu mocno poszerzyłem swoją wiedzą, nie jestem dumny z tamtego filmiku no ale cóż czasu nie cofnę,  oczywiście, że nie musisz mi ufać, opisuje jedynie moje spostrzeżenia i ludzi, którzy od lat siedzą w temacie TV a przede wszystkim przy nich pracują i testują różne modele bez konieczności oczywiście kupowania ich. 

Edytowane przez Soul
  • Haha 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ktoś tu chyba ostatnio pisał o 85XH9096 ( poza mną ) że planuje kupić. Już pomijam wielkość. Chodzi mi o smart tv. Orientujecie się jak to teraz u Sony wygląda? Dobrze to działa, nie zacina z czasem. Bo moje 2 poprzednie Sony po paru miesiącach to właściwie na śmietnik się nadają jeśli o smart tv chodzi. Dodatkowo chyba Sony jakiś update jak Apple wypuściło i ubiło starsze modele.

 

W sumie to może i lepiej. Przynajmniej wybór między Sony, a LG 86NANO90 staje się prostszy. Ostatnio na jakimś budżetowym LG bawiłem się smartem. Jak to fajnie chodziło. Do tego ten magiczny pilot.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, mushabelly napisał:

Ktoś tu chyba ostatnio pisał o 85XH9096 ( poza mną ) że planuje kupić. Już pomijam wielkość. Chodzi mi o smart tv. Orientujecie się jak to teraz u Sony wygląda? Dobrze to działa, nie zacina z czasem. Bo moje 2 poprzednie Sony po paru miesiącach to właściwie na śmietnik się nadają jeśli o smart tv chodzi. Dodatkowo chyba Sony jakiś update jak Apple wypuściło i ubiło starsze modele.

 

W sumie to może i lepiej. Przynajmniej wybór między Sony, a LG 86NANO90 staje się prostszy. Ostatnio na jakimś budżetowym LG bawiłem się smartem. Jak to fajnie chodziło. Do tego ten magiczny pilot.

Ja planuje, we wrześniu 85 cali :)

Odnośnik do komentarza

W XF9005 menu działa bardzo płynnie. Warunkiem jest nie zaśmiecanie systemu bzdurnymi aplikacjami bo to android i na każdym sprzęcie siądzie z czasem. 

Ogólnie co do TV Sony mam  mieszane uczucia. Niby działa, HDR wypala gałki oczne ale telewizor ma problemy z ARC, a sterowanie przez HDMI działa jak chce. Jak ktoś ma możliwość to do 4 tyś. brałbym zeszłoroczny Samsung Q80r ale obecnie jest nie do dostania praktycznie. Nie piszę o powystawowych egzemplarzach.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.08.2020 o 20:35, Rafael0089 napisał:

Jednego dnia miał być LG OLED, drugiego Samsung, trzeciego Sony i tak się biłem z myślami(ten ma to, tamten tego nie ma i na odwrót)..podobno spontaniczne decyzje najlepsze,niedługo się przekonam..Od dziś XH90 moim głównymTV.wink.gifa9cf09c9a22ea6c7b57be42ff3cdbb06.jpg

:mog: Zacny zakup. Aż chciałem poprosić o jakieś twoje wrażenia z testowania HDMI 2.1 ale już po chwili do mnie dotarło :yao:

Odnośnik do komentarza

Zabieram się do zakupu tego telewizora jak pies do jeża.

Czy jest szansa kupić jakiś sensowny tv 43" 4k z matrycą 100Hz?

Wcześniej miałem już propozycje tv 49" i w sumie pewnie by się zmieścił na ścianę tylko kurczę jak tak oglądam je w sklepie to wydają mi się za duże jak będę miał od kanapy do tv 2,6m i czasem syn siedzi przy stoliku który jest jakieś 1,5m od tv. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...