Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, BRY@N napisał:

Zabieram się do zakupu tego telewizora jak pies do jeża.

Czy jest szansa kupić jakiś sensowny tv 43" 4k z matrycą 100Hz?

Wcześniej miałem już propozycje tv 49" i w sumie pewnie by się zmieścił na ścianę tylko kurczę jak tak oglądam je w sklepie to wydają mi się za duże jak będę miał od kanapy do tv 2,6m i czasem syn siedzi przy stoliku który jest jakieś 1,5m od tv. 

Mam 2,7m do TV i 55 bylo za male. 65 optymalna opcja. Po roku stwierdzam, ze jednak 75 byloby w sam raz :reggie: Przesiadlem sie z FHD 46. 

Odnośnik do komentarza

No to zależy co kto lubi, ja siedząc ok 2m od tv 50"" jestem zadowolony, przy zmianie ewentualnie 55" nie więcej, ale też nie chciałbym żeby tv był głównym elementem salonu.
Poza tym coś jest w tych odległościach przy tv 4K teraz znajomy zmienił z 50" na 65" siedzi około 3 m może ciut więcej i powiem szczerze, jakoś mega ten obraz nie robi wrażenia, ale jak się usiądzie ok 2m od niego to widać jakość detali :) Znów kolejny znajomy zmienił na 85" i dla mnie jest masakra pod względem wielkości, ale rozumiem, że są osoby lubiące duże ekrany.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, 20inchDT napisał:

Co to za bzdura, ze tv nie moze byc za duzy.

 

A widzisz dużo tego sprzedałem i tak po dwóch trzech miesiącach jak ludzie wracali to mówili faktycznie mogłem kupić większy, wiadomo, że nie mówimy tu o przesadnej wielkości zawsze starałem się ludziom dobierać wielkość do odległości w jakiej od niego będą siedzieć.

Edytowane przez Soul
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

#nie_przesadzajmy

 

W trakcie gry od mojego 55" telewizora dzieli mnie dystans nie większy niż 3m i chociaż wzrok zdążył się do tego rozmiaru przyzwyczaić to obiektynie na to patrząc na ścianie wisi naprawdę potężna tafla czarnego ekranu. Rozmiar sprawdza się w grach i filmach, nie wystaje też za szerokość mojej komody.

 

Z perspektywy czasu cieszę się, że nie wziąłem 65" słabszego ekranu tylko 55" OLEDa, bo jakość >> rozmiar w moim przypadku. 

 

a jak naprawdę muszę być bliżej to siadam 50cm bliżej ekranu :pawel: 

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Z perspektywy czasu cieszę się, że nie wziąłem 65" słabszego ekranu tylko 55" OLEDa, bo jakość >> rozmiar w moim przypadku. 

No ale tu chodzi tylko o wybór wielkości, więc w twoim przypadku byłoby to 65'' OLED vs 55'' OLED. Jasne, niektórzy wybiorą większy tv kosztem jakości, ale wybór mniejszego z powodu "a bo większy będzie za duży" w większości przypadków mija się z celem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No ja wybrałem odwrotnie, poświęciłem oleda 55 na rzecz LCD 65. Sam grając siedzę na fotelu jakieś 2-2,5m od ekranu (zmierzę jak będę w domu) a jak oglądam film to rozwalony na kanapie jakieś 3-3,5m. I dla mnie te 65 to wybór idealny, ale gdyby był większy to bym się je obraził xD (był w planach 75, ale lekko przekraczał zakładany maxymalny próg pieniężny)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 Jest takie jedno kryterium co to wielkości ekranu i miejsca, z którego się na niego patrzy... otóż grunt to żeby nie na trzeba było się po tym ekranie rozglądać kręcąc glową :reggie:.  Usiądźcie wygodnie w swojim ulubionym miejscu przed tv i zwróćcie proszę uwagę jak szeroki kąt widzenia mają oczy patrząc na wprost. Tak, taki wielki sk***esyn tam powinien świecić :kaz:.  Zakrzywiony kurła Goldstar na pół pokoju! :fsg:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 25.08.2020 o 12:12, Schranz1985 napisał:

A nie macie tak ze film czy meczyk to z 3/4m a jak gierka to max 2m?
Bo ja tak mam do gierek zawsze siadam fhuj blisko.

Przecież kalkulator jest znany od lat: https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

"dla Full HD 4,06cm/cal ekranu, wzór zaokrąglamy w górę do 4,2cm/cal (np. 65″ z 2,73 metra)

dla Ultra HD 4K 2,03cm/cal ekranu, wzór zaokrąglamy w górę do 2,1cm/cal (np. 84″ z 1,76 metra)"

Dla SD nie podają, ale pewnie trzeba pomnożyć przez rzędu 2,3 raza. Dla divx 360p jeszcze więcej. Ale też mecz "Full HD" to realnie 1080i i to w dodatku żałosny bitrate więc trzeba siedzieć raczej do 720p.

Odnośnik do komentarza

Ja mam 55. Celowałbym w 65 ale było mi szkoda kasy, bo tv to u mnie najmniej używany sprzęt. Telewizji nie oglądam, czasem film ale głównie gry. Teraz mam duży pokój i 55 jest małe. 65 byłoby ok, ale idealnie by pasował 75.

I zgadzam się, ze czasem można zabić pokój za dużym tv. Jak ktoś ma mały pokój i wsadzi 65 to będzie to wyglądało bekowo. Przyrost formy nad treścią. Do tego 80cm od ekranu. Czysta przyjemność. 
Podobnie mnie bawi kupowanie audio z głośnikami na 1,5m wysokie. Pokój jest zagracony, używane na 1/10 mocy. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.08.2020 o 10:03, malin1976 napisał:

Sony xh9096 w rtv euro i media expert już po 4299 zł . Szybko cena leci i patrząc na poprzednika może być jeszcze taniej więc czuję że w okolicach gwiazdki kupię ps5 i ten telewizor za trochę ponad 6000 zł :)

https://www.ceneo.pl/94316018

Kupiłem ten TV z tym,że 65 cali.Wahałem się między Samsugiem 80t, OLED-em Phillipsa, jakimś LG polecanym tutaj i obraz z SONY najbardziej mi odpowiadał,jest najbardziej naturalny, co jest oczywiście moją subiektywną oceną.TV ma rewelacyjny dzwięk ,oczywiście jak na TV i szybkie intuicyjne menu-w Phillipsie musiałem uczyć się parę dni.Nie zauważyłem smużenia, powidoków itp.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...