Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Schranz1985 napisał:

Też ostatnio nad tym myślałem.
Dolby vision mi zwisa, pewnie zadecyduje input lag peak brightnes i cena.

To co wymieniłeś jest akurat na plus samsunga. Nawet ostatnio na promocji był tanszy niz sony na promce. Ja ostatnio obejrzałem ten filmik

 

No i dolby vision jednak mocno daje radę. Nie wiem jak ps5, ale xbox wspiera ten standard.

Odnośnik do komentarza

Ja powiem wam że jednym z powodów przesiadki z Samsunga był właśnie dolby vision. To że Samsungi nawet obecnie tego nie mają to jak strzał w stopę. Jakość obrazu na tv LG to nie tylko zasługa tego że to oled samo dolby vision to jest zajebista technologia. Od początku roku myślałem poważnie nad zmiana tv właśnie z powodu odkrycia że tyle materiałów mi nie wyświetla się w najlepszej jakości z powodu braku DV. Dlatego ja obecnie skreślam Samsungi i każdy inny tv bez DV. Nawet nie czuję potrzeby kalibracji jak 80% oglądanego przeze mnie kontentu jest w DV. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, funditto napisał:


W ciągu dwóch tygodni ceny zeszły o ponad tysiąc, ale z tego co czytałem, najlepsze ceny na LG co roku były w styczniu i później ok. kwietnia. No jestem ciekaw do jakich kwot mogą zejść 

Liczę na jakieś promo ale do lutego to pewnie nie wytrzymie :)

Jak bedzie okolica 15k to pewnie się skusze. 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, funditto napisał:

Jest w ogóle jakiś tv powyżej 95 cali, którego cena nie jest sześcio cyfrowa ?

Po 85/86 cali jest chyba tylko 98 ale to jakieś 60 tysięcy USD ;). Kiedyś Sharp robił 90 pod zastosowania komercyjne.
 

W stanach jeszcze jest hisense 100 cali (za 7 tysięcy USD) ale to tak naprawdę projektor.
 

Co do oleda 77 to długo walczyłem czy on czy 85 ale jednak rozmiar mial u mnie decydujace znaczenie.

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza
56 minut temu, kislawa napisał:


Pokaż mi jakieś 100 cali w tej cenie a kupię dzisiaj.... 

 

Faktycznie aż sprawdziłem z ciekawości 85, a później ściana i 98, ale to już drogo XD

Czyli przy budżecie 15k max 85 cali

 

Kislawa jest jeszcze Xiaomi UHD 98 za 10k, ale to 60Hz i Xiaomi

https://www.tabletowo.pl/premiera-telewizor-redmi-smart-tv-max-98-specyfikacja-cena/

Edytowane przez Fanek
  • Lubię! 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Wyszło, ale ze względu na gabaryty nikt tego z Chin nie ściąga póki co.

U siebie na ścianie mam 110" ekran ramowy do projektora to mniej więcej moge sobie wyobrazić jak ten tv wygląda :D

Za projektor dałem tyle co za ten telewizor, generalnie niezły deal

 

 

 

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Czyli po za chinami nie ma :).

 

Projektor też w planach ale jak policzyłem wszystko to cenowo bym się nie spiął w moim budżecie. Po za samym projektorem gdzie akurat wydałabym tyle samo co na tv, to dobrej jakości ekran 150-185 cali (bo w tyle celuje) swoje kosztuje, dorzuć do tego uchwyty, długie kable hdmi i cena robi się x2. Natomiast po dwóch tygodniach użytkowania obecne 85 absolutnie mnie satysfakcjonuje. 
 

Odnośnik do komentarza

To prawda, sam koszt projektora to nie wszystko, ale cena nie wychodzi x2. Ja ekran kupowałem już x-lat temu, gdy miałem projektor full hd, a teraz do 4K idealny byłby jednak 130" i tyle mi ściana pomieści :D  myśle właśnie o większym.

 

Gdyby ktoś szukał ekranu ramowego 110", matt white hd gain 1.0 zapraszam na PM zrobie dobrą cene :ogor:
da się go złożyć i wysłać w tubie.

Odnośnik do komentarza

Dziś włączyłem You tube i z ciekawości zapodałem jakiś filmik 4k hdr. Jest tylko jeden mankament, jak pojawi się ikona hdr na tv kolor czarny automatycznie robi się szary. Sprawdzałem kilka filmików i na każdym jest to samo. Kiedyś o ile dobrze pamiętam pomogła zmiana poziomu czerni, teraz ta opcja jest niedostępna. Tv to oled b8.

 

Ps. Problem rozwiązany. Trzeba było w ustawieniach hdr zmienić że standard na inny tryb ( np. film).

Edytowane przez milupl
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, _Red_ napisał:

Jak w praktyce na OLEDach ma się ten efekt ABL?

 

 

 

Tak jak pisalem wcześniej, mysle czy jest sens sprzedawac q70r i dołożyć do CX. Czy faktycznie za dodatkowe 2.5k poczuję jakiś wyższy poziom wtajemniczenia, czy po prostu szukam sobie pretekstu do przepierdzielania kasy na bzdety :F

Dlaczego bzdety? Jeżeli granie to hobby to chyba warto robić to w jak najlepszych warunkach, cnie? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.