Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

No już jest dużo lepiej. Testowałem w RDR2 podczas szarówy i jak się nie wpatrzysz, to nie przeszkadza i tak jakby nie było. Ktoś kto się nie ma pojęcia o takich rzeczach, nie będzie wiedział o co nawet chodzi. Także spoxik. Chociaż takie rzeczy w tv za grube pieniądze nie powinny mieć miejsca, ale cóż. Jakość obrazu wynagradza.

Odnośnik do komentarza

Mam czarny pas przez cały ekran i ok, przyzwyczaiłem się ale nadal w menu xboxa czy na YouTube drażni niemiłosiernie. Ja się coś ogląda na szczęście człowiek nie zauważa. 

 

Natomiast  nie ma co się bawić w te wszystkie sztuczki, banding się zmienia razem z panelem, co krótkie czy długie odświeżenie pikseli potrafi wygląda zupełnie inaczej (z doświadczenia wiem że po długim potrafi przez kilka godzin wyglądać nawet gorzej niż przed),czasem lepiej, czasem gorzej ale widać że to się zmienia. Natomiast jak masz jakiś ciemny pas to on juz zawsze tam będzie (mniej lub bardziej widoczny). 

Odnośnik do komentarza

To jest zdjęcie tego samego tv zrobione kilka dni i krótkich refreszy później. 

 

spacer.png

 

Wszystkie Oledy mają ten problem, kwestia kontroli jakości przez producenta (moim zdaniem takie z czarnym pasem powinny iść do kosza a nie do sklepu). Wiem też że im większy OLED tym większe ryzyko brandingu, 55 cali są pod tym względem dużo "czystsze". 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, brzeszczot napisał:

Oni tego nie chcieli przyjąć na gwarancję? Przecież to bardziej wina matrycy, a nie bandingu.

 

Po zapoznaniu się z przesłaną dokumentacją zdjęciową uprzejmie informujemy, iż w ocenie gwaranta nie przedstawia ona nieprawidłowości w pracy przedmiotowego telewizora OLED65B7V wynikających z wystąpienia wady/usterki tkwiącej w sprzedanym urządzeniu. 
 
Uprzejmie informujemy, iż zjawisko nierównomierności tła w panelu OLED nie jest objawem uszkodzenia produktu. Chciałbym wyjaśnić, iż tego typu zjawisko jest normalne i ściśle związane z technologią wykonywania paneli OLED. W każdym telewizorze, czy monitorze LCD, OLED efekt niejednorodności tła może być widoczny i nie jest wynikiem uszkodzenia produktu. Zmiana odcienia (kolorystyki) obrazu jest również w pewnym stopniu powiązana z kątem patrzenia na ekran. Opisane efekty mogą być nieznacznie widoczne na testach obrazu lub jednolitych tłach.
 
W związku z powyższym z przykrością stwierdzam, iż brak jest podstaw do uznania niniejszej reklamacji za zasadną.
Odnośnik do komentarza

Witam ! Listopad i nowe generacje coraz bliżej, człowiek miał dłuższa przerwę od grania i wraz z upływem czasu coraz więcej myśle żeby kupić ps5 na konsole(oczywiście jeśli będzie dostępna konsola w sklepach w uk). Nie znam się kompletnie ani na TV ani na monitarach. Planuje zakupić monitor budżet 400/500£. Czy jest ktoś w stanie poradzić co byłoby najrozsądniejszym wyborem w dzisiejszych czasach? 
Myślałem nad LG 27GL850-B 27"- zachwalany, ale gdzieś wyczytałem ze niby czerń jest taka sobie a od czasu do czasu lubię obejrzeć coś na netflixie. 
Jeśli ktoś siedzi w tym temacie i ma chwile i pomógłby coś wybrać z tych dwóch stron https://www.overclockers.co.uk/monitors/by-type?sSort=1&ckFilters=2367

https://www.currys.co.uk/gbuk/gaming/pc-gaming/gaming-monitors/654_4825_32587_xx_xx/xx-criteria.html

 

albo po prostu zarzucił jakimiś modelami byłbym bardzo wdzięczny. 

 

Ostatnie pytanie jak na nooba przystało czy jeśli monitor nie ma głośników to czy jesteśmy w stanie podłączyć coś żeby ten dźwięk jednak był ? 
 

Dziekuje, miłego dnia i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza

Co do ostatniego pytania. Jeżeli ma wyjście sluchawkowe to byl jakie głośniki komputerowe beda działać. Ja akurat biorę tego lg (warto za nim ustawić lampke, wtedy czerń nie kluje tak w oczy) według mnie jest jeszcze Samsung g7 na matrycy va do obczajenia ale to już prawie tyś wiecej.

Odnośnik do komentarza

Rok minie zaraz odkad kupiłem Q70. Jestem zadowolony, ale po tylu opiniach o tym perfekcyjnym obrazie oledów kusi mnie przesiadka na LG CX 55" z hdmi 2.1 pod nową generację.

 

Jest to az taki przeskok jakościowy, ze warto bawić się w sprzedawanie Samsunga i polowanie na LG? Matryce coś się poprawiły pod kątem wypaleń od czasu B9/C9?

Zanim cokolwiek bym kombinował, to wpierw muszę wybadać rynek, czy ktos na OLX zechce QLEDa w rozsądnej (dla mnie xD) cenie, bo za poldarmo to mi szkoda tv na gwarancji oddawać.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...