Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

"siedział na q70, która obok C9 nawet nie stała ja nie wiem jak można było mieć wybór takich TV obok siebie i kupić Q70"

 

Proste. Cena. Dalem sobie rok temu max 4000 zl by zmienic 7letni wysłużony TV 40" i po odsiewie i reckach (rowniez z forum) Q70 to byla najlepsza opcja. Mialem wewnetrzny opór dokładać wtedy dodatkowe 2k zl jak i wtedy jeszcze spore obawy miałem o wypalenia.

 

Teraz już wyrobiłem sobie opinie i mam smaka na porownanie z oled ;) No i mentalnie dozbierałem te 2000 zl xD

 

No i po komentarzu wyzej potwierdza się zabrudzenie bieli i wkurzajacy banding :( A ja chce tv idealny xD

 

Odnośnik do komentarza
Teraz, _Red_ napisał:

"siedział na q70, która obok C9 nawet nie stała ja nie wiem jak można było mieć wybór takich TV obok siebie i kupić Q70"

 

Proste. Cena. Dalem sobie rok temu max 4000 zl by zmienic 7letni wysłużony TV 40" i po odsiewie i reckach (rowniez z forum) Q70 to byla najlepsza opcja. Mialem wewnetrzny opór dokładać wtedy dodatkowe 2k zl jak i wtedy jeszcze spore obawy miałem o wypalenia.

 

Teraz już wyrobiłem sobie opinie i mam smaka na porownanie z oled ;) No i mentalnie dozbierałem te 2000 zl xD

 

No i po komentarzu wyzej potwierdza się zabrudzenie bieli i wkurzajacy banding :( A ja chce tv idealny xD

 

 

Niestety ale nie ma idealnej technologii. Natomiast mimo wszysko OLED to najlepszy wybór (przynajmniej jeśli chodzi o 55/65 cali)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, _Red_ napisał:

"siedział na q70, która obok C9 nawet nie stała ja nie wiem jak można było mieć wybór takich TV obok siebie i kupić Q70"

 

Proste. Cena. Dalem sobie rok temu max 4000 zl by zmienic 7letni wysłużony TV 40" i po odsiewie i reckach (rowniez z forum) Q70 to byla najlepsza opcja. Mialem wewnetrzny opór dokładać wtedy dodatkowe 2k zl jak i wtedy jeszcze spore obawy miałem o wypalenia.

 

Teraz już wyrobiłem sobie opinie i mam smaka na porownanie z oled ;) No i mentalnie dozbierałem te 2000 zl xD

 

No i po komentarzu wyzej potwierdza się zabrudzenie bieli i wkurzajacy banding :( A ja chce tv idealny xD

 

Każdy by chciał ale takiego nie ma. Posłuchaj też bałem się bandingu, bad pixeli i innego syfu co w necie uprzedzali. Masz czas na zwrot i z tego możesz zawsze skorzystać. Ja testowałem banding czy bad pixele od razu po wycięciu z kartonu. U mnie jest delikatny banding nie zauważalny poza plansza 5% ale od razu jak go zobaczyłem testowałem materiały wskazane na różnych forach (Marco polo, mindhunters, peaky blinders). Poza jedna scena w Marco polo nie byłem w stanie nic dojrzeć a jestem pedantem jeżeli chodzi o takie rzeczy. Czy z powodu tej lekkiej wady zwróciłem tv? Nie bo jest niezauważalna poza plansza testową. Gdybym jednak trafil na coś zjebanego oczywiście że bym skorzystał ze zwrotu.  Nigdy nie byłem tak zachwycony tv i dla mnie obraz bije ten w Samsung ks w prawie każdym aspekcie. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
"siedział na q70, która obok C9 nawet nie stała ja nie wiem jak można było mieć wybór takich TV obok siebie i kupić Q70"
 
Proste. Cena. Dalem sobie rok temu max 4000 zl by zmienic 7letni wysłużony TV 40" i po odsiewie i reckach (rowniez z forum) Q70 to byla najlepsza opcja. Mialem wewnetrzny opór dokładać wtedy dodatkowe 2k zl jak i wtedy jeszcze spore obawy miałem o wypalenia.
 
Teraz już wyrobiłem sobie opinie i mam smaka na porownanie z oled No i mentalnie dozbierałem te 2000 zl xD
 
No i po komentarzu wyzej potwierdza się zabrudzenie bieli i wkurzajacy banding A ja chce tv idealny xD
 
Ale potrzebujesz nowego telewizora czy nie masz na co hajsu przepalić i czekasz aż ci powiemy, tak Red kup sobie nowy telewizor, bo przecież na starym nie da się grać wink.gif poczekaj może na pierwsze gry 4k 120fps i to, czy faktycznie HDMI 2.1 będzie potrzebne. Może wtedy kup nowy telewizor?


Albo inaczej jak już chcesz przejechać kasę to się zastanów czy na pewno na telewizor? Ja mam LCD, te dziwne cuda co tu niektórzy wrzucają to dla mnie jakaś abstrakcja i w ogóle, ale rozumiem, można mieć wolny hajs i kupić sobie OLEDa, bo po to te technologie są żeby z nich korzystać. Ale jak sobie pomyślę, to w sumie jestem z niego zadowolony i te wolne kilka tysięcy wolałbym przeznaczyć np. na porządne kino domowe, a TV wymienić jak pojawi się miniLED albo OLED stanieje jeszcze bardziej, a technologia będzie bardziej doskonała.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Oledy się już raczej nie poprawią. 

Ja bym bardziej obstawiał coraz gorsze modele tak jak to robi Samsung z LCD. 

Na jakiś przełom trzeba będzie poczekać do tych całych mini i micro ledów, choć znając życie, to i one będą mieć swoje wady. 

Czasy topowych kineskopów już chyba nigdy nie wrócą i caly czas będziemy wybierać mniej śmierdzące gó.wno 

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

No cos w tym jest @WisnieR, ze po prostu potestowalem cos rok i jestem ciekaw czegos innego bez wiekszego powodu, czyli masz rację ze chce przeje.bac kase, zupełnie jak nie ja xD Ale opinie typu "jak mozna wziąć q70 jak obok stoi c9" itp. to jakas abstrakcja dla mnie i drugi raz ten rok temu popełnilbym to samo (porównując optycznie). Wlasnie bylem w markecie obejrzec obok siebie CX vs Q80T (czyli jakby Q70R) gdyż szczęśliwie stały obok siebie <3

 

- cena 6300, ale facet od razu spuścił do 5700 wliczajac drugi przedmiot wart 300 zl (do wyboru, kolumna, agd itp). Wiec tv niejako 5400 zl. Na ceneo najtaniej za 5770 chyba widziałem wysyłkowo. Nowy, nie z wystawy :O Chyba maja parcie na Black Friday juz, albo z racji covidozy i bezrobocia trudniej opylic dobra luksusowe

- obraz: poprosilem o kilka filmow demonstracyjnych 4K tuż obok siebie. No serio nie wiem czym sie tak jarac by bylo shut up and take my money. Oba maja na oko czern czarna, jasnosc jasna (a oglądać bede okiem, nie narzedziami pomiarowymi)

- w obu tak samo refleksy na matrycy, ze blyszcza sie jak w lustrze i ciezko oglądać przy takim swietle

- demowki z kontrastowymi obrazami  typu jasne meduzy na czarnym tle, gwiazdy na niebie itp. nie zachwycily mnie duzo bardziej niz na lcd

- kąty widzenia: lcd wiadomo gorsze, im bardziej z boku tym blednie

- Q70R nie ma HDM2.1, ale ma VRR. Zanim jednak zobacze cos 4K120Hz to troche minie. Takze w sumie ograniczenia technologii tez nie są blockerem przed nextgen.

 

Ogolnie chyba napalilem sie trochę jak szczerbaty na suchary xd 

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, _Red_ napisał:

No cos w tym jest @WisnieR, ze po prostu potestowalem cos rok i jestem ciekaw czegos innego bez wiekszego powodu, czyli masz rację ze chce przeje.bac kase, zupełnie jak nie ja xD Ale opinie typu "jak mozna wziąć q70 jak obok stoi c9" itp. to jakas abstrakcja dla mnie i drugi raz ten rok temu popełnilbym to samo (porównując optycznie). Wlasnie bylem w markecie obejrzec obok siebie CX vs Q80T (czyli jakby Q70R) gdyż szczęśliwie stały obok siebie <3

 

- cena 6300, ale facet od razu spuścił do 5700 wliczajac drugi przedmiot wart 300 zl (do wyboru, kolumna, agd itp). Wiec tv niejako 5400 zl. Na ceneo najtaniej za 5770 chyba widziałem wysyłkowo. Nowy, nie z wystawy :O Chyba maja parcie na Black Friday juz, albo z racji covidozy i bezrobocia trudniej opylic dobra luksusowe

- obraz: poprosilem o kilka filmow demonstracyjnych 4K tuż obok siebie. No serio nie wiem czym sie tak jarac by bylo shut up and take my money. Oba maja na oko czern czarna, jasnosc jasna (a oglądać bede okiem, nie narzedziami pomiarowymi)

- w obu tak samo refleksy na matrycy, ze blyszcza sie jak w lustrze i ciezko oglądać przy takim swietle

- demowki z kontrastowymi obrazami  typu jasne meduzy na czarnym tle, gwiazdy na niebie itp. nie zachwycily mnie duzo bardziej niz na lcd

- kąty widzenia: lcd wiadomo gorsze, im bardziej z boku tym blednie

- Q70R nie ma HDM2.1, ale ma VRR. Zanim jednak zobacze cos 4K120Hz to troche minie. Takze w sumie ograniczenia technologii tez nie są blockerem przed nextgen.

 

Ogolnie chyba napalilem sie trochę jak szczerbaty na suchary xd 

Daj sobie spokój i kup sobie jakiś hd ready, różnicy też nie zobaczysz z jakie oszczędności. 

Odnośnik do komentarza

Ok wiem ze to przytyk, ale odpowiem serio. A po co mi HD Ready skoro mialem FullHD przez tyle lat i od roku mam 4K, ktory jest lepszy niz jakiekolwiek HD ready?

 

Dyskutuj z psychofanami oled to zawsze sie trafi taki jak wyżej z argumentem z dupy. Chyba podalem, ze na dzien dzisiejszy cena juz nie ma znaczenia czy 4 czy 6k jeśli widzę różnicę w jakości. Wiec podwójnie nie trafiłeś.

Odnośnik do komentarza

Ja też nie widziałem różnicy w sklepie ale widziałem u znajomych oleda a potem u siebie obraz na Samsungu KS i .... Kupiłem oleda. Nie mam zamiaru komuś robić przytyków albo masz hajs aby wydać albo będziesz sobie racjonalizować zakup lub jego brak w nieskończoność. Widać że nie masz tak naprawdę obecnie chęci zmiany tv bo kupiłeś tv rok temu. Poczekaj kup ps5 czy Xbox series x i graj na Samsungu. Za dwa czy 3 lata znudzi ci się tv i kupisz sobie coś nowego. Nic na siłę. Polecam jednak nie porównywać w sklepie na sklepowych ustawieniach tv a zobaczyć u kogoś znajomego obraz zanim się wypowiemy na jakiś temat;). A za te 3 lata łatwiej będzie tv wymienić bo będzie stary ja tak zrobiłem po 4 latach z ks9000 a kupowałem za 9k tv wtedy xD stary tv oddałem rodzicom

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
No cos w tym jest [mention=7968]WisnieR[/mention], ze po prostu potestowalem cos rok i jestem ciekaw czegos innego bez wiekszego powodu, czyli masz rację ze chce przeje.bac kase, zupełnie jak nie ja xD Ale opinie typu "jak mozna wziąć q70 jak obok stoi c9" itp. to jakas abstrakcja dla mnie i drugi raz ten rok temu popełnilbym to samo (porównując optycznie). Wlasnie bylem w markecie obejrzec obok siebie CX vs Q80T (czyli jakby Q70R) gdyż szczęśliwie stały obok siebie  
- cena 6300, ale facet od razu spuścił do 5700 wliczajac drugi przedmiot wart 300 zl (do wyboru, kolumna, agd itp). Wiec tv niejako 5400 zl. Na ceneo najtaniej za 5770 chyba widziałem wysyłkowo. Nowy, nie z wystawy :O Chyba maja parcie na Black Friday juz, albo z racji covidozy i bezrobocia trudniej opylic dobra luksusowe
- obraz: poprosilem o kilka filmow demonstracyjnych 4K tuż obok siebie. No serio nie wiem czym sie tak jarac by bylo shut up and take my money. Oba maja na oko czern czarna, jasnosc jasna (a oglądać bede okiem, nie narzedziami pomiarowymi)
- w obu tak samo refleksy na matrycy, ze blyszcza sie jak w lustrze i ciezko oglądać przy takim swietle
- demowki z kontrastowymi obrazami  typu jasne meduzy na czarnym tle, gwiazdy na niebie itp. nie zachwycily mnie duzo bardziej niz na lcd
- kąty widzenia: lcd wiadomo gorsze, im bardziej z boku tym blednie
- Q70R nie ma HDM2.1, ale ma VRR. Zanim jednak zobacze cos 4K120Hz to troche minie. Takze w sumie ograniczenia technologii tez nie są blockerem przed nextgen.
 
Ogolnie chyba napalilem sie trochę jak szczerbaty na suchary xd 
Czyli po prostu nie kupuj bo nawet sam sobie tego nie możesz zracjonalizować. Kup kino domowe jak nie masz. Będzie zdecydowanie lepszy upgrade niż wymiana w miarę młodego telewizora, a kino też fajna sprawa do gier i filmów.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, _Red_ napisał:

No cos w tym jest @WisnieR, ze po prostu potestowalem cos rok i jestem ciekaw czegos innego bez wiekszego powodu, czyli masz rację ze chce przeje.bac kase, zupełnie jak nie ja xD Ale opinie typu "jak mozna wziąć q70 jak obok stoi c9" itp. to jakas abstrakcja dla mnie i drugi raz ten rok temu popełnilbym to samo (porównując optycznie). Wlasnie bylem w markecie obejrzec obok siebie CX vs Q80T (czyli jakby Q70R) gdyż szczęśliwie stały obok siebie <3

 

- cena 6300, ale facet od razu spuścił do 5700 wliczajac drugi przedmiot wart 300 zl (do wyboru, kolumna, agd itp). Wiec tv niejako 5400 zl. Na ceneo najtaniej za 5770 chyba widziałem wysyłkowo. Nowy, nie z wystawy :O Chyba maja parcie na Black Friday juz, albo z racji covidozy i bezrobocia trudniej opylic dobra luksusowe

- obraz: poprosilem o kilka filmow demonstracyjnych 4K tuż obok siebie. No serio nie wiem czym sie tak jarac by bylo shut up and take my money. Oba maja na oko czern czarna, jasnosc jasna (a oglądać bede okiem, nie narzedziami pomiarowymi)

- w obu tak samo refleksy na matrycy, ze blyszcza sie jak w lustrze i ciezko oglądać przy takim swietle

- demowki z kontrastowymi obrazami  typu jasne meduzy na czarnym tle, gwiazdy na niebie itp. nie zachwycily mnie duzo bardziej niz na lcd

- kąty widzenia: lcd wiadomo gorsze, im bardziej z boku tym blednie

- Q70R nie ma HDM2.1, ale ma VRR. Zanim jednak zobacze cos 4K120Hz to troche minie. Takze w sumie ograniczenia technologii tez nie są blockerem przed nextgen.

 

Ogolnie chyba napalilem sie trochę jak szczerbaty na suchary xd 

 No i sam sobie odpowiedziałeś na pytanie czy wymieniać swojego tv na oleda, mi by było na Twoim miejscu szkoda wydawać pieniędzy teraz na wymiane skoro za pierwszym razem Cie nie zachwycił. 

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, _Red_ napisał:

Ok wiem ze to przytyk, ale odpowiem serio. A po co mi HD Ready skoro mialem FullHD przez tyle lat i od roku mam 4K, ktory jest lepszy niz jakiekolwiek HD ready?

 

Dyskutuj z psychofanami oled to zawsze sie trafi taki jak wyżej z argumentem z dupy. Chyba podalem, ze na dzien dzisiejszy cena juz nie ma znaczenia czy 4 czy 6k jeśli widzę różnicę w jakości. Wiec podwójnie nie trafiłeś.

No nie po prostu to co piszesz tutaj od kilku stron to jakiś trolling, serio. 

Ludzie ci tłumaczą a ty i tak wiesz lepiej, to po co w ogóle dalej to rozkminiasz, nie wiem.

Ja też mógłbym grać na pegasusie albo w ruskie jajka i mówić, że po co mi xsx jak różnicy nie widać, na moje oko grafa taka sama. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza

Bez zaskoczenia, kolejny argument na zasadzie DOWALMY KONTRASTOWE ZESTAWIENIE by wygrać z rozmówca, czyli Pegasus vs next geny :dynia:  I to niby ja troluje.

 

Przypomnę, że wpadlem tu skonsolultowac sie o znanych wadach Oled, a dostalem ogólniki, o twoich odpowiedziach nie wspominajac bo rownie dobrze mogłeś nic nie pisac, na jedno by wyszło.

 

Blanti i WisnieR porady całkiem merytoryczne dzięki. Na razie po zrobieniu researchu nie czuję przyrostu wartości między obecnym modelem a CX by teraz usilnie sprzedawać q70r (o ile zejdzie) i dopłacać. Zobacze co będzie na rynku w kolejnym roku jak juz next geny się na dobre zadomowią.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, _Red_ napisał:

 Na razie po zrobieniu researchu nie czuję przyrostu wartości między obecnym modelem a CX by teraz usilnie sprzedawać q70r (o ile zejdzie) i dopłacać. Zobacze co będzie na rynku w kolejnym roku jak juz next geny się na dobre zadomowią.


Nie masz wśród znajomych nikogo z OLEDem, żeby sprawdzić w warunkach domowych taki tv ? Wziąłbyś do takiej osoby konsolę z kilkoma grami i filmami do testów to łatwiej Ci będzie zrozumieć różnicę 

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, _Red_ napisał:

No nie mam nie mam, inaczej bym dawno obadał. Ogólnie moi znajomi to raczej oledosceptycy (mimo że kasa nie jest u nich problemem, że tak napisze zanim zaczną się doje.bki o "bo nie stać") :dunno:

 

To nie problem kasy bo oledy są już tanie jak barszcz. U mnie też dla większości znajomych tv to nie najważniejsza ani nawet ważna rzecz. Kupuje pierwszy lepszy tv w markecie i w dupie mają hdr srery i bajery. Nawet ci grający bo grają przeważnie w fife czy NBA 2k i tyle. Oni nie zauważa nawet cloudingu który by im oczy wypalał. Tak naprawdę mało jest osób co się tym tak bardzo interesują i chcą najlepsza jakość. Ja miałem te szczęście że wśród znajomych mam dwóch kinomaniakow. Nie takich jak ja ci sobie obejrzą nowość na HBO go czy Netflix i pójdą czasem do kina. Kolesi dla których obraz ma cholerne znaczenie i u nich po prostu zawsze musi być najlepszy ekran. Tacy kiedyś mieli plazmy teraz mają oleda. Jeden miał w między czasie dwa LCD ale na każdy narzekał xD. 

 

 

A zmieniając temat. Ktoś ogląda anime na oledzie? Jak ustawianie ekran? Bo jak kino czy filmmaker jest świetny do filmów i seriali tak anime mam wrażenie że jest za mało soczyście. Chciałbym bardziej jaskrawo. Ktoś tu ma oleda i ogląda czasem anime?

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, blantman napisał:

 

A zmieniając temat. Ktoś ogląda anime na oledzie? Jak ustawianie ekran? Bo jak kino czy filmmaker jest świetny do filmów i seriali tak anime mam wrażenie że jest za mało soczyście. Chciałbym bardziej jaskrawo. Ktoś tu ma oleda i ogląda czasem anime?

Jak chcesz bardziej jaskrawo to włącz tryb sport, idzie się porzygać.

A tak poważnie, nie  wiem jakie są zmiany w trybie obrazu względem b8, ale włącz taki jaki jest najbliżej twoich preferencji i pobaw się suwakami 

Odnośnik do komentarza

Ja bym nie zmieniał, bo i też sam nie zmieniam. Mam LCD, ciemne sceny są średnie i oczywiście bez porównania gorzej wyglądają niż na moim tablecie z oledem, ale większość czasu nie oglądam nocnego nieba. Sama jakość obrazu, nawet jeśli trafi się na dobry egzemplarz, pewnie dość szybko się opatrzy i koniec końców liczy się content. Nie jesteśmy w epoce wymiany kineskopów na płaskie HDTV, kiedy naprawdę skok był kosmiczny pod każdym względem, nawet nie jesteś też już na etapie przejścia z jakiś 40 cali full HD na 55/65 4K. Większość mówi raczej, że nie jest to najlepszy rok na wymianę TV, IMO lepiej poczekać jeszcze trochę, bo za rok czy dwa znowu będziesz się zastanawiał nad zmianą. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.