Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, easye napisał:

I tu taniej niż w media expercie o 100 zł praktycznie.Wiec chyba jednak kupie tu .Dzieki za cynk.

Widać ze cena tego tv kreci się ciągle koło 3700-3800 kwestia czasu jak taka cena wywali jako standardowa.Kusi aby czekać ale z drugiej strony ile można.

Odnośnik do komentarza

Szukam monitora do PS5, trochę poszukałem i chyba najlepsza opcja to https://www.x-kom.pl/p/560875-monitor-led-27-lg-27gn950-b-nanoips-4k-hdr.html

Tylko że dać 4k za monitor w którym nie wykorzystam 4k120 mi się nie uśmiecha (wiem że takich gier będzie jak na lekarstwo, ale za taką cenę chciałbym pograć w takie gierki na full).

Druga opcja to kupić na teraz: https://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/lg-monitor-lg-27-27ul850-w.bhtml#opis i ewentualnie wymienić na coś z HDMI2.1 jak pojawią się takie moitory w miarę rozsądnych cenach.

Ktoś miał do czynienia z tymi monitorami, może są jakieś ciekawsze opcje?

 

Edytowane przez iks
Odnośnik do komentarza

@Fanek Telewizor nie radzi sobie z ilością danych w 4k120 wiec aby zachować niski input lag obraz jest bardzo nieostry - to oficjalne stanowisko sony. Problem jest sprzętowy więc żaden update tego nie naprawi.


Edit: i teraz walcz z rękojmia i zwrotem tego 85 calowego klamota 

Edytowane przez kislawa
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wątpię że uda mi się powołać na niezgodność towaru z opisem w końcu wyświetla 4k120 ale próbował będę no I wciąż....

sony osrane

 

edit: tak lg oled to zawsze dobry wybór, niech tylko zrobią duże w ludzkiej cenie

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, blantman napisał:

Czyli cx 65 cali to był dobry zakup :obama: kilka lat spokoju

Kilka lat spokoju w kontekście matrycy organicznej, ktora z roku na rok moze byc coraz gorsza przez banding czy wypalenia brzmi trochę śmiesznie.

 

  

1 minutę temu, kislawa napisał:

edit: tak lg oled to zawsze dobry wybór, niech tylko zrobią duże w ludzkiej cenie

Ciekawy jestem czy jakbym podłączył komputer z przejściówka Display Port na HDMI to efekt byłby taki sam.

Ja nie wiem jak Sony sobie wyobraża granie z takim efektem, niby jak ma to w grach nie przeszkadzać, jak test będzie taki rozmazany?

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, easye napisał:

 

Ciekawy jestem czy jakbym podłączył komputer z przejściówka Display Port na HDMI to efekt byłby taki sam.

Ja nie wiem jak Sony sobie wyobraża granie z takim efektem, niby jak ma to w grach nie przeszkadzać, jak test będzie taki rozmazany?


Problem jest dużo bardziej widoczny dla użytkowników 3090 którzy chcą używać tv jako monitora - przy skalowaniu 100% obraz wyglada jak (pipi), ale widziałem screeny z forzy i wiem że obraz będzie nieostry na konsolach.


 

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, easye napisał:

Kilka lat spokoju w kontekście matrycy organicznej, ktora z roku na rok moze byc coraz gorsza przez banding czy wypalenia brzmi trochę śmiesznie.

 

  

Ciekawy jestem czy jakbym podłączył komputer z przejściówka Display Port na HDMI to efekt byłby taki sam.

Ja nie wiem jak Sony sobie wyobraża granie z takim efektem, niby jak ma to w grach nie przeszkadzać, jak test będzie taki rozmazany?

Jak coś mi się takiego przytrafi pierwszy tu przyjdę i dam znać. Na razie kompletnie nie zaprzątam sobie takimi problemami głowy. I to nie tak że wszyscy mają kłopot i wszyscy mają pecha. Takie uogólnianie że każdy oled się zepsuje to przesada. Mam znajomych co mają 3 lata oledy i nie narzekają fakt nie mam jeszcze nikogo kto ma 4 lata xD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...