Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

9 hours ago, balon said:

 I tam jest soundbar + sub tylko? Naprawdę tak dobrze gra? Chciałem kupić od samsunga, ale tam to lekko 2000-4000 zł trzeba dac.

 

A np. taki TV? Co o tym sądzicie?

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-tcl-qled-65c815?utm_source=HDTV&utm_medium=XML&utm_content=203579&utm_campaign=2020-09&utm_term=Telewizory

 

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, SetoPL napisał:

 I tam jest soundbar + sub tylko? Naprawdę tak dobrze gra? Chciałem kupić od samsunga, ale tam to lekko 2000-4000 zł trzeba dac.

 

 

Tak naprawdę Atmos brzmi mega. Sprawdzałem na podłączonym laptopie, appki DA dla Windows10. Mega efekt.

 

No dobra jadę jednak po tę Sonkę HX90 65. Zadecydowało:

1) hdmi 2.1 i gearsy5 w 120 ks

2) obsługa formatu DA aby obsłużyć moje nowe cacuszko 

3) miałem kiedyś TV Sony (nx750) i byłem zadowolony

4) będę miał 5cali więcej :)

5) za różnice w LG CX65 kupię pralkę z suszarką :sapek:

 

  • Plusik 5
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Sony poleca ten tv do PS5, więc się nada

 

Moim skromnym zdaniem firma robi najlepsze telewizory

 

Ja mam do tej pory ok 6 letni Sony KDL-32W705B i śmiga jak złoto

 

Dobre tryby do grania na konsoli z niskim input lagiem - np. grafika, który podbija kolory i nieznacznie zmniejsza ostrość

 

Dobre opcje oszczędzania energii, takie jak czujnik oświetlenia  

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, balon napisał:

Tak naprawdę Atmos brzmi mega. Sprawdzałem na podłączonym laptopie, appki DA dla Windows10. Mega efekt.

 

No dobra jadę jednak po tę Sonkę HX90 65. Zadecydowało:

1) hdmi 2.1 i gearsy5 w 120 ks

2) obsługa formatu DA aby obsłużyć moje nowe cacuszko 

3) miałem kiedyś TV Sony (nx750) i byłem zadowolony

4) będę miał 5cali więcej :)

5) za różnice w LG CX65 kupię pralkę z suszarką :sapek:

 

Daj znać jak wrażenia z przesiadki, jestem ciekaw Twojej opinii. 

Edytowane przez zajudzony
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Tak naprawdę Atmos brzmi mega. Sprawdzałem na podłączonym laptopie, appki DA dla Windows10. Mega efekt.
 
No dobra jadę jednak po tę Sonkę HX90 65. Zadecydowało:
1) hdmi 2.1 i gearsy5 w 120 ks
2) obsługa formatu DA aby obsłużyć moje nowe cacuszko 
3) miałem kiedyś TV Sony (nx750) i byłem zadowolony
4) będę miał 5cali więcej
5) za różnice w LG CX65 kupię pralkę z suszarką :sapek:
 
A żeby dźwięk mieć w atmos to musi być w takim formacie źródło? Netflix, prime itp ma atmos? Tylko jak mam stary tv bez tego to i tak nie pójdzie chyba, że podłącze do laptopa soundbar, a obraz jak z laptopa na tv po HDMI? Przejdzie to?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Tak, cześć seriali na Netflix ma już Atmos. 
Jak twój Sb wspiera atmos, to tak możesz lapka wpiąć do niego jak ma dodatkowe wejście in. No i obraz też może lecieć przez sb ale nie wiem czy twoja belka wypuści 4k/hdr.

1 minutę temu, Michał102 napisał:

Też przyłączam się do prośby :)


Okey coś napiszę. Jednak na dużą różnicę w obrazie nie nastawiam. Zadecydowało te 5pkt powyżej. 

Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, balon said:

Tak, cześć seriali na Netflix ma już Atmos. 
Jak twój Sb wspiera atmos, to tak możesz lapka wpiąć do niego jak ma dodatkowe wejście in. No i obraz też może lecieć przez sb ale nie wiem czy twoja belka wypuści 4k/hdr.

Mój tv nie obsługuje 4k i HDR to starty, poćciwy w805c.

Jednak chyba na święta będę brak konsole oraz soundbar co ty masz. Jednak moja dziewczyna dużo ogląda i dla niej chciałem DA jakoś ogarnąć.

Wejście in, ale na dźwięk czy HDMI? Ja mam tylko jedno HDMI w lapku i od karty dźwiękowej... Czyli lipa

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza
49 minut temu, beardo0 napisał:

Sony poleca ten tv do PS5, więc się nada

 

Moim skromnym zdaniem firma robi najlepsze telewizory

 

Ja mam do tej pory ok 6 letni Sony KDL-32W705B i śmiga jak złoto

 

Dobre tryby do grania na konsoli z niskim input lagiem - np. grafika, który podbija kolory i nieznacznie zmniejsza ostrość

 

Dobre opcje oszczędzania energii, takie jak czujnik oświetlenia  

 

Kolego tryby jak czujnik oświetlenia to się daje od razu na OFF bo za każdym razem zmienia twoje opcje kalibracji/ustawień i masz inny obraz.

Tryb gra wycina mase opcji jakości i jest spora różnica wzg Ogólny, najlepiej ustawić na Ogólny i wyłączyć pare opcji powodujące IL. Tu belke wyżej jest temat o tym.

 

@balon  gdzie najtaniej znalazłeś w 65XH90 ?   tydzień temu było  promo po 4999

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Donatello1991 napisał:

A na OLED najlepiej jaki tryb do grania GRA? 

Gra i dostosuj pod siebie. Ja np grając na switchu musiałem kolory zmienić na inną barwę bo były zbyt jaskrawe. Zakładam że przy grze obsługującej hdr nic zmieniać nie trzeba ale na razie mam tylko switcha i gram w jrpg oraz ring fitxD 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

43 minuty temu, blantman napisał:

Gra i dostosuj pod siebie. Ja np grając na switchu musiałem kolory zmienić na inną barwę bo były zbyt jaskrawe. Zakładam że przy grze obsługującej hdr nic zmieniać nie trzeba ale na razie mam tylko switcha i gram w jrpg oraz ring fitxD 

 

Też cisnę Ring Fit

 

Jakie jrpg grasz? Xenoblade?

 

Godzinę temu, Fanek napisał:

 

Kolego tryby jak czujnik oświetlenia to się daje od razu na OFF bo za każdym razem zmienia twoje opcje kalibracji/ustawień i masz inny obraz.

Tryb gra wycina mase opcji jakości i jest spora różnica wzg Ogólny, najlepiej ustawić na Ogólny i wyłączyć pare opcji powodujące IL. Tu belke wyżej jest temat o tym.

 

@balon  gdzie najtaniej znalazłeś w 65XH90 ?   tydzień temu było  promo po 4999

 

@Fanek ogólny nie ustawiam, bo ma za jaskrawe kolory

 

Daję gra / grafika i jestem zadowolony

 

Kolory są ładne i mi matryca nie masakruje oczu, bo mi czujnik dostosowuje jasność kiedy trzeba 

Odnośnik do komentarza

Dobra TV kupiony, zamontowany, wstępnie sprawdzony.    
 

- mega prosta i intuicyjna konfiguracja na start

- android w tym TV śmiga faktycznie jak Tiznen

- gry na switcha wyglądają niebo lepiej, gram na trybie własny + Motionflow i jest mega różnica względem KS 

- na PS4pro sprawdzałem narazie Horizon też lepiej, szczególnie HDR. Tutaj nie wiem na czym grać  - tryb gry, czy własny + motionflow i wygładzenie na 1?

- dolby atmos śmiga, ale ten z Netflixa taki se jest 

- obraz też lepszy na Netflix, ale bez przepaści. Lepszy hdr oraz dolby vision.

- czarny lepszy niż w KS

 

Z minusów to tylko dwa wejścia w standardzie hdmi 2.1, co gorsza jedno z nich to eARC gdzie wiadomo, że się wpina audio. Czyli jak będzie się miało dwa next geny i dobre audio to któraś konsola nie będzie miała 2.1

 

Teraz pytanie do tych co mają XH90. Na jakich ustawieniach oglądacie Netflix oraz gracie na PS4pro/xox?

 

@Fanekja kupiłem w MM bo miałem najbliżej, gdzie akurat był na stanie. Zapłaciłem 5400 i dali jeszcze 200 zł na kartę podarunkową.

 

@20inchDT Okey może wieczorem coś wyłapie przy oglądaniu Netflixa.

 


Podsumowując jestem bardzo zadowolony. Mega relacja ceny/jakości/wielkości. 

Edytowane przez balon
  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...