Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, benito82pl napisał:

https://ibb.co/SQ6kMS4

Tu masz przyklad strzelanki apex legends u góry monitor 23 cale fhd. Na dole c9 65 cali. Na którym bedzie Ci łatwiej zabijać wrogów? Zdjecie robione w tym samym czasie w tej samej lokalizacji.


u góry szmata a na dole idiota który nie wie jak wejść do menu.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Soul napisał:

Ziomal właśnie zmienił B6 na CX, 5 lat z oledem zero wypalen, ja mam dwa lata też nic, tez się na początku trochę tego obawiałem teraz już wiem, że nie potrzebnie.

Gram w co chce i jak długo chce, taki RDR 2 czy ostatnio Tsushima bylo ostro katowane i nic, w TV tez w sumie katuje 3-4 programy żadnych bzdur typy kanały informacyjne bo i po co to oglądać plus oczywiście Netflix na tapecie. 

 A banding??

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Schranz1985 napisał:

(pipi)a niech Słony ogarnie tego zabójcę oledow i można sie rozejść.

 

Mają zamiar zainwestować w jakieś technologie przyszłości typu faktycznie działające HDMI 2.1? :obama: 

Odnośnik do komentarza

@Fanek hmmm ogólnie gierki oceniam za(pipi)iscie, jasne że czarny nie zawsze jest czarny i brakuje momentami smolistego kontrastu ale jest dobrze. Testowałem rdr2 i jest pięknie, szczególnie jak zmierzcha bo nie ma problemów z bandingiem, forza  horizon 4 to raj dla oczu przy tym rozmiarze, a dzis odpaliłem ori i jezu jak to ładnie swieci. Skończyłem tez cała mafie 1 i jedyna wada jaka jest to blooming na ekranie ładowania ;).

 

Ogolnie ten tv po za tym ze jest kasztanem jeśli chodzi o soft to daje naprawdę spoko obraz, zaskakująco dobra czerń i w grach sprawdza się równie dobrze co oled (jeden i drugi ma jakies wady i zalety). Tak, blooming się pojawia ale naprawdę nie jest złe. 
 

Edit: Mleka nie ma, a tv jest jednak dużo jaśniejszy - ale obstawiam ze 2,8m do 85 cali potęguje jeszcze efekt świecenia i HDR mimo iż jest na podobny poziomie co w 65b7 świeci wyraźnie mocniej. A i biały jest biały a nie różowo zielony :) 

 

edit2: różnica jest ale jak duża to

juz kwestia indywidualna, oled daje dla mnie bardziej naturalny obraz, kontrast jest mocniejszy ale nie przekotrastowany, kolory są przyjemniejsze i ogolnie to mniej męczy oczy, jednak do grania Sony sprawdza się super.

Edytowane przez kislawa
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

czekaj grasz na 85 z 2.8m ? :D

to całego ekranu bez kręcenia głową chyba nie ogarniesz?

nie przesadziłeś? :D

dziś w euro patrzyłem jeszcze b9 dwie sztuki były na ścianie, to faktycznie w jednym biały wpadał w kremowo-różowy, chyba zależy od sztuki, bo nic w nich nie było ustawiane, all default - pytałem o to.

 

ja do konsoli będę miał jakieś 2m, myślałem początkowo o 65, ale chyba jednak za duży z 2m i wezme 55.

to tv tylko do samej konsoli nic więcej.

Odnośnik do komentarza

E tam nie ma za dużych tv. Jakbym mógł kupić 98 to bym kupił ;). Przy 85 ekran da się jeszcze ogarnąć wzrokiem (chociaż wzrok trochę lata) a imersja jest niesamowita. A i AK jest plan na rzutnik jakies 150 cali do filmow.

 

Wcześniej w mieszkaniu miałem 65 z 1,8m i było super ale po przeprowadzce do domu w salonie wisi jakieś 4,5m więc jest malutki :).


Zafarb jak i banding zależy od sztuki i dnia, raz jest lepiej, raz gorzej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
16 hours ago, blantman said:

zależy o co pytasz... aktualizacje bezpieczeństwa będziesz dostawać bardzo długo ale aktualizacje aplikacji zależy. Ja mogę podać przykład samsunga 4 letniego vs philips w podobnym wieku mojego kolegi (chyba andek z tego co kojarzę).  W pewnym momencie u niego się kurek zakręcił a na tizen cały czas mi apki aktualizowali dla przykładu :ja dostałem aktualizacje jak wyszła nowa wersja amazon prime a kolega nie dostał.  Z drugiej strony ja już apple tv na samsungu nie zobaczyłem bo tv był za stary. Także też różowo nie było ale apple tv to pewnie zależało bardziej od apple a nie samsunga.

Mnie co innego w tizenie zachwycało i nadal zachwyca tv 4 letni i cały czas apki smigały jak nowe.

Niemniej jak ktoś chce używać TV kilka lat i mu w pewnym momenie apek zabraknie, to można zawsze kupić jakiegoś sticka czy innego chromecasta i tyle. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...