Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

@balon szukaj ;)

 

Pewnie Fankowi chodziło o temat Sony XG coś tam czy coś takiego

 

Btw tryb oszczędzania energii mam wyłączony, bo zmienia obraz np ściemnia nasycenie kolorów

 

Czujnik oświetlenia zmienia tylko jasność

 

Ja się nie bawię w jakieś grzebanie, bo nie mam na to czasu i mi się nie chce

Edytowane przez beardo0
Odnośnik do komentarza

Będę brał sonego na tłusty murzyński piątek w 55 calach tylko wciąż zasanawiam się nad xh90 i xh95 . Wyższy model to jednak dużo lepszy obraz a dla mnie gierki to jedna trzecia tego co oglądam . Apka canal + ale tylko pakiet sportowy do żużelu i angielskiej piłki nożnej na androidzie całkowicie zastąpi mi telewizję plus oczywiście netflix i może apple tv albo amazon prime wjedzie .

I teraz pytanie co dokładnie tracę prócz tych legendarnych 120 fpsów ? Jakiś allim co będzie sma włączał konsolę ? Brak vrr to duży problem ?

Odnośnik do komentarza

Z tego co piszesz to dla ciebie lepiej atakować xh95.

Ja np. bez mrugnięcia okiem poświęcam 500 nitów jasności dla hdmi 2.1 który mi da możliwość grania w RL w 120fps i z input lagiem 7ms.
Dla kogoś może to być abstrakcja ale ja mam ze 4tys h w rl.
No i zamierzam grać w te legendarne 120 fps gry których niby nie będzie.



Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, beardo0 napisał:

Pewnie Fankowi chodziło o temat Sony XG coś tam czy coś takiego

Aaa to widziałem, ale to deko inny TV. No i lubię wymienić doświadczenia.

 

Boże odpaliłem teraz RDR2, co za skok. Księżyc jak swieci w nocy albo latarnie w miasteczkach. No Real life, a to jeszcze gorsza wersja na pro, ciekawe co ta gierka mi pokaże na sex:obama:

z minusów co narazie zauważyłem

- długo się włącza w stosunku do szajsa

- jak zmieniam gry na ps4pro już dwa razy mi zaczął dziwkę się walić. Głośniki TV z soundbarem się gryzły.

- kąty widzenie t.j. trzymanie barw KS miał lepsze 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, balon napisał:

- długo się włącza w stosunku do szajsa

 

Dobra prostuje. Musiał mi się jakiś hard off zrobić. Teraz już bardzo szybko się włącza, nie wiem czy nie szybciej jak KS na Tizenie.

 

Nawiedzony Dwór w Bly - ten odcinek czarno-biały, w dolby vison, w trybie obrazu „kalibracja pod Netflix” o mamusiu. Ten hdr w świecach i ogólna jakość, naturalność obrazu:banderas:

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, balon napisał:

 

Dobra prostuje. Musiał mi się jakiś hard off zrobić. Teraz już bardzo szybko się włącza, nie wiem czy nie szybciej jak KS na Tizenie.

 

Nawiedzony Dwór w Bly - ten odcinek czarno-biały, w dolby vison, w trybie obrazu „kalibracja pod Netflix” o mamusiu. Ten hdr w świecach i ogólna jakość, naturalność obrazu:banderas:

Widzisz ;) hdr to nie tylko ilość nitów. Samo dolby vision robi bo Samsung tego nie obsługuje. 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, blantman napisał:

Widzisz ;) hdr to nie tylko ilość nitów. Samo dolby vision robi bo Samsung tego nie obsługuje. 

No to wiedziałem, nie doczytałem jednak że ta Sonka ma DV. Z drugiej strony jak popatrzyłem na wyniki hdr to w średnich ma wyższe, jedynie te maksymalne to porównywalnie.


No ale i tak największą podjarkę mam z dolby atmos. TV pięknie go oddaje. Nawet niektóre treści na Netflixa mają dość dobry da, np. Our Planet.

No nic jestem w pełni przygotowany na nową generację (atmos + hdmi 2.1). Byle teraz do 10...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
30 minutes ago, balon said:

No to wiedziałem, nie doczytałem jednak że ta Sonka ma DV. Z drugiej strony jak popatrzyłem na wyniki hdr to w średnich ma wyższe, jedynie te maksymalne to porównywalnie.


No ale i tak największą podjarkę mam z dolby atmos. TV pięknie go oddaje. Nawet niektóre treści na Netflixa mają dość dobry da, np. Our Planet.

No nic jestem w pełni przygotowany na nową generację (atmos + hdmi 2.1). Byle teraz do 10...

Gratuluje :) nie ukrywam, że Twoje posty już mnie przekonały do SB, ale jak wjedzie telewizor to mnie dziewczyna spakuje...

Ktoś z forum ma może XH95?

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, SetoPL napisał:

Gratuluje :) nie ukrywam, że Twoje posty już mnie przekonały do SB, ale jak wjedzie telewizor to mnie dziewczyna spakuje...

Ktoś z forum ma może XH95?

Tylko pamiętaj, że ja zmieniłem z 10letniego kina domowego LG, więc siłą rzeczy różnica ogromna:) 

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, SetoPL napisał:

Najgorsze, że mam ścianę z karton gipsu i jestem ciekaw jak będzie dzwięk się przez to roznosił.

Powiem tak, w dolby atmos dudni feeest. Bufer ma oczywiście dodatkowy głośnik w podłogę, tak więc przy dobrym materiale, aż czuć drgania, nawet jak nie jest przesadnie głośno. 

Odnośnik do komentarza

Minął mi jakiś miesiąc z 85xh90 i niestety po ostatnimim update telewizor z naprawdę super sprzętu stał się kawałem gówna. Co drugie włączenie muszę zrobić hard reset bo nie mam dźwięku i za każdym razem po kilku/kilkudziesięciu minutach od włączenia niezależnie czy gram, czy oglądam Netflix, YouTube czy cokolwiek innego ten kasztan się resetuje.... brawo Sony. 

Edytowane przez kislawa
Literówki
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.