Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

7 hours ago, easye said:

niezłe jaja z tym telewizorem. Moglem wziąć Xh95, bo z tego co widze z trybu 120 hz 4k nie będzie najmniejszego sensu korzystać...

Dla mnie XH95 to teraz fawory wsród TV gdybym miał wziąć. Najchętniej to bym wziął OLED, ale nie wiem czy bym nerowo wytrzymał. Mój TV mam już spokojnie 5 lat, a dałem za niego 3500 zł i nie wyobrażam sobie teraz co 3 lata wymieniać TV za 6000 albo i więcej :D

Edytowane przez SetoPL
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, balon napisał:

Hehe tak myślałem, że coś za tani ten XH90 aby wsio miał (niski IL, dobry obraz, fajny HDR, DV, DA i jeszcze 2.1).

 

No to teraz najważniejsze aby można było tak ustawić przesyłanie, żeby gierka szła w 4k/60 ale z wykorzystaniem DV. 


4k60 z DV działa

Odnośnik do komentarza

Tylko pytanie teraz gdzie to ustawić. Ponieważ DV działa tylko w tym porcie i na tym ustawieniu HDMI w tv gdzie jest też 4k/120.
Mam nadzieje, że w grach gdzie będzie taka opcja 4/120 będzie można to przestawić, ponieważ tak z automatu takie uwno rozmazane się odpali np w takich Gears5. Można jeszcze zmienić port na 2.0, ale wtedy chyba nie będzie DV?

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, balon napisał:

Tylko pytanie teraz gdzie to ustawić. Ponieważ DV działa tylko w tym porcie i na tym ustawieniu HDMI w tv gdzie jest też 4k/120.
Mam nadzieje, że w grach gdzie będzie taka opcja 4/120 będzie można to przestawić, ponieważ tak z automatu takie uwno rozmazane się odpali np w takich Gears5. Można jeszcze zmienić port na 2.0, ale wtedy chyba nie będzie DV?


W ustawieniach tv hdmi masz do wyboru albo 4k120 albo DV (na hdmi 3 i 4). Jak wybierzesz DV to normalnie działa 4k60 z DV, jak wybierasz 4k120 to obraz jest rozmazany i bez DV (chociaż akurat to maja poprawić).

Nie można tego zrobić w locie wiec będziesz musial to zmieniać w ustawieniach tv. 
 

edit: na portach 1 i 2 DV działa również bez problemu w trybie 4k60

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza

Ciekawe jakie będzie ps5 skoro sony ja rekomendacji używa tv który ma fałszywy tryb 4k120, 32 strefy, średni hdr i mase bugów w oprogramowaniu ;)

 

edit: To jest wciąż tv ze świetnym stosunkiem ceny do jakości, ale ja czuje się oszukany. 

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza




 
edit: To jest wciąż tv ze świetnym stosunkiem ceny do jakości, ale ja czuje się oszukany. 


Zgadza się, nawet bez hdmi 2.1 ten tv w swojej klasie cenowej nadal jest świetnym wyborem.
Problem w tym ze to miał być Mojżesz pod ps5, przynajmniej tak głosiło sony.
No i czar prysł.

Z ps5 też może być różnie gierki mają problem z 4k, na premierę mało konsol itd.
Janusze juz wystawiają konsole na allegro w cenach z doopy.
Niby mnie to wali ale jakoś mnie to odpycha od kupna konsoli.
W sumie nie narzekam na pro, i bardzo możliwe że dopóki nie kupię tv nie kupię ps5
Wiadomo ze fajnie sobie zrobić prezent na gwiazdkę ale logika podpowiada poczekać.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja sobie daruję zakup TV w tym roku, skoro wszystko oprócz oleda jest elektronicznym śmieciem. Może LG zrobi fajnego minileda w 2021, bo Samsunga skreślam za brak DV i zajeżdzanie obrazu/zepsucie local dimming w game mode. Zobaczcie jak wygląda wygaszanie w telewizorze, który ma 4x tyle stref wygaszania i kosztuje wiecej niz oled XDD

 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Michał102 napisał:

Duża jest różnica w jakości obrazu między 90, a 95? (szczególnie interesuje mnie game mode) 

 

Skoro HDMI 2.1 to pic na wodę, to może warto rozważyć wyższy model? 

 

 

W game mode nie ma praktycznie różnicy (po za lepszym hdr) - 95 ma nieco wyższy input lag - 19 vs 15ms. natomiast wyższy model ma lepsze kąty (przez co nieco gorszy kontrast) dużo lepszy hdr, smooth gradation (chociaż to bardziej pod materiał niższej jakości), lepiej oddaje kolory i lepiej radzi sobie z odbiciami.

 

Ja testowałem oba obok siebie w domu ale jeden w wersji 85 a drugi w wersji 65 i nie dopłaciłbym 4000 różnicy jaka była za 85 cali, natomiast faktycznie 95 daje w moim odczuciu nieco lepszy obraz.

Edytowane przez kislawa
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, balon napisał:

Podsumowuje bo już się gubię. Na tym XH90 gierki w 4k/60 z hdr/DV nie będą rozmazane tylko w mitycznym 4k/120?

 

 

4k60 dv/hdr działa pięknie. 4k120fps ma 6,7ms input lag ale małe elementy są rozmazane i nie nieczytelne (chociaż do konsoli może to wystarczy bo i tak grafika ucierpi w tym trybie).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...