Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Tryb 120fps będzie głównie pod gry multi gdzie liczy sie responsywnosc.
W takie rl czy fortnite pewnie na luzie się pogra.
Sam gram w rl i mam wylaczony vsync e grze bo dodaje dużo opóźnienie (na topowych rangach jest to nie do przeskoczenia bo liczy się każda ms)
Na początku obraz niemal się rozlatywal ale kilka dni i juz tego nie widzę, a progres w skillu duży.

Gorzej w indykach, które nie ukrywam że lubię.
Tam jest sporo tekstu, tabelki, menusy no może być lipa trochę.
Jak za 3.5 xh90 bedzie na BF to chyba wezmę jednak .

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
8 minutes ago, Figuś said:

Ja tam biorę tak czy tak, nie nastawiłbym się na wiele gier w 120FPS na nextgenach, a im dalej w las tym częściej będą problemy z 60FPS w 4K. Swojego W805b nie mam zamiaru dłużej użytkować zwłaszcza przy PS5 i XSX

Dokładnie, na konsolach wyjdzie jakieś kilka gierek w 120 FPS i tyle, na razie niech 60 się stanie standardem, to będzie dobrze. Do tego taki tryb i tak musi się wiązać z utratą jakości obrazu już po stronie konsoli.

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Mustang napisał:

Do tego taki tryb i tak musi się wiązać z utratą jakości obrazu już po stronie konsoli.

No super, to jeszcze niech tv pogorszy bardziej. "Nie nazywajmy szamba perfumerią". Jak reklamują TV jako 120fps ready, to powinien działać bez żadnych ale. Sprzedają tv gorszy od modelu z poprzedniego roku, a teraz okazuje się, że jedyny atut nie działa tak jak powinien.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
40 minut temu, 20inchDT napisał:

No super, to jeszcze niech tv pogorszy bardziej. "Nie nazywajmy szamba perfumerią". Jak reklamują TV jako 120fps ready, to powinien działać bez żadnych ale. Sprzedają tv gorszy od modelu z poprzedniego roku, a teraz okazuje się, że jedyny atut nie działa tak jak powinien.

2.1 hdmi a na co to komu? 

No właśnie tylko jeśli ten ficzer nie jest potrzebny to po co ładować się w tego średniaka? 

Odnośnik do komentarza

No MidRange, żadnego nie kupisz w cenie 1800 zl, a te 3 tys za 55, czy 7 za 75 to wciąż bardzo dobra cena jak za taki telewizor. Ja mimo fuckupu też bym go nie wymienił, obraz w samsungu mi nie do końca pasuje, a 2 razy droższy Oled odpada, bo za często używam telewizora do oglądania telewizji xD

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, malin1976 napisał:

Bo jest tani , ma dolby atmos i dolby vision no i ma androida który śmiga i daje właściwie wszystko . A i jeszcze można w gry na nim grać w 4k w 60 klatkach . Gdyby nie powyższe zalety zostałbym na moim poczciwym sony 48w705c .

Sry ale argument o 4k i 60hz mnie powalił. :)

Niesamowite możliwości w roku ad 2020.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, SetoPL napisał:

Patrząc z respektywy PC to faktycznie beka, ale ja w domu mam 43 cale i FHD bez hdr, więc dla mnie przesiadka nową generację + później TV to będzie skok taki, że urwie jaja (oby)

Jasna sprawa ale wymienianie tego jako jakiegoś deal breakera obecnie to jednak żart, no bo co są tv 4k i 30 Hz tylko, albo czy w ogóle są tv nie 4k teraz?

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza

Rtings zaktualizował

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900h

 

9.2 Supported Resolutions
 

 

The Sony X900H supports most common resolutions, except for 1440p @ 120Hz. It properly displays 4k @ 120Hz and doesn't skip frames. Chroma 4:4:4 is supported at all resolutions, and only requires that you be in 'Game' or 'Graphics' mode. However, text still looks a bit blurry with chroma 4:4:4 at 4k @ 120Hz, as you can see in this photo. For full-bandwidth signals like 4k @ 60 + 10-bit HDR, HDMI Signal Format must be set to 'Enhanced Format' for the input in use.

x900h-blurry-text-closeup-large.jpg

 

@kislawa a Ty testowałeś u siebie na czymś?

hmm może wcale nie ma takiej tragedii co?

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Fanek napisał:

Rtings zaktualizował

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900h

 

9.2 Supported Resolutions
 

 

The Sony X900H supports most common resolutions, except for 1440p @ 120Hz. It properly displays 4k @ 120Hz and doesn't skip frames. Chroma 4:4:4 is supported at all resolutions, and only requires that you be in 'Game' or 'Graphics' mode. However, text still looks a bit blurry with chroma 4:4:4 at 4k @ 120Hz, as you can see in this photo. For full-bandwidth signals like 4k @ 60 + 10-bit HDR, HDMI Signal Format must be set to 'Enhanced Format' for the input in use.

x900h-blurry-text-closeup-large.jpg

 

@kislawa a Ty testowałeś u siebie na czymś?

hmm może wcale nie ma takiej tragedii co?


Jak włączysz w Windows skalowanie elementów interfejsu na 300 procent to wyglada spoko ale przy 100 jest tragedia, nie da się czytać. Czekam jeszcze na xsx żeby ocenić czy zostaje ten tv.

Odnośnik do komentarza

Support Sony pisze, że pracują nad kolejnym firmware, który ma wyjść na koniec listopada aby to poprawić (i może pozostałe funkcje odblokować).

Nie skreślałbym jeszcze 4k120 w tym tv, dziwne tylko że tak kurrrr pozno się biorą za to.

 

A co do Epsona co pisałeś w nocy moge go mocno polecić od siebie ;)

na ścianie mam do tego ramowy ekran matt white 110"

tylko, że on nie ma DV, a HDR10. No ale obraz w UHD na filmach jest bardzo fajny, kolejny przeskok to JVC (gdzie ludzie porównują jakość już do oledów, razem z czernią która nie świeci! ), no ale to już cenowo od 15k  w góre

btw. przez ponad 2.5 roku nabiłem na lampie 2400h

Edytowane przez Fanek
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, 20inchDT napisał:

Ja sobie daruję zakup TV w tym roku, skoro wszystko oprócz oleda jest elektronicznym śmieciem. Może LG zrobi fajnego minileda w 2021, bo Samsunga skreślam za brak DV i zajeżdzanie obrazu/zepsucie local dimming w game mode. Zobaczcie jak wygląda wygaszanie w telewizorze, który ma 4x tyle stref wygaszania i kosztuje wiecej niz oled XDD

 

Jezuuuu ten Samsung. Obejrzałem ten film i mam wrażenie że Samsung z roku na rok pogarasza swoje modele. Ten obraz i rozjaśnianie... Sony naprawdę spoko szczególnie przy Samsungu. Nie spodziewałem się tego. Ok jasne dobrze wyglądają na Samsungu ale większość gier ma dużo ciemnych lokacji i to wygląda tragicznie. 

Odnośnik do komentarza

Ziomal właśnie zmienił B6 na CX, 5 lat z oledem zero wypalen, ja mam dwa lata też nic, tez się na początku trochę tego obawiałem teraz już wiem, że nie potrzebnie.

Gram w co chce i jak długo chce, taki RDR 2 czy ostatnio Tsushima bylo ostro katowane i nic, w TV tez w sumie katuje 3-4 programy żadnych bzdur typy kanały informacyjne bo i po co to oglądać plus oczywiście Netflix na tapecie. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Figuś napisał:

Jak to jest ze wsparciem androidTV, jak długo dostaje aktualizacje w porównaniu z systemami LG i Samsunga?

zależy o co pytasz... aktualizacje bezpieczeństwa będziesz dostawać bardzo długo ale aktualizacje aplikacji zależy. Ja mogę podać przykład samsunga 4 letniego vs philips w podobnym wieku mojego kolegi (chyba andek z tego co kojarzę).  W pewnym momencie u niego się kurek zakręcił a na tizen cały czas mi apki aktualizowali dla przykładu :ja dostałem aktualizacje jak wyszła nowa wersja amazon prime a kolega nie dostał.  Z drugiej strony ja już apple tv na samsungu nie zobaczyłem bo tv był za stary. Także też różowo nie było ale apple tv to pewnie zależało bardziej od apple a nie samsunga.

Mnie co innego w tizenie zachwycało i nadal zachwyca tv 4 letni i cały czas apki smigały jak nowe. Gdyby tylko samsung robił telewizory tak dobre jak ich oprogramowanie. A android na philipsie powiedzmy że kolega nie jest zachwycony szybkością i niestety z wiekiem jest coraz gorzej. 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Soul napisał:

Panowie o ile w TV mam się dobrze tak w monitorach tak se, co warto kupić do nowej generacji, żeby wszystkie te bajery działały? Coś w 4K oczywiście.

 

Akurat też szukam monitora pod PS5 i nawet kilka wątków wcześniej zadawałem podobne pytanie.

Wszystko jak zawsze zależy od budżetu, jeśli chodzi o 4k to ten monitor to najlepszy stosunek jakości do ceny: https://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/lg-monitor-lg-27-27ul850-w.bhtml#opis

Minut to raczej słabe HDR, jak chcesz kozacki HDR i ogólnie chyba najlepszy monitor na ten moment na rynku to: https://www.x-kom.pl/p/560875-monitor-led-27-lg-27gn950-b-nanoips-4k-hdr.html

Natomiast jak chcesz grać w gry 4k120hz to tutaj trzeba poczekać bo niestety nie ma jeszcze dostępnych monitorów z HDMI 2.1, ale cena za 27 cali pewnie 5k w górę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...