Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, balon napisał:

No u mnie dwa razy zew głośniki pogryzły się z głośnikami od tv. Po ponownym włączeniu TV było już okey. 
@kislawaTen problem masz w głośnikach TV? Ja używam dźwięku z urządzenia zewnetrznego podpiętego przez eARC.

Soundbar Hw90 podpięty po eArc

Odnośnik do komentarza

Te 4k120 fpsow to wychodzi że w wielu urzadzeniach nie działa, od najnowszych kart po amplutunery

https://hdtvpolska.com/planujesz-zakup-amplitunera-pod-ps5-xbox-series-x-lub-nowe-karty-nvidia-porty-hdmi-2-1-nie-dzialaja/

 

 

https://www.audioholics.com/news/bug-in-hdmi-2.1-chipsets

 

A bug discovered in the chipsets of Panasonic, Denon, Marantz and Yamaha HDMI 2.1 AV receivers, has resulted in 4K, 8K and HDR 120Hz passthrough issues on PS5 and Xbox Series X

 

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, easye napisał:

Te 4k120 fpsow to wychodzi że w wieluvurzadzeniach nie działa, głównie w kartach, amplutunerach itp.

https://hdtvpolska.com/planujesz-zakup-amplitunera-pod-ps5-xbox-series-x-lub-nowe-karty-nvidia-porty-hdmi-2-1-nie-dzialaja/

 

 

https://www.audioholics.com/news/bug-in-hdmi-2.1-chipsets

 

 


ok, ale patrzę na ten tv a nie inne i na chwile obecna tv jest zabugowany, nie dość ze trzeba przymykać oko na 32 strefy ;) to jeszcze zaciskać zęby bo ma beznadziejny soft. Mam nadzieje ze to naprawią bo do aktualizacji bardzo chwaliłem ten tv.

 

Odnośnik do komentarza

Ja na temat implementacji HDMI 2.1(eARC, 4k@120Hz, VRR itd) po doświadczeniach z ostatniego roku mogę w skrócie wypowiedzieć się tak:

 

Cvx05Fs.jpg

 

Kontaktowałem się z supportem LG Polską z prośbą udostępnienia wersji RC firmware dla oleda B9 i C9, ale ch.uje się wypięli z info, że będą dostępne dopiero pod koniec listopada. W innych regionach support robił chętnym rollout tej wersji bez problemu wcześniej, od kilku dni jest też oficjalnie dostępny do pobrania na serwerach LG Korea, niestety nie dla europejskich wersji (w zależności od tunera przygotowywana jest inny release firmware). Wygląda więc na to, że na premierę Cyberpunka nie będzie wszystko spięte tip top ;/


Jeszcze jako dodatkowe info, 120Hz nie dotyczy tylko tych, którzy grają w 60+fps, przepięcie na 60Hz to także problemy z LFC (low frame compensation), nie można zdublować klatek powyżej 30 fps (wychodzi wtedy powyżej limitu 60Hz), a zakres VRR w tych oledach to 40-120Hz, więc trochę się to wszystko rozjeżdża teraz...

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, REZOK napisał:

Ja tv wycieram mokrymi chusteczkami do okularów 

One nie mają alko? Też szukam jakiegoś złotego środka. Niestety przy dwójce małych dzieci wszelkie ścierki z mikrofibry itp. tematy na sucho nie zdają egzaminu jak ekran jest w tłustych paluszkach.

 

Odnośnik do komentarza

Takie pytanie do posiadaczy Oleda, chociaż LCD pewnie też to dotyczy. Jakie macie ustawienia gry w trybie HDR? Chodzi mi o to czy macie ustawiony tryb HGIG czy ten drugi (zapomniałem nazwy). W większości zawsze radzą HGIG, jest on bardziej naturalny i nie bije tak po oczach, ale chciałem Was spytać jak tam u Was.

Odnośnik do komentarza

Ponoć napęd UHD w nowym Xbox nie będzie obsługiwał DV na filmach. Dla mnie akurat to zero żalu, bo zapewne nie będę miał przez całą generację takiego filmu w ręce ale dla niektórych to może być minus.

Chyba @blantmannastawiał się na takie filmy?

 

  
 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, balon napisał:

Ponoć napęd UHD w nowym Xbox nie będzie obsługiwał DV na filmach. Dla mnie akurat to zero żalu, bo zapewne nie będę miał przez całą generację takiego filmu w ręce ale dla niektórych to może być minus.

Chyba @blantmannastawiał się na takie filmy?

 

  
 

no ale stary ja nie kupuje filmów wyrosłem z tego wystarczy mi dolby vision na apple tv i wypożyczam sobie za cene biletu do kina nowości:P Nie stać mnie na kupowanie za ponad 100 zł filmu do obejrzenia raz. A wypożyczanie w cenie biletu jak najbardziej. Staram się być w pełni legalny od kilku lat także obecnie jest to bardzo łatwe bez wydawania kroci. A blu ray chce mój ojciec kupić pod 4k i hdr a kto bogatemu zabroni. Kupiłem mu polecany tutaj odtwarzacz i coś tam sobie planuje kupić. Ale on raczej celuje w odświeżone klasyki. Jak najdzie mnie fantazja to pożyczę od niego odtwarzacz z filmami :D

Odnośnik do komentarza
41 minutes ago, blantman said:

no ale stary ja nie kupuje filmów wyrosłem z tego wystarczy mi dolby vision na apple tv i wypożyczam sobie za cene biletu do kina nowości:P Nie stać mnie na kupowanie za ponad 100 zł filmu do obejrzenia raz. A wypożyczanie w cenie biletu jak najbardziej. Staram się być w pełni legalny od kilku lat także obecnie jest to bardzo łatwe bez wydawania kroci. A blu ray chce mój ojciec kupić pod 4k i hdr a kto bogatemu zabroni. Kupiłem mu polecany tutaj odtwarzacz i coś tam sobie planuje kupić. Ale on raczej celuje w odświeżone klasyki. Jak najdzie mnie fantazja to pożyczę od niego odtwarzacz z filmami :D

A Apple TV jak można oglądać w Polsce? Jest normalnie akpa na TV czy trzeba dokupić specjalnie urządzenie? Jest język polski(napisy)?

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, SetoPL napisał:

A Apple TV jak można oglądać w Polsce? Jest normalnie akpa na TV czy trzeba dokupić specjalnie urządzenie? Jest język polski(napisy)?

na nowych tv jest. Chyba tych z ostatnich 2 lat. Na pewno samsungi i lg oledy mają z tamtego roku i tego. Jak nie masz to polecam amazon firestick - świetna mała rzecz do podłączenia w każdym smart tv i masz 4k i hdr. Sam korzystałem przez rok jak miałem jeszcze ks9000 gdzie nie miałem apple tv. 

Odnośnik do komentarza

Mam XH90 65 cali od ok miesiąca i jestem pod wrażeniem przeskoku z modelu XF70 który miałem wcześniej. Kilka dni temu podłączyłem konsolę bezpośrednio pod tv i aktywowała się możliwość wybrania opcji rgb zamiast yuv w konsoli. PES wreszcie nie wygląda jak kupa. I jeszcze jedno, wcześniej gdy miałem podpięte przez ampli nie mogłem ustawić obrazu na 4k hdr z konsoli(jak było 4k to bez hdr a jak z hdr to 1080 na przykładzie Gran Turismo- tak tv wyświetlał info o obrazie).  Teraz obraz jest naprawdę ładny i soczysty, cieszy oko.

Co do filmów jakby ktoś coś kupował to tu ciekawe info jest.

https://4kmedia.org/real-or-fake-4k/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...