Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Schranz1985 napisał:

Gt? A co indyki to be?
Przy wielu z nich bawiłem sie lepiej niz przy generycznych aaa z grafiką.
Poza tym wiele gier multi pójdzie wg mnie e 120fps zwłaszcza ze input lag spada wtedy bardzo.



Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

Nie to że złe ale mowabyła o aaa, może w 120 fps ale z 4k będzie ciężko, oby 60 fps było. 

Nie róbmy z tych konsol rtx 3090.

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza

Panowie pod nową generację, szczególnie pod hdmi 2.1 oraz Dolby Atmos myślę aby może zmienić TV.

 

Chociaż jest mi to mega nie na rękę. Mój słynny KS7000 działa jak petarda, jestem z niego mega zadowolony, z obrazu czy hdr, nawet ramka się nie odkleja XD  

Jednak brak powyższych ficzerów trochę mnie wkurza. 
 

Myślę o HX90 65 cali i teraz pytanie czy nie licząca DA oraz hdmi 2.1 zobaczę dużą różnicę?

 

 

1) W szajsie mega za(pipi)isty jest ich os czyli Tizen śmiga jak szalony. Tutaj napewno szajs > Sony. No ale jak ten android tu działa?

2) Hdr na papierze także szajs ma wyższy z tego co widzę albo mocno porównywalny.

3) Input lag tu i tu niski, to co jest w KS na loozie mi starcza

4) jak z czernią? Gdzie będzie lepsza?

5) w szajsie denerwuje mnie mega rozjaśnianie całych ciemnych scen jak pojawiają się napisy. W sonce też tak będzie?

Gra warta świeczki czy przemęczyć się jeszcze z 2-3 lata bez DA oraz hdmi 2.1 i kupić jakiegoś micro leda. Oleda mimo jego obrazu nie chcę jednak. 

 

No na plus wymiar bo mam 60 a myślę o 65. Gorzej, że za bardzo nie mam co zrobić z tym samsungiem:/ 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, balon napisał:

No większy będzie ale nie jakoś bardzo 60>65.

 

No i wyłapałem w necie trochę tekstów, że Ledy przez ostatnie 2-3 lata zeszły w dół względem swoich poprzedników. Fakt, że głównie czytałem to o Samsungu i nie wiem czy też tak będzie u Sony.

To skoro musi być Sony to kup ich oleda a na to LCD bez sensu się przesiadać. Ja myślałem że wiem co to hdr na moim ks9000 ale gówno widziałem. To dosłownie nowa generacja obrazu. Czuję się jak po przesiadce z crt na full hd i odpaleniu blu Ray na PS3 z filmem. Szczerze przesiadka z Sony Bravia full hd na ks9000 nie była tak odczuwalnym skokiem i efektem wow. 

Odnośnik do komentarza

Powiem tak. Ten model samsunga co masz to na tamten moment jak wychodził to był kosmos i imo niczego mu nie brakuje. 

Z mojej perspektywy wygląda to tak. Czekam na kartę 3080 która daje na ten moment radę w 4k ale nowe gry będą na nim latać i tak w maks 60fps w full detalach. Ta karta będzie idealna do monitora 1440p w 144 hz. Do 4k to wg mnie jeszcze jest za mało na 120hz. A konsole - to już sam sobie odpowiedz jak będzie. Upgrade tv dałby mi 12' więcej, vrr, 120hz i minimalnie jasniesza matrycę +dolby vision. Szkoda dla mnie prądu tym bardziej że idę w full upgrade next genów + GPU (jak będzie do kupienia) co już daje około 8k. Sam tv który by mnie satysfakcjonuje to na ten moment 16k. Trochę za dużo i nie powiem ze sytuacja z dostępnością kart mi nie jest na rękę bo sytuacja jest jaka jest (covid). 

Zakup podobnego tv 5 cali większego to dla mnie gra nie warta świeczki. 

5 minut temu, blantman napisał:

To skoro musi być Sony to kup ich oleda a na to LCD bez sensu się przesiadać. Ja myślałem że wiem co to hdr na moim ks9000 ale (pipi) widziałem. To dosłownie nowa generacja obrazu. Czuję się jak po przesiadce z crt na full hd i odpaleniu blu Ray na PS3 z filmem. Szczerze przesiadka z Sony Bravia full hd na ks9000 nie była tak odczuwalnym skokiem i efektem wow. 

Blant troche przesadzasz chyba bo ja rozumiem oled ale ochłoń. To nie jest aż taka różnica imo i tak widziałem ksa w akcji i tak takiego cxa jak masz też. I mam od 3 lat oleda więc też nie ma dla mnie powrotu do LCD. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, balon napisał:
 

a w życiu pięknym. Porostu czytam, że wśród led to obecnie chyba najlepszy wybór. No i ma DA oraz 2.1.

Oleda nie chcę. Obojętnie czy to będzie Sony, LG czy Funai

No to bez sensu zakup obecnie poczekaj na rozwój wypadków. Twój tv jest bardzo dobry w porównaniu z tymi ledami a te z najwyższej półki na razie nie warto kupować. 

 

@mozito mój KS był wybrakowany albo dolby vision tak robi robotę. Są materiały które oglądałem na Apple tv, Amazon czy Netflix wtedy na KS i teraz i to niebo a ziemia. Ale mówię tu o 4k dolby vision a DV Samsung nie obsługuje

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Siema, a ja powiem tak. Sam się przesiadłem z KS7000 na XH90 i jestem mega zadowolony. Jakość obrazu na plus, jakość dźwieku puszczanego przez optyka na duży plus oraz dużym dla mnie plusem to był rozmiar z 55 na 65. Jedynie co to mogłem trochę poczekać i kupić teraz ale nie człowiek się napalil i kupił na premierę za 5850pln ale tak czy siak nie żałuję ani złotówki. Najlepiej @balon bierz przez neta z sieciowki jakiejś i w razie czego masz 14 dni na zwrot, szach mat... pozdr i miłego weekendu 

 

P.S. A do tego ta świadomość że gry na next genach przez hdmi 2.1 wyglądają tak jak mają wyglądać 

Edytowane przez zajudzony
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, zajudzony napisał:

Siema, a ja powiem tak. Sam się przesiadłem z KS7000 na XH90 i jestem mega zadowolony. Jakość obrazu na plus, jakość dżwieku puszczanego przez optyka na duży plus oraz dużym dla mnie plusem to był rozmiar z 55 na 65. Jedynie co to mogłem trochę poczekać i kupić teraz ale nie człowiek się napalil i kupił na premierę za 5850pln ale tak czy siak nie żałuję ani złotówki. Najlepiej @balon bierz przez neta z sieciowki jakiejś i w razie czego masz 14 dni na zwrot, szach mat... pozdr i miłego weekendu 


Dźwięk to mam z sb przez aARC więc to dla mnie żaden plus.

U Ciebie 55 na 65 to już znaczna różnica, u mnie jedynie 5 cali będzie. 

A jak z hdr? Bo na papierze i w testach widzę, że KS ma więcej nitów. 

Ciemne sceny jak pojawiają się napisy, też tak się rozjaśniają jak w KS?

 

A jak android w tym HX? bo Tizen jest mega z tą swoją płynnością i smart pilotem. 
 

Co do testów to mega by mi się nie chciało rozpakowywać, podłączać, ustawiać, a potem jak coś odłączać, pakować itd. Znając siebie to nawet jakbym różnicy dużej nie zobaczył to bym mocno zracjonalizował nowy wybór i bym zostawił aby już tego znowu nie robić:sapek:
 

 

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie HDR w soniaku lepsze, żeby nie powiedzieć zdecydowanie lepsze. Android śmiga jeszcze lepiej niz tizen. Czerń wspaniała, a co do rozjasniania przy jasnych obiektach to też występuje nie powiem, że nie ale w mniejszej skali. Już nie będę tak zachwalal bo wyjdę na jakiegoś fanboya i naskoczy na mnie banda oledowcow. Ja bym Ci radził kupić a myślę, że będziesz zadowolony. Wiem że oddawanie takiej krowy to mega problem ale zawsze jakieś wyjście w sytuacji wkur.... z zakupu.

A jakbyś przypadkiem był we Wrocławiu to zapraszam na oględziny.

Edytowane przez zajudzony
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, balon napisał:

A powiedz mi grasz na trybie gry? Na ks on jest dla mnie mega bo nie pogarsza praktycznie obrazu. Jak to na sonce?

Tak oczywiście, i jest rewelacja. Ale przemyśl to dobrze, żeby nie było później na mnie :) ale jestem pewien, że będziesz zadowolony. Podepniesz xsx i to uczucie, że wszystko śmiga jak ma, myślę, że będzie niezastąpione. Jedyny problem to uplynnic Samsunga, pójdzie na olx za 1500pln i trochę boli bo wiesz, że też szkiełko Prima sort!! 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, zajudzony napisał:

Jedyny problem to uplynnic Samsunga, pójdzie na olx za 1500pln i trochę boli bo wiesz, że też szkiełko Prima sort!! 


No myślę aby synowi już powiesić w pokoju. Narazie nic mu nie podłączę, bo ma 5 lat XD. 
Mam też ciśnienie, ponieważ wczoraj przyszedł mi miodzio sb pod Dolby  Atmos, a KS niestety nie oddaje dźwięku DA :(  Podłączyłem pod sb bezpośrednio lapka oraz odpaliłem test DA pod Windows10, no i klapki mi zerwało. Widzę, że HX90 oddaje. Rozumiem, że ty na głośnikach od TV?

 

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

No to jak masz co zrobić z Samsungiem to jesteś w domu, ja swojego też dobrze spożytkowałem bo dałem teściowej. Co do dźwięku to mam tv podpiętego przez optyka do kina domowego Denona (niestety bez atmosa) i do słuchawek też 5.1 na noc (niestety też bez Atmosa) ale i tak dźwięk totalnie mnie pozytywnie zaskoczył. A jakiego sb zakupiłes? Może też pomyślę, choć i tak w 90% gram po nocach na słuchawkach  jak już rodzina śpi 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, zajudzony napisał:

No to jak masz co zrobić z Samsungiem to jesteś w domu, ja swojego też dobrze spożytkowałem bo dałem teściowej. Co do dźwięku to mam tv podpiętego przez optyka do kina domowego Denona (niestety bez atmosa) i do słuchawek też 5.1 na noc (niestety też bez Atmosa) ale i tak dźwięk totalnie mnie pozytywnie zaskoczył. A jakiego sb zakupiłes? Może też pomyślę, choć i tak w 90% gram po nocach na słuchawkach  jak już rodzina śpi 

Jak teściowej to wcale nie tak dobrze. :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...