Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, adasiulko napisał:

 

Ja gram na monitorze ale tylko online, ostatnio tylko w Fifę, wcześniej też w Battlefielda. Offline gram na telewizorze 65 cali.

 

Miałem monitor Samsung 27 cali Full HD, ale zachciało się 4k i hdr i kupiłem Phillipsa 31,5 cali. Ten monitor ma 60 hz.

 

Najpóźniej latem będę zmieniał, wracam do 27 cali (pro playery grają najczęściej na 24 calach), online lepiej mi się grało na mniejszym. Poza tym hdr mocno wypala oczy, nie wiem czy nie kupię bez.

 

Musi być na matrycy VA (monitora z inną matrycą nie miałem, ale TN nie wchodzi w grę, pomimo że widziałem w opisach sprzętu pro playerow że grają na takich, IPS szukałbym gdyby nie było nic z VA), mieć głośniki (chociaż w BF-a grałem na słuchawkach), co najmniej 2 wejścia hdmi żeby nie podłączać żadnych switchy i 120 czy tam 144 hz.

 

Online w sportowki nie wyobrażam sobie grania na telewizorze, tylko monitor. Offline na telewizorze jest ok, można zachwycać się tym co oferuje gra.

Dlaczego nie ma tv? Obecnie te nowe tv mają laga poniżej 10 ms no chyba, że lepiej ogarniasz mniejszy ekran ale w sportówkach to raczej nie powinno mieć znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, lpcl napisał:

Dlaczego nie ma tv? Obecnie te nowe tv mają laga poniżej 10 ms no chyba, że lepiej ogarniasz mniejszy ekran ale w sportówkach to raczej nie powinno mieć znaczenia. 

 

Lepiej ogarniam mniejszy ekran. Zresztą jak napisałem powyżej, wracam do monitora 27 cali bo tak po prostu lepiej mi gra się online. Od kiedy zacząłem grać na monitorze na telewizorze gram tylko offline. Może różnic już nie ma przy dobrym tv, sam mam Samsunga z niskim input magiem, ale mimo wszystko wolę monitor i polecam grać online w sportowe i strzelanki na monitorze na konsolach.

Odnośnik do komentarza

Cześć,

 

na wstępie mówię, że przeczytałem kilkanaście stron i mam wrażenie, że nic nie wiem :)

 

Aktualnie na PS4 gram na TV FullHD 42" z odległości 1,5m. Aktualnie chcę zmienić TV bo jedzie do mnie PS5. Interesuje mnie max 50-55". Mam w domu 65" i źle mi się grało.

 

Zgłupiałem już od tych porównań więc zapytuję, bo TV następny raz kupię pewnie dla PS6.

 

Budżetowo max to XH90 a wolałbym taniej - wiem, że OLEDy robię robotę ale nie chcę tyle wydawać. Gram dużo ale to nadal "tylko TV". 

Filmów nie oglądam prawie wcale, będę na tym tylko grał. W grę wchodzi też Monitor 4K ale musiałby być duży.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio na LowcachGier była promka XH90 55" za 3.6k i chyba nic lepszego nie idzie w tej cenie dostac. Przynajmniej nowego.

 

https://lowcygier.pl/sprzet-gamingowy/telewizor-sony-kd-55xh9096-hdmi-2-1-za-3699-zl-w-rtv-euro-agd/

Odnośnik do komentarza
Ostatnio na LowcachGier była promka XH90 55" za 3.6k i chyba nic lepszego nie idzie w tej cenie dostac. Przynajmniej nowego.
 
https://lowcygier.pl/sprzet-gamingowy/telewizor-sony-kd-55xh9096-hdmi-2-1-za-3699-zl-w-rtv-euro-agd/
3.6k to była dobra cena pół roku temu.
Teraz to już zostało tylko czekanie na nowe modele.
A później czekanie aż stanieją ;)

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj zacząłem batalie z MM o obniżenie kwoty telewizora SH90. Już wiem jaka będzie 1 odpowiedź, bo czytałem pismo techników Sony, więc czekam na oficjalną odpowiedź i w tyg. składam 2 reklamacje z tytułu rękojmi.

Jestem zadowolony z telewizora, ale sam fakt, że odwalili manniane z przeplotem przy 4k/120 hz, a teraz udają, że w sumie nic się nie stało, że jest to nowa technologia i tak może być mnie wqrwia.

 

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Schranz1985 napisał:

Słusznie, próbuj.
55 x90j ma kosztować na start około 5.2k.
Liczę że tam już będzie wszystko ok, pierwsza promka i pewnie będzie 4,5,k.
Raty 0% i jakoś to przełknę tylko niech to wszystko w końcu działa tak jak trzeba.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Możecie proszę wyjaśnić? Coś jest nie tak z tymi XH90?

Odnośnik do komentarza

Tryb 4k/120hz działał z przeplotem - rozdzielczość  nie jest natywna, przez co gołym okiem widzisz, że np. czcionka nie jest ostra tak jak powinna być. 

Obraz zdecydowanie jest wyraźniejszy przy 4k/60, ale Sony twierdzi, że to stosunkowo nowa technologia i siedząc z 3m tego tak nie widać, daje graczom możliwość wyboru między płynnością a jakością obrazu :teehee:

 

Technicy to samo mi napisali mniej więcej, w ogóle nie ustosunkowali się do reklamacji, w skrócie napisali, że jeżeli chce wyświetlać na telewizorze tekst, to żebym zmienił tryb na 4k/60. xD No nie po to kupiłem telewizor 4k/120, by wybierać "optymalny obraz w 60 hz"

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki.

 

To brać tego Sony, jakiegoś tego LG za tysiąc mniej czy coś innego?

 

Czytałem właśnie test na hdtv.pl i QE55Q80T wydaje się lepszym rozwiązaniem..

 

A może poczekać na modele tegoroczne (ceny powyższych powinny spać o kilkaset złotych)?

Edytowane przez Hikiel
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, easye napisał:

Tryb 4k/120hz działał z przeplotem - rozdzielczość  nie jest natywna, przez co gołym okiem widzisz, że np. czcionka nie jest ostra tak jak powinna być. 

Obraz zdecydowanie jest wyraźniejszy przy 4k/60, ale Sony twierdzi, że to stosunkowo nowa technologia i siedząc z 3m tego tak nie widać, daje graczom możliwość wyboru między płynnością a jakością obrazu :teehee:

 

Technicy to samo mi napisali mniej więcej, w ogóle nie ustosunkowali się do reklamacji, w skrócie napisali, że jeżeli chce wyświetlać na telewizorze tekst, to żebym zmienił tryb na 4k/60. xD No nie po to kupiłem telewizor 4k/120, by wybierać "optymalny obraz w 60 hz"

 

 

 

Mi ostatnio typy z lg pisali, że mój c9 nie obsługuje 120 hz. :D

Odnośnik do komentarza

Wypalanie oledów trafiło już nawet na onet i to do wiadomości na samej górze . Wojna tvn z tvp info wiadomo o co chodzi . Nie tylko lg ale i sony czasami szlag trafi . W skrócie onet pojechał tvpis że wypalił panu telewizor a pan oglądał go tylko 11 godzin dziennie a wredny serwis powiedział mu że to nie jest normalne użytkowanie telewizora . Normalne to będzie pewnie max 3 godziny dziennie . Pan go dwa razy wypalił . Za drugim razem dopiero dobre sony odmówiło wymiany matrycy czy tam telewizona hehe . Teraz wszyscy prerzucą się na tvn24 bo tam się nic nie wypala . Do tego ludzie nie wiedzą co to oled i będą wyłączać telewizory lcd co dwie godziny aby nie zepsuć swojego modelu 65 cali za 2000 zł bo licho nie śpi :)

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/telewizor-za-10-tys-zl-dwa-razy-sie-zepsul-powodem-zbyt-dlugie-ogladanie-tvp-info/l4rj46y,79cfc278

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
31 minut temu, malin1976 napisał:

Wypalanie oledów trafiło już nawet na onet i to do wiadomości na samej górze . Wojna tvn z tvp info wiadomo o co chodzi . Nie tylko lg ale i sony czasami szlag trafi . W skrócie onet pojechał tvpis że wypalił panu telewizor a pan oglądał go tylko 11 godzin dziennie a wredny serwis powiedział mu że to nie jest normalne użytkowanie telewizora . Normalne to będzie pewnie max 3 godziny dziennie . Pan go dwa razy wypalił . Za drugim razem dopiero dobre sony odmówiło wymiany matrycy czy tam telewizona hehe . Teraz wszyscy prerzucą się na tvn24 bo tam się nic nie wypala . Do tego ludzie nie wiedzą co to oled i będą wyłączać telewizory lcd co dwie godziny aby nie zepsuć swojego modelu 65 cali za 2000 zł bo licho nie śpi :)

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/telewizor-za-10-tys-zl-dwa-razy-sie-zepsul-powodem-zbyt-dlugie-ogladanie-tvp-info/l4rj46y,79cfc278

Ja prdl. 

Odnośnik do komentarza

No nie potrzebnie chlop traci energię na rozmowę z serwisem i telefony do sklepu, w których każdy pracownik ma pewnie mniejsza wiedzę techniczna na temat telewizorów niz on. Później poczytam, sam w tyg składam kolejna rekojmie, jak tylko MM oficjalnie mi odpisze.

 

Swoja droga dzisiaj pojawiła się jakas aktualizacja do SH90.

Odnośnik do komentarza

I wracają powoli promo na ten tv a długo była susza.
Teraz 3.5 a w kwietniu za 3 bo nowe będą wchodzić.
Tylko na dziś to ja nie ufam Sony w kwestii 4k/120hz i vrr.
Ja kupuje tv TYLKO do gier więc interesuje mnie input lag ww bajery i żeby miał spoko hdr/sdr.
Zaraz minie rok jak xh jest na rynku i mgliste obietnice że dodadzą/naprawią.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Przeplotu w 4k to juz raczej nie naprawia, dlatego wydaja te swoje glupie oświadczenia o stosunkowo nowej technologi i wyborze miedzy płynnością, a jakością obrazu.

 

Vrr i Alm dadzą na pewno, choćby miało to dzialac jak ich 4k w 120 fpsach, bo nie chcą mieć zwrotow telewizora, który podobno calkiem niezle się sprzedal.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Hikiel napisał:

Czyli jednak nie jest tak pięknie jak by to wyglądało.

 

A co jeśli chodzi o QE55Q80T? Też ma jakieś wady?

 

Clouding, degradacja jakości obrazu w trybie gra i flickering przy vrr.

 

 

 

Z tym "przeplotem" przy 4k120 w sony to bym nie demonizował, ma to znaczenie jedynie jak chcesz używać go jako monitora - przy skalowaniu 100% male napisy są nieczytelne. Przy grach to zupełnie nie robi różnicy (a oglądam 85 z 2,8m).

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...