Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ! 
Posiadam telewizor LG OLED 65GX który docelowo ma w zestawie uchwyt do powieszenia w trybie obrazu tak aby przylegał do ściany. Nie mogę się do tego przyzwyczaić dodatkowo wygodniej mi się go użytkuje jeśli jest odchylony, jest lepszy efekt i mogę łatwo dostawać się do USB. Ktoś ma podobny model lub wie czy to bezpieczne dla TV, uchwyt da rade ? 

98720714-2134-40DB-AF01-DCA94583A2B6.jpeg

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Oglądałem.
Ciężko się ustosunkować do tego.
To trochę taki bajer żeby nakręcić sprzedaż na nowe wyższe modele oleda.
Te parę nitów więcej też raczej szału nie zrobi.
Ci co kupili c9 śpią spokojnie.
Ja sobie czekam spokojnie jeszcze miesiąc o zobaczymy czy jakieś promo wpadnie na Soniacza.
Tym bardziej że nadal nic nie wiadomo o vrr chociażby.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Ten rok na rynku tv może być bardzo ciekawy. Jeśli OLEDy osiągną 1300 nitów szczytowej jasności, to aż ciekaw jestem czy ledy podskoczą. Taki MiniLED z jasnością ponad 2000 nitów byłby bardzo łakomym kąskiem. A jeśli wartość zostanie ta sama, co do tej pory, to OLEDy pozamiatają w każdym aspekcie obrazu. 

Edytowane przez Mantis
Odnośnik do komentarza
W dniu 15.02.2021 o 21:04, medzik1992 napisał:

Witam. Jaki telewizor na dzień dzisiejszy oraz w przyszłości będzie spełniał wszystkie wymagania PS5/Xbox Series X.
Interesuje mnie OLED65CX3LA i zastanawiam się czy to dobry wybór i czy jego aktualna cena 7800 zł to dobra cena. Może lepiej poczekać, aż ceny spadną ? Czekać czy nie ma to sensu ? A może jakiś inny wybór TV ?

Pozdrawiam !

Też mam ciągle ten dylemat, ten model TV i tak już solidnie spadł z ceny, jeszcze niedawno był koło 10tysi. Za 65 to jest całkiem nieźle, zwłaszcza że w promocjach można i za 6.800zł

Odnośnik do komentarza

Kto gra na monitorze i na jakim? Ja obecnie podpiąłem konsole pod mój stary monitor full hd 24" 75 hz, ktory używałem do ps4. 

Ktoś ma już jakieś doświadczenia z konsola i monitorem 4k lub full hd 144 hz badz 1440p? Jakie odczucia np w codzie w 120hz? 

Temat na zagranicznych forach bardzo popularny a u nas nic ciekawego nie znalazłem. Zapraszam do wymiany doświadczeń i ewentualnych rekomendacji ;)

Odnośnik do komentarza

Wiem ze sa monitory 1440p ktore przyjmuja obraz 4k i downscaluja do 1440p np lg gl850. Na reddicie czy na yt jest na ten temat sporo. Jest tez jakis model asusa ale zapomnialem symbolu. Fajnie bo na takim monitorze mozna tez odpalic tryb 120 hz i wtedy np w codzie smiga full hd 120hz na ps5. Ciekaw jestem czy ktos specjalnie kupowal monitor 4k lub wlasnie taki 1440p downscalujacy specjalnie pod ps5 i jakie sa wrazenia. 

Odnośnik do komentarza

@Symeon Do 1440p bardzo kiepsko skaluje się 4k tak samo z full HD do 1440P. Blokuje cie natywna rozdzielczość matrycy. Pamiętaj ,że na TV dynamiczna rozdzielczość tak bardzo nie przeszkadza bo siedzisz daleko od TV. Przy monitorze jednak trochę bliżej. Z tym ,że ja cały czas mam porównanie bo gram zarówno na PC i PS5, może tobie się to tak bardzo nie będzie rzucał się w oczy brak ostrości. 

 

Skalowanie z full HD do 4k idzie bardzo fajnie bo 4K to wielokrotność full HD. 

 

Ja liczę na natywne wsparcie PS5 rozdzielczości 1440P. Jednak w twojej sytuacji celowałbym w monitor 4k bo nie wiadomo czy Sony to ogarnie. Chyba ,że kupujesz xboxa, z tego co wiem wspiera 1440P. Osobiście sam bym kupił monitor 4K. Tylko kilka miesięcy temu jak kupowałem ten monitor myślałem ,że wystarczy mi zestaw PC + switch. 

Odnośnik do komentarza

Siema, ja z takim nietypowym pytaniem: postanowiłem zmienić swoje stare okulary na antyrefleksyjne (niebieska powłoka). Po założeniu kolory stają się ciepłe. Ja jako zwolennik ciepłych barw w TV (w moim Sony mam ustawione do grania "ciepłe" a na filmy "expert 1") po założeniu okularów z antyrefleksem widzę je jeszcze bardziej ciepłe i zastanawiam się nad zmianą w TV w trybie gra na neutralne.

Otóż kto z Was ma takie oksy i na jakich temp barw gra w gry na swoim TV?

Edytowane przez _daras_
Odnośnik do komentarza

Poyebane pytanie.
Chyba nie jesteś ciepły? XD
A tak serio może te okulary mają bloker światła niebieskiego?
Bo to często on daje taki efekt.
Sam kupiłem takie oksy 0 bo jestem pół roku po laserowej korekcji i staram się nie męczyć oczu( a grać się chce)
Te oksy dają taki efekt.
Ja mam barwy zimne i takie lubię to nie pomogę.
Ale zmieniaj testuj,masz jeszcze suwaczki.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 19.02.2021 o 16:25, Symeon_88 napisał:

Kto gra na monitorze i na jakim? Ja obecnie podpiąłem konsole pod mój stary monitor full hd 24" 75 hz, ktory używałem do ps4. 

Ktoś ma już jakieś doświadczenia z konsola i monitorem 4k lub full hd 144 hz badz 1440p? Jakie odczucia np w codzie w 120hz? 

Temat na zagranicznych forach bardzo popularny a u nas nic ciekawego nie znalazłem. Zapraszam do wymiany doświadczeń i ewentualnych rekomendacji ;)

 

Ja gram na monitorze ale tylko online, ostatnio tylko w Fifę, wcześniej też w Battlefielda. Offline gram na telewizorze 65 cali.

 

Miałem monitor Samsung 27 cali Full HD, ale zachciało się 4k i hdr i kupiłem Phillipsa 31,5 cali. Ten monitor ma 60 hz.

 

Najpóźniej latem będę zmieniał, wracam do 27 cali (pro playery grają najczęściej na 24 calach), online lepiej mi się grało na mniejszym. Poza tym hdr mocno wypala oczy, nie wiem czy nie kupię bez.

 

Musi być na matrycy VA (monitora z inną matrycą nie miałem, ale TN nie wchodzi w grę, pomimo że widziałem w opisach sprzętu pro playerow że grają na takich, IPS szukałbym gdyby nie było nic z VA), mieć głośniki (chociaż w BF-a grałem na słuchawkach), co najmniej 2 wejścia hdmi żeby nie podłączać żadnych switchy i 120 czy tam 144 hz.

 

Online w sportowki nie wyobrażam sobie grania na telewizorze, tylko monitor. Offline na telewizorze jest ok, można zachwycać się tym co oferuje gra.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...