Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Mi tam 2 hdmi starczą.
Kontrast sztos i 192 strefy.
Panel 10 bit va.
1000 nitów jasności.
Input to chyba ogarną? Bez jak, taki tv fajny i dać doopy z inputem w 2021?
Aż mi się nie chce wierzyć.
Vrr nie wspiera, ale to i tak na papierze sztos w tej kasie 75 to hdr nie maja xD.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka







Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Rudiok napisał:

Ktoś się wypowie na temat tego modelu? Bo cena kusząca i się zastanawiam na ile warta biorąc pod uwagę specyfikację. 

 

https://mi-store.pl/product-pol-1162-Telewizor-4K-Xiaomi-Mi-TV-Q1-75-QLED.html?query_id=1

sprawdź jaki poziom hdr bo może mieć hdr tylko na papierze a i tv bez vrr teraz na kilka lat to porażka. Jeżeli dużo grasz vrr robi różnice 

Odnośnik do komentarza
Co myslicie o tv TCL do XSX i wogole o TCL?
Zależy o którym konkretnie modelu mowa. Ale tak... Matryca spoko. Jakość wykonania za(pipi)ista i głośniki JBL. Raczej średnia półka ale specjalnie nie ma co się krzywić. Sprawdzić tylko trzeba input lag a tego nie zrobiłem.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

W naszym kraju jest tlc i na pewno jest ujowe.
Somsiad ma plastikowego samsunga za 1900 i jest super!
Więc jak tv to tylko samsung albo....
dozbieraj do oleda :lapka:

Ja mam tcl i jest git, szczotkowanie amelinium, głośnik jbl spoko matryca va i input lag 20 pare ms.


Tak więc czekam spokojnie na tv 1000 nitów 100+ stref.
Wygląda na to że w tym roku coś drgnie w temacie.
Ten Xiaomi spoko ciekawe czy będzie 55 i w jakiej cenie.
Pewnie i tak kupi sie w listopadzie tv bo akcyza od nowości a później w lato to i tak mi nie zależy.
Czyli plan jak w zeszłym roku, kupi się w okolicach blek frajer.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

 Mini-LED Samsung QN65QN90A recenzja:

 

https://www.forbes.com/sites/johnarcher/2021/02/25/samsung-qn65qn90a-tv-review-mini-led-marvel/?sh=62ac57a645cf


- 2,700nitów w 10% oknie, tryb dynamiczny/żywy (gdy wchodzi ABL ~2000nitów)

- 1650nitów w trybie Filmmaker

- FALD z 792 strefami wygaszania

 

Niestety tryb gry nadal z gorszym obrazem:

 

 

Cytat

Dark areas/sequences in Game mode aren’t quite as mesmerisingly gorgeous as bright ones. As usual with Samsung TVs, the local dimming engine doesn’t seem able to run quite as intensively in Game mode as it does out of it, meaning that mid-dark scenes or locations that contain a complex mix of light and dark content can look a little grey. There can also occasionally be a little straight-edged backlight blooming around stand-out bright objects in Game mode - though oddly this is more likely to occur where bright objects appear on a greyish background than a truly black one. The misty Assassin’s Creed Valhalla loading screens, for instance, or the vignettes you see when you kill a member of the secret order, for instance. 

 

Input lag natomiast bardzo dobry:

- zwykły tryb gry 9.2ms

- tryb gry + Game Motion Pro 14ms

- tryb gry + BFI 39.2ms

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 17.02.2021 o 21:49, easye napisał:

Ktosnw ogóle ma na forum 1000nitowe tv? Rozumiem w dzien, ale w nocy kiedy spędzam czas przy TV pewnie przez 99% czasu to 500 nitow często przyciemniam do minimum.

Ostatnio obcuje z Hisense Q8UF, który ma w peaku 1400 nitów (sam zmierzyłem a średnio w filmach ma prawie 800 nitów z pomiarów i aż 600 w SDR więc mega jasność do salony z dużą ilością słońca) i bardzo dużo stref co daje doskonałą czerń. Różnica jest jednak duża do np. 600 nitów. To nie jest oczywiście czerń oleda ale jasność w filmach przy światłach i wybuchach (ognie) jest nieporównywalnie bardziej realistyczna - widać to od razu. W sumie takie uczucie miałem chyba tylko w ZG9 Sony. Ale nie liczy się tylko sama cyfra z pomiaru ale algorytm działania wygaszania oraz hdr. Niesamowity telewizor pod tym względem. (jakość obrazu do 4K UHD z HDR) za niesamowite pieniądze ;) Polecam zainteresować się tematem. Vincent też go swego czasu miał. Można odgrzebać film. Ja wrzucę test jakoś w niedzielę bo w końcu są już na dobre w Media Expert (tylko tam).

22 minuty temu, Fanek napisał:

 

wdg info xiaomi świeci do 1000 nitów, w komentarzach na twiterze Gmeru napisał, że beda go dopiero testować.

We wtorek jadę go zobaczyć na mikro spotkanie dla 2 dziennikarzy ;) Ale to bez pomiarów. Na oko. Później wjedzie do redakcji. Dopiero ustalam te testy bo zasypani jesteśmy. Dam znać bo to też może być dobry kozak. A może i nie. Tutaj wszystko może się zdarzyć bo dotychczasowe modele dostępne w PL to była tylko zabawa... i strasznie duży lag.

7 godzin temu, Figuś napisał:

 

haha dopiero kapnąłem się na ten post. No to już wyżej na wyłączność zdradziłem Wam co miałem na myśli :))) Dzisiaj wrzucę w nocy jeszcze zapkę na portal. Cena na ME 65" = 4699zł O_________________O  jakość jak za 10 000 plus. Ma 120Hz chociaż UWAGA: nie działa na konsoli np. Full HD 120Hz na XSX/S czy poprzednich (służy tylko jako upłynniacz). Dam znać więcej w teście. Ale w tej cenie można wiele wybaczyć bo obrazowo sztos. Oczywiście HDMI 2.1 brak bo to poprzedni rok.

Edytowane przez gmeru
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Co do tych świateł to np. mam na myśli takie momenty. Mega mocno dają. Nienaturalnie w tej cenie. I jak mówię: nie ma mowy o czerni OLED. To jest po prostu jeszcze inne uczucie. Więc pytanie, które pewnie się Wam narzuca to od razu: oled czy to? Szczerze? Nie wiem... mega ciężki wybór. Kocham czerń ale ten hdr też robi ogromne wrażenie a czerń i tak jest bardzo wysoka (na wprost).

397643463_HisenseQ8UFtestpomiaryhdrmocne.thumb.jpg.6937e3ee5073b35bf53349b05e6d0d97.jpg

Edytowane przez gmeru
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...