Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

 

3 minuty temu, _Red_ napisał:

 

Poproszę o merytoryczne odpowiedzi a nie "SAMSUNG (pipi) BIERZ OLED".

 

Samsung wuj bierz oled ;) 

 

oczywiscie żartuje, ale sprawdziłem na LG oled b7 55 cali i nie ma takiego efektu. Wszystko jest ok. Oczywiście nie miałem dema RE 8 bo nie mam (jeszcze) ps5, ale na kilku pozycjach sprawdzałem i jest ok. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No spoko, jak nie będzie innych poważniejszych wydatków życiowych w tym roku to może się szarpnę na zmianę TVka (chociaż po cichu liczyłem, że TV u mnie jest na dalekiej pozycji pod kątem częstotliwości zmian i poleży z 5 lat) bo dopiero po dłuższym testowaniu wychodzą rzeczy, których nie wyłapywałem początkowo.
Tylko to co mówię to widać w naprawdę specyficznych sytuacjach. Na próżno szukać np. AC: Valhalla, gdy podróżujemy po superjasnych śnieżnych terenach.

Postaram się potem nagrać widoczność z TVka jak odpalę demko RE8 to może ktoś spróbuje to samo u siebie sprawdzić.

 

edit

zdaje się, że to "uroda" paneli VA. Troche deal breaker dla mnie na dłuższą metę 

 

Odnośnik do komentarza

Udostępniono aktualizację do starszych modeli OLED-ów od LG, dodającą m.in. (długo przeze mnie wyczekiwaną) funkcję AirPlay :fsg: Co to jest za złoto to ja nawet nie, oglądanie zdjęć z telefonu nigdy nie było prostsze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 24.01.2021 o 10:46, _Red_ napisał:

Mam wrażenie, że kiedyś o to pytałem, ale nie mogę odkopać wątku.

Jak miałem poprzedniego LEDa kupionego z 8 lat temu (Toshiba 42") to od razu w grach rzuciło mi się w oczy, że cienkie czernie (gałęzie drzew, różnorodne cienkie kształty) dość smużą przy obracaniu kamerą (tak jakby pogrubiały się i nieco zmieniały nasycenie z czarnego na nawet lekko zielonkawy).

 

Niestety czasami podobny efekt widzę też na Q70R, który to w 2019 miał wszelkie możliwe pozytywne recenzje pod kątem szybkości reakcji matrycy, 120Hz i minimalnego blurra, w szczególności pod Game Mode. To widać tylko wtedy, gdy są ciemniejsze sceny i to tak jakby TV nie wyrabiał z podświetlaniem w ruchu. Testowałem różne opcje - ustawiałem suwaczki rozjaśnienia, kontrastu, sharpness, dynamiczne podświetlania, motion plusy, game mode off/on itp, niewiele to zmienia.

 

Jako przykład znalazłem coś podobnego na YT, ale może trochę bardziej ekstremalne niż u mnie i tu w zasadzie widoczne nawet przy grubych ciemnych kształtach.

 

 

 

Podpytam was zatem:

- czy to po prostu przypadłość LEDów, że nie wyrabiają z wyświetlaniem czerni w ruchu? To się zdarza tylko gdy gra jest ogólnie ciemna - patrz np. demko Resident Evil VIII na PS5, wnętrze rezydencji ledwie co oświetlone z mocno zdobionymi ścianami pokrytymi wieloma cienkimi wzorami (i to one wtedy tak pulsują w ruchu)

- czy OLED (który nie posiada podświelania matrycy sferami, tylko każdy piksel gaśnie indywidualnie) też tak miewa?

 

Nie po to 8 lat mnie to wnerwiało w starym TV, bym teraz miał podobnie w ciemnych grach xD I to mógłby być dla mnie argument bym po 1.5 roku jednak przesiadł się na coś innego, bo rozmazywanie detali w ruchu mnie mega irytuje.

 

Poproszę o merytoryczne odpowiedzi a nie "SAMSUNG CHUJ BIERZ OLED".

 

W KS7500 miałem to samo! Wkurwiało mnie to strasznie

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.01.2021 o 17:45, WisnieR napisał:

Jako, że obrazki przekładasz ponad tekst pisany przygotowałem jeden specjalnie dla ciebie.

4uurxf.jpg

 

A i to taki żarcik jest no nie? Tak jakby jeszcze ktoś poza Mrozem nie zrozumiał, bo tak na prawdę wcale nie uważam, że nasz kochany Blanti się wozi po forumie bo ma nowego OLEDa, ale od kiedy go kupił to wyrażenie VRR wybiło do góry w indeksowaniu Google...

Wiesz co - w takim AC:V obraz rwał, nawet DF o tym mówiło. Na oledzie nic nie rwało, wszystko płynnie, nie odczułem żadnego skakania obrazu.

Ja bym LCD już nie kupił, ale rozumiem, że nie każdego stać wydać tyle kasy na OLEDA. Przecież i tu i tu da się gra bardzo komfortowo, więc po co te wojenki.

Oledy są najlepsze do grania, co nie znaczy że dobry LED=śmieć, są dobre ledy do grania również. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Szukam obecnie nowego tv z właśnie myślą pod PS5 i znalazłem takie dwa LG:

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-led-49nano863-cinema-hdr-tv-4k-nanocell-edge-dolby-atmos

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-led-49nano867na

 

Warto w któryś z nich inwestować czy czekać na nowe modele?

Odnośnik do komentarza
Szukam obecnie nowego tv z właśnie myślą pod PS5 i znalazłem takie dwa LG:
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-led-49nano863-cinema-hdr-tv-4k-nanocell-edge-dolby-atmos
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-led-49nano867na
 
Warto w któryś z nich inwestować czy czekać na nowe modele?

Z tego co czytałem ten tv HDR ma raczej tylko na papierze, 300 nitów max z tego co pisali.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra panowie, nie ma sensu dalej pytać. Najlepsze obecnie to:
Sony XH90
LG CX.
Wszystko inne to już zależne od wielkości kompromisów.
A ja piszę w temacie tych ściereczek co ktoś tu wcześniej wrzucał kiedyś tam. Gdzie to dziadostwo kupić bo mój XH ma już tak upaprana matryce że za dnia to oczy bolą. Szukałem w ME w Euro w MM i nic. Nie będę zamawiał przez neta szmaty za 3 Ziko. Ktoś wie gdzie na Śląsku od ręki można je dostać?

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.01.2021 o 10:46, _Red_ napisał:

Podpytam was zatem:

- czy to po prostu przypadłość LEDów, że nie wyrabiają z wyświetlaniem czerni w ruchu? To się zdarza tylko gdy gra jest ogólnie ciemna

Przecież wiadomo, że matryce VA smużą, choć masa ślepaków się upiera, że nie i że są niby jakieś szybkie matryce.

 

No to patrzmy (testy z rtings https://www.rtings.com/tv/tools/table/29806):

-dość szybkie VA Sony X900H czas reakcji 29.7 ms

-średni IPS UN8500 czas 21.9 ms

-Oled CX 9 ms.

 

Liczę najwolniejszy czas, bo to widać (a nie głupie średnie czy też bezsensowne minimum znane z monitorów). Oczywiście te 9 ms w niczym nie przeszkadza (bardziej widoczne będzie smużenie Sample and Hold). Zaś w przypadku VA oprócz "szybkich" matryc rzędu 30 ms (co mocno widać) są też typowe 50 ms - bolesne, jak też i straszne 100 ms. Jednak nie należy zapominać o innych wadach, po zmianie VA 50 ms na IPS rzędu 20 ms od razu poczułem ulgę, ale za to straszny kontrast więc bardzo często grałem z jasnością w grach ustawioną na 10/10 - co wygląda paskudnie. Coś za coś.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Soul napisał:

A jak nie będą pozytywne? na prawdę Panowie dajcie sobie z tym spokój im więcej człowiek czyta tym dalej mu to zakupu. 

Potwierdzam.

Jednego dnia stwierdziłem, że chcę kupić TV, drugiego poczytałem testy, oponie ludzi, sprawdziłem kilka modeli w sklepie, 3dnia kupiłem. Jestem mega zadowolony z zakupy i jakbym mógł cofnąć się w czasie to bym kupił drugi raz ten model ale 75 cali. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pany w euro z własnym pendrive to można wejść i zobaczyć swoje materiały? Oled coraz bliżej w mojej głowie, ale chciałbym jeszcze sprawdzić interesujące mnie materiały. Wiadomo, że w sklepie efekt będzie mniejszy niż w domu, ale zawsze coś smile.gif


A jeżeli chodzi o Philipsa, to które modele najbardziej polecane?

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Moldar napisał:

Pany w euro z własnym pendrive to można wejść i zobaczyć swoje materiały? Oled coraz bliżej w mojej głowie, ale chciałbym jeszcze sprawdzić interesujące mnie materiały. Wiadomo, że w sklepie efekt będzie mniejszy niż w domu, ale zawsze coś smile.gif


A jeżeli chodzi o Philipsa, to które modele najbardziej polecane?

Wszystko zależy od typa na sklepie. No ale jak coś rolet nie zasuną i światła nie zgaszą w sklepie :)

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Soul napisał:

A jak nie będą pozytywne? na prawdę Panowie dajcie sobie z tym spokój im więcej człowiek czyta tym dalej mu do zakupu. 

 

Chodzilo mi o to, czy wyjdzie w opiniach, ze nastepca jest warty zakupu porównując do poprzednika. Jak bedzie gorzej (jak np. 

 następcy QLEDów z 2019 o tej samej numeracji, albo bedzie mial ewidentnie gorsze parametry) wtedy poszukam CX z poprzedniej generacji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...