Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Warto sprawdzić firmę TCL bo ponoć nie są najgorsze a ceny mają przystępne.

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-tcl-led-43p715?gclid=CjwKCAjwjbCDBhAwEiwAiudBy1q9pdpuad5flWXT8ZpzGMwKyjbAbq-_76pPSs-jaaBhQzPBPh2BzhoCwEAQAvD_BwE

 

lub 50 cali

 

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/tcl-50c715-tv-qled-4k-android-hdr-pro.bhtml?from=gf&p=2299.00&cr=0

 

pierwsze lepsze i warto poczytać recenzje bo za 2k nie znajdzie nic co by zwaliło z kolan.

Edytowane przez PanKamil
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, jupiq napisał:

Witam was, rozglądam się za telewizorem pod nowe konsole. Chciałem jak totalny noob kupic samsunga za 1500 bo ma 4k xD 

Przychodzę do was z pytaniem: Ile trzeba wydać na TV, który bedzie miał to 4K, HDR-a powyżej 500 nitów, >60Hz, HDMI 2.1? Jest tyle modeli, że się gubie i wole spytać o coś polecanego.

 

https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-49nano86-tv-nanocell-uhd-4k.bhtml?utm_source=3098220&utm_medium=TradeDoubler&utm_campaign=(TradeDoubler)&utm_content=%2F

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.04.2021 o 23:13, blantman napisał:

Mam wrażenie że nie ważne ile czasu minie cały czas wracamy do dyskusji oled vs LCD. A ja zmienię na chwilę temat i pojadę wszystkich jebanych producentów tv od LCD po oled. 

 

Czemu kurde nowy os nigdy nie jest na starą generację. Czy to tv webos, tizen , android etc. W komórkach mój one plus może 3 lata dostawać nowego androida. A telewizory za 6-8 k nie. W Samsungu nagle nie mogłem Apple tv odpalić a Amazon prime miał starą wersję i chuj. A teraz web os tylko dla nowych tv. Rozumiem że wsparcie wyłączyć po 2 czy 3 latach na system ale nie zaraz po premierze nowego tv. A co do apek to strzelanie sobie w stopę przez różne firmy. Czy jakby np Disney plus czy Apple tv było dostępne na starszych modelach nie mieliby więcej klientów? Telewizora nikt nie kupuje na 2-3 lata albo prawie nikt. Większość minimum 4 lata trzyma telewizor i wypadałoby go wspierać. 

 

 

Tylko że akurat LG OLEDy z 2018 dostaly aktualizacje i teraz mają apple tv i air playa.

Odnośnik do komentarza

No teraz ten LG NANO863 lub 867 (jedno i to samo) chodzi za jakieś grosze 2199 zł itd... on ma hdmi 2.1 itd. Ok, czerni brak (IPS) ale do konsoli to myślę, że lepsze niż monitor. Mega niski lag, 4k 120hz, FreeSync. No parametry w tej cenie kosmiczne względem konkurencji. I ma 49". Chociaż osobiście nie testowałem tego rozmiaru. Tylko 55", 65". Ale wszystko wskazuje, że jest też ok.

W dniu 26.03.2021 o 09:36, Ins napisał:

Co raz bardziej kusi ten 65G1. Za chwilę kończy się ta promocja na 3 tysie na kolejne zakupy i nie wiem co robić. Ktoś się orientuje czy w RTVeuroAGD łączy się to z pomocją, gdzie spłacają 2 raty? Wyszło by jeszcze taniej :cebula:

 

@gmeru

 

Robiłeś może jakieś pomiary jasności w trybie gry?

Sorry za brak odp. Eh nie mam zwyczaju tego robić do testu (robimy po kalibracji do filmów i to wstawiam do tabeli) więc nie ale ogólnie ten model to max co może dać oled praktycznie na ten moment. Myślę, że tylko Panas za XXXXXX kasy da "troszkę" więcej.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, gmeru napisał:

No teraz ten LG NANO863 lub 867 (jedno i to samo) chodzi za jakieś grosze 2199 zł itd... on ma hdmi 2.1 itd. Ok, czerni brak (IPS) ale do konsoli to myślę, że lepsze niż monitor. Mega niski lag, 4k 120hz, FreeSync. No parametry w tej cenie kosmiczne względem konkurencji. I ma 49". Chociaż osobiście nie testowałem tego rozmiaru. Tylko 55", 65". Ale wszystko wskazuje, że jest też ok.

Sorry za brak odp. Eh nie mam zwyczaju tego robić do testu (robimy po kalibracji do filmów i to wstawiam do tabeli) więc nie ale ogólnie ten model to max co może dać oled praktycznie na ten moment. Myślę, że tylko Panas za XXXXXX kasy da "troszkę" więcej.

Nowy oled sony też ma być sporo jaśniejszy dzięki chłodzeniu warstwą aluminium. 

Odnośnik do komentarza

A90J potrafi wyciągnąć prawie 1300 nitów ale tylko na krótką chwilę i tylko w trybie "dynamicznym". Po kalibracji z tego co czytałem G1 trochę jaśniej świeci.

 

Recka A90J:

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/a90j-oled

 

 

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ins napisał:

A90J potrafi wyciągnąć prawie 1300 nitów ale tylko na krótką chwilę i tylko w trybie "dynamicznym". Po kalibracji z tego co czytałem G1 trochę jaśniej świeci.

 

Recka A90J:

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/a90j-oled

 

 

Jeszcze nie czytałem, pamiętam z newsów, że miał być sporo jaśniejszy, tylko ciekawe jak to wpływa na trwałość matrycy? 

Odnośnik do komentarza

Budżetowy XH90 75' za 6800 zł z marnymi 34 strefami:

image.thumb.png.c5cd9b62391d35ece36f48528a571f15.png

image.thumb.png.b3e03c83cba2f5a4d83e9aee2e2266b0.png

image.thumb.png.f6a58bb9de27185543d94441439cd492.png

 

Rozświetlenia - tak - minus, ale żeby ciągle powtarzać, że mleko, szarość, brak czerni? 

A to średnia półka, tv który nie kosztuje krocie, bo przecież te lepsze LCD zamiast 34 stref mają 700.

 

 

 

 

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

No właśnie chodzi o te rozświetlenia. Co chwila LCD defence force produkuje się o wypaleniach i się poklepuje po pleckach, a te jasne halosy wokół obiektów to sporo gorsza wada i masz ją od razu po zakupie. Zmieniają kolor wokół jasnych elementów przez co obraz nie jest taki jak powinien. Mowa oczywiście o trybie HDR. W SDR elcedeki radzą sobie bardzo dobrze (niektóre).

Odnośnik do komentarza

LCD Defance Force xD dobrze że oledowcy podchodzą do tematu z dystansem xD

 

No mi np. roswietlenia znaczniej mniej przeszkadzają niż 3 letnie wypalenia widoczny na każdym materiale. Skolei w SDR mam elegancko przedzielony ekran na pół bandingiem, który też pojawił się jakoś po 2 latach.

 

Na LCD rozświetlenia, na oledzie zas najasniejsza rzeczą w trybie hdr są jebiace po oczach biale napisy.

 

Nie ma technologi idealnej - co komu mniej przeszkadza, bo niezależnie od wydanej kwoty wszędzie znajdziesz wady.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście racja z tym, że każdy bierze sprzęt pod siebie. Nie zmienia to jednak faktu, że to OLEDy mają najlepszą jakość obrazu i koniec kropka. Tutaj nie ma z czym wojować i dlatego co chwilę trzeba tutaj czytać o wypaleniach. 

 

BTW chcesz zobaczyć jak wygląda obraz w trybie gry na tym LCD ze 700 strefami wygaszania w porównaniu do LG C7?

 

https://www.avsforum.com/threads/2021-samsung-qn90a-neo-qled-4k-series-owners-thread-no-price-talk.3188064/page-10

 

Post nr 190.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Oczywiście, podobnie jak o tym braku czerni w telewizorach LCD, argument najczęściej podnoszony chyba przez ludzi którzy wymienili 10 letnie krawędziowe crapy na Oleda.

 

Mi akurat czerni w ogóle nie brakuje, bardziej tęsknię za katami widzenia, nieskończonym kontrastem, te rozświetlenia są minusem, ale najważniejsze dla mnie, że na Faldach nie widzę Cloudingu, a to do niedawna była dla mnie największą bolączka LCD.

Odnośnik do komentarza

Przed chwilą pooglądałem sobie na żywo dzisiaj Samsunga  QN90 w 55 calach i jeżeli takie rozjaśnienia widać przy świetle sklepowym w demku specjalnie przygotowanym pod ten telewizor to nie chce nawet wiedzieć jak źle to się prezentuje w normalnych domowych warunkach. 

Odnośnik do komentarza

MicroLED jak będzie za 10 lat do kupienia w rozsądnej cenie, to będzie sukces. Do tego czasu technologia może tak się rozwinąć, że to będą całkiem inne telewizory niż teraz. Na pewno nigdy nie wezmę telewizora modułowego. Dla mnie telewizor, to ma być jedno pudło, a nie jakiś składak. Te łączenia zawsze będzie widać. Druga sprawa, to czy do tego czasu nie powstanie coś lepszego. 

 

Osobiście kuszony jestem każdego roku przez topowe OLEDy Panasonic'a. Ten rok miał być rewolucją w wykonaniu LG i Sony. Wyszły telewizory fenomenalne, ale nie rewolucyjne. Potrafią błysnąć jak żaden OLED wcześniej, ale w trybie w którym nikt ceniący jakość obrazu nie ogląda. Do tego tylko na sekundę, dwie. Średnia efektu HDR nie przebija tego co było przez ostatnie dwa lata u Panasonic'a. Na szczęście Panasonic też będzie swoje nowe OLEDy miał w tej nowej technologii. I czuję, że oni zademonstrują jej moc. W końcu też mają dodać szersze wsparcie dla graczy, w tym złącza HDMI 2.1, co może mi w głowie namieszać. Do tej pory ostatecznie nie dawałem się złapać na haczyk, bo brakowało tego, oraz HBO GO. Na szczęście HBO Max ma już być. Ale zobaczymy jak z tym będzie. Tak było w momentach totalnego otumanienia. Bo gdy przechodzi mi podjarka, to przypominam sobie o ryzyku wypaleń... I ja wiem, że wy tego problemu nie macie, ale jednak traktowanie TV jak jajko mi się już nie widzi. Kochałem swoją Plazmę od Panasa, ale jak tylko wspomnę ile razy się bałem, że za długo gram w daną grę, albo za często na mistrzostwach świata oglądam mecze. Paranoja! A teraz to spokojnie wychodzę do ubikacji i tv nie wyłączam, często idę brać prysznic i zostawiam serial wstrzymany. To samo jak chodzę na obiady. Niby trwa sekundę ponowne włączenie tv, ale takie HBO GO idealnie już nie działa. Te kilka sekund trzeba odczekać, a jakoś boli mnie już nawet takie czekanie. Kolejna sprawa to ten banding, który w każdej chwili może się pojawić. Gdyby nagle na moim TV coś takiego się pojawiło, to zaraz chciałbym wyrzucić go przez okno. Totalnie bym stracił radość z jego użytkowania.

 

Dla mnie obecnie jedyną alternatywą są telewizory z tylnym podświetlaniem, lub MiniLed. Tutaj jednak też trzeba odczekać, bo u Samsunga technologia ta jest użyta pierwszy raz i ma swoje bolączki(efekt brudnego ekranu). Czekam na MiniLeda od Sony, bo oni nawet przy 32 strefach wygaszania osiągają cuda, oraz nigdy u nich nie trafiłem na efekt brudnego ekranu. A w ostatnich latach trzy LEDy od nich testowałem i każdy był czysty jak łza. I to mi się podoba nawet o wiele bardziej niż doskonała czerń. Bo gdy masz choćby bardzo dobrą czerń, ale też perfekcyjnie czysty obraz, to dla mnie jest idealnie. I nie ma żadnej obawy, że nagle coś się pojawi. Plus LEDy nadal w HDR rządzą. 

 

Edit: Gdy TV potrafi ci stałym efektem na poziome 1300 nitów, lub lepiej dowalić z obrazem, to coś przepięknego. A najlepiej jak przy ciemnej scenie jest ta super jasna.

IMG_20210311_230644.jpg

IMG_20210311_230706.jpg

Edytowane przez Mantis
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Mantis napisał:

MicroLED jak będzie za 10 lat do kupienia w rozsądnej cenie, to będzie sukces. Do tego czasu technologia może tak się rozwinąć, że to będą całkiem inne telewizory niż teraz. Na pewno nigdy nie wezmę telewizora modułowego. Dla mnie telewizor, to ma być jedno pudło, a nie jakiś składak. Te łączenia zawsze będzie widać. Druga sprawa, to czy do tego czasu nie powstanie coś lepszego. 

 

Osobiście kuszony jestem każdego roku przez topowe OLEDy Panasonic'a. Ten rok miał być rewolucją w wykonaniu LG i Sony. Wyszły telewizory fenomenalne, ale nie rewolucyjne. Potrafią błysnąć jak żaden OLED wcześniej, ale w trybie w którym nikt ceniący jakość obrazu nie ogląda. Do tego tylko na sekundę, dwie. Średnia efektu HDR nie przebija tego co było przez ostatnie dwa lata u Panasonic'a. Na szczęście Panasonic też będzie swoje nowe OLEDy miał w tej nowej technologii. I czuję, że oni zademonstrują jej moc. W końcu też mają dodać szersze wsparcie dla graczy, w tym złącza HDMI 2.1, co może mi w głowie namieszać. Do tej pory ostatecznie nie dawałem się złapać na haczyk, bo brakowało tego, oraz HBO GO. Na szczęście HBO Max ma już być. Ale zobaczymy jak z tym będzie. Tak było w momentach totalnego otumanienia. Bo gdy przechodzi mi podjarka, to przypominam sobie o ryzyku wypaleń... I ja wiem, że wy tego problemu nie macie, ale jednak traktowanie TV jak jajko mi się już nie widzi. Kochałem swoją Plazmę od Panasa, ale jak tylko wspomnę ile razy się bałem, że za długo gram w daną grę, albo za często na mistrzostwach świata oglądam mecze. Paranoja! A teraz to spokojnie wychodzę do ubikacji i tv nie wyłączam, często idę brać prysznic i zostawiam serial wstrzymany. To samo jak chodzę na obiady. Niby trwa sekundę ponowne włączenie tv, ale takie HBO GO idealnie już nie działa. Te kilka sekund trzeba odczekać, a jakoś boli mnie już nawet takie czekanie. Kolejna sprawa to ten banding, który w każdej chwili może się pojawić. Gdyby nagle na moim TV coś takiego się pojawiło, to zaraz chciałbym wyrzucić go przez okno. Totalnie bym stracił radość z jego użytkowania.

 

Dla mnie obecnie jedyną alternatywą są telewizory z tylnym podświetlaniem, lub MiniLed. Tutaj jednak też trzeba odczekać, bo u Samsunga technologia ta jest użyta pierwszy raz i ma swoje bolączki(efekt brudnego ekranu). Czekam na MiniLeda od Sony, bo oni nawet przy 32 strefach wygaszania osiągają cuda, oraz nigdy u nich nie trafiłem na efekt brudnego ekranu. A w ostatnich latach trzy LEDy od nich testowałem i każdy był czysty jak łza. I to mi się podoba nawet o wiele bardziej niż doskonała czerń. Bo gdy masz choćby bardzo dobrą czerń, ale też perfekcyjnie czysty obraz, to dla mnie jest idealnie. I nie ma żadnej obawy, że nagle coś się pojawi. Plus LEDy nadal w HDR rządzą. 

 

Edit: Gdy TV potrafi ci stałym efektem na poziome 1300 nitów, lub lepiej dowalić z obrazem, to coś przepięknego. A najlepiej jak przy ciemnej scenie jest ta super jasna.

IMG_20210311_230644.jpg

IMG_20210311_230706.jpg

Jeśli masz nabawić się nerwicy z powodu oleda to lepiej zostać przy ledzie. 

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, lpcl napisał:

Jeśli masz nabawić się nerwicy z powodu oleda to lepiej zostać przy ledzie. 

Dokładnie z takiego założenia wychodzę. Wolę bez obawy korzystać z TV jak tylko mi się podoba. Dlatego u mnie LED tak długo będzie ponad OLEDem, aż nie ogarnął wypaleń i wyskakującego z nikąd bandingu. 

Odnośnik do komentarza
Dokładnie z takiego założenia wychodzę. Wolę bez obawy korzystać z TV jak tylko mi się podoba. Dlatego u mnie LED tak długo będzie ponad OLEDem, aż nie ogarnął wypaleń i wyskakującego z nikąd bandingu. 
Loool, Ty, ale bez jaj... Ja oglądam seriale, robię pauzę i wracam po pół godziny i... UWAGA załącza się wygaszacz i nic się nie dzieje. Ludzie, Wy serio myślicie, że to tak sobie zostaje na pauzie i wypala przez x minut albo godzin?

Tak samo z grami i czymkolwiek innym.

Mnie najbardziej wku rwiają użytkownicy którzy piszą takie bzdury, ale nigdy nie mieli oled. Naczytali się o tych wypaleniach od innych,
którzy też nie mieli oled i powtarzają jak mantrę głupoty jak wyżej z tymi serialami i pauzami. Przeczyta to kolejny geniusz i pójdzie głosić swoją nowinę na kolejne forum.

Nie da się wypalić oleda używając go normalnie. Przez 6 lat nie wypaliłem żadnego, a gram i oglądam w uj. Jak nie oglądasz TVN24 przez 20h na dobę to nie jesteś w stanie tego zrobić.

I DO TYCH CO ZARAZ NAPISZĄ : TO, ŻE TOBIE SIĘ NIE WYPALIŁO, NIE ZNACZY, ŻE INNYM SIĘ NIE WYPALI.

No właśnie znaczy. Bo to ta sama matryca i każdemu wypala się tak samo.
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

A czy ja gdzieś napisałem, że się zaraz wypali, że to jest tego powodem? Napisałem, że tak lubię korzystać z TV, a przy OLEDzie bym się bał. Więc proszę nie wyciągaj takich wniosków. I nie bulwersuj się tak bardzo. Bo ja otwarcie niczego takiego nie napisałem.

 

Ale też widzisz, że boli cię fakt, że ktoś wspomnie tylko o wypaleniach. Ale otwarcie ciągle ludzie tutaj piszą - LCD to mleko, wyprane kolory, brak czerni. I o ile ciebie boli prawda, tak mnie bolą kłamstwa. 

 

 

  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
31 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Loool, Ty, ale bez jaj... Ja oglądam seriale, robię pauzę i wracam po pół godziny i... UWAGA załącza się wygaszacz i nic się nie dzieje. Ludzie, Wy serio myślicie, że to tak sobie zostaje na pauzie i wypala przez x minut albo godzin? emoji14.png

Tak samo z grami i czymkolwiek innym.

Mnie najbardziej wku rwiają użytkownicy którzy piszą takie bzdury, ale nigdy nie mieli oled. Naczytali się o tych wypaleniach od innych,
którzy też nie mieli oled i powtarzają jak mantrę głupoty jak wyżej z tymi serialami i pauzami. Przeczyta to kolejny geniusz i pójdzie głosić swoją nowinę na kolejne forum.

Nie da się wypalić oleda używając go normalnie. Przez 6 lat nie wypaliłem żadnego, a gram i oglądam w uj. Jak nie oglądasz TVN24 przez 20h na dobę to nie jesteś w stanie tego zrobić.

I DO TYCH CO ZARAZ NAPISZĄ : TO, ŻE TOBIE SIĘ NIE WYPALIŁO, NIE ZNACZY, ŻE INNYM SIĘ NIE WYPALI.

No właśnie znaczy. Bo to ta sama matryca i każdemu wypala się tak samo.

Kurde PiPoLiNiO jak zwykle wszystko odnosisz do siebie jak z tym ps5 i terkotaniem. Ja tam wierzę userom jak izi, którzy piszą, że im się wypalił bo czemu mieliby kłamać? Pracują w samsungu czy co? A jak ktoś jest jeszcze mocno wrażliwy na takie tematy tj. potencjalnych uszkodzeń to niech używa innego tv i tyle. Wiadomo oled najlepszy ale topowy lcd też daje radę. 

Odnośnik do komentarza

No ja akurat nie mam żadnego znajomego, któremu oled się nie wypalił i nie raz zamieszczałem tutaj zdjęcia z innych modeli. na 6 znajomych tylko jeden ma nadal żylete, głównie dlatego, ze korzysta z telewizora w sypialni. 

 

Pipolino nie wypalił żadnego? No byli też tu tacy, a później się okazywało ze co roku zmieniają telewizor.  :facepalm:

 

Szkoda ze nie można łatwo podejrzeć h przepracowanych, wtedy każdy by wrzucił screena jak bardzo używa telewizora w rzeczywistości z 3 jednokolorowymi planszami i mielibyśmy odpowiedź.

 

W temacie wypalenia tez dużo osób  dyskutuje, ktorzy tiviki mają od 6m, roku, użytkowników z super matrycami po 3 latach można tutaj policzyć na palcach 1 ręki.

 

Ja wróciłem do LCD właśnie dlatego, że nie chce mi się co 2-3 lata wymieniać telewizora, na dodatek tyle za niego przepłacać. Za 75 cali musiałbym wydać 20k, a dałem 6.

 

Odnośnik do komentarza

No ale ja też wierzę, że komuś się wypalił. Przecież nie neguje tego. Ale po co pisać bzdury o wypalaniu na pauzie w serialu.

Mi się wypalił op7 pro tydzień temu w miejscu gdzie są ikony wifi, zasięgu i tak dalej. No i życie. Jest amoled więc musiał w końcu na tym się wypalić. Ale jak kiedyś używałem lcd w telefonie to wypaliło się to samo.

Bo niektórzy dalej nie kumają, że lcd się też wypala. Wolniej, ale jednak.

Ja nie mówię też, że lcd to zło. Jest super do Excela w kompie albo tvn na tv I jak ktoś do tego używa to w życiu mu nie polecę oled.

Ale do grania i filmów, no nie. Tu w ogóle nie ma o czym gadać.
@easye tydzień temu robiło mi odświeżanie, więc na aktualnym mam ponad 2 tys h w 8 miesięcy. Jak nie 3,bo nie pamiętam po ilu teraz się robi. Więc przyznasz chyba, że ponad 2 tys h to już mogłoby się coś wypalić skoro niektórzy tu piszą bzdury, że w tydzień wypalają.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...