Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

3 minutes ago, PiPoLiNiO said:

Cóż... Czekasz na coś, a nie wiesz nawet na co. Piszesz o MINI a czekasz na MIKRO.

Zmartwię Cię, miało być pięknie ale nie będzie. Samsung który jako jedyny jest w zaawansowanej fazie tworzenia nie jest zadowolony z tego co stworzyli. Matryce dalej się wypalają. Do końca czerwca mają być do firm rozesłane kolejne egzemplarze testowe, ale na szybkie wprowadzenie do sprzedaży nie ma co liczyć.

You sure about that?
https://hdtvpolska.com/telewizory-samsung-neo-qled-skazane-na-sukces-rynkowy-recenzenci-wskazuja-dlaczego-powinnismy-kupowac-miniledy/
Napisałem Mini, miałem na myśli mini...

Odnośnik do komentarza
To na co czekasz? Przecież one są w sklepie. Kilka postów wyżej dostałeś fotę porównawczą jak wyglądają. Jak kupa.

To co ma zastąpić oled i być lepsze to MICROLED.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, PiPoLiNiO said:

To na co czekasz? Przecież one są w sklepie. Kilka postów wyżej dostałeś fotę porównawczą jak wyglądają. Jak kupa.

To co ma zastąpić oled i być lepsze to MICROLED.

Ok, widzę o czym mówisz, ale nie wiem czy w grze by robiło mi to taką różnicę. Podobnie z rozdzielczością - niby przy statycznym obrazie jesteśmy w stanie łatwiej dostrzec różnicę w rozdzielczości, zaś w akcji nasze oko aż tak bardzo nie dostrzega detali (mówię o mniejszych różnicach rozdzielczości). Teraz chcę pójść w 75 cali, więc jakiś kompromis musi być. Fundusze nieograniczone nie są, a chcę siedzieć na kanapie ponad 2m od ekranu.

Ale jeśli nawet mini LED nie jest sensownym kompromisem, matryce OLED to loteria, to może po prostu kupię LCD i zachowam trochę siana ;).

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

 

Gdyby wszyscy mieli podobne myślenie to by nam żadne forum nie było potrzebne emoji6.png

 

Nie trzeba myśleć podobnie, wystarczy trzeźwo i bez zbędnego podkręcania tematu, nie mówiąc już o pisaniu nty raz tych samych  wytartych sloganów (brak czerni, nieodpowiednia pora dnia do testowania, żaden test tego nie odda itd.). 
 

Pomijam już fakt, że to nie tamat oled vs led, a wybór TV pod konsole. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Nie trzeba myśleć podobnie, wystarczy trzeźwo i bez zbędnego podkręcania tematu, nie mówiąc już o pisaniu nty raz tych samych  wytartych sloganów (brak czerni, nieodpowiednia pora dnia do testowania, żaden test tego nie odda itd.). 
 
Pomijam już fakt, że to nie tamat oled vs led, a wybór TV pod konsole. 
Gdzie tu podkręcanie tematu? W sumie to jest proste. Grasz albo oglądasz w ciemności to bierzesz oled, masz w pomieszczeniu światło to bierzesz co chcesz bo i tak będzie wyglądać tak samo. Tu nie ma żadnej filozofii. Cała plastyka, detale i ogóle i tak idą się walić jak na tv świeci słońce.

Powtórzę się, do grania w świetle wystarczy jakikolwiek lcd, im większy tym lepszy i każdy będzie zadowolony co by nie kupił. To tak samo jak z autem. Jak Twoim priorytetem jest przejechanie od A do B, to jeden pies co kupisz, byle było sprawne i tyle.

Dla tych co to piszą, że po co ciemność i w ogóle. Z jakiegoś powodu w kinie jest ciemno. No ciekawe dlaczego nie robią tam okien albo oświetlenia. Ciekawe...
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Chodziło mi o te głupoty typu że dobry led nie ma czerni, czy recenzje chwalące obraz w led są kupione przez masońskie korporacje itp. chore akcje, które tu ludzie piszà. 
 

Co do kin jest tam ciemno z kilku powodów, nie tylko żeby osiągnąć mityczną czerń czy kontrast (pomijam fakt że w kinach te parametry są o wiele gorsze niż w nowych TV). Polecam zapoznać się z historią kinematografii to będziesz wiedział dlaczego w kinach jest zawsze ciemno.


No ale nadal jest to temat TV do grania a nie do oglądania filmów, koniecznie w mroku. 

48 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Gdzie tu podkręcanie tematu? W sumie to jest proste. Grasz albo oglądasz w ciemności to bierzesz oled, masz w pomieszczeniu światło to bierzesz co chcesz bo i tak będzie wyglądać tak samo. Tu nie ma żadnej filozofii. Cała plastyka, detale i ogóle i tak idą się walić jak na tv świeci słońce.

Powtórzę się, do grania w świetle wystarczy jakikolwiek lcd, im większy tym lepszy i każdy będzie zadowolony co by nie kupił. To tak samo jak z autem. Jak Twoim priorytetem jest przejechanie od A do B, to jeden pies co kupisz, byle było sprawne i tyle.

Dla tych co to piszą, że po co ciemność i w ogóle. Z jakiegoś powodu w kinie jest ciemno. No ciekawe dlaczego nie robią tam okien albo oświetlenia. Ciekawe...

 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, balon napisał:


 

Co do kin jest tam ciemno z kilku powodów, nie tylko żeby osiągnąć mityczną czerń czy kontrast 

 

A ja myślałem, że po to żeby parki się mogły bzykać w kinie. xd

OK z tymi tv to tak jest ale jak zobaczysz co tam zostaje tj. sony bez mini ledów, lg z chujowymi panelami to ten samsung jest tam i tak topką wśród ledów. 

Odnośnik do komentarza

Wnosi, dzisiaj widziałem test gdzie gość pokazuje, że C1 ma płynniejszy obraz bez upłynniacza niż CX. A z upłynniaczem 2-3 w C1 odpowiada 5 w CX. Niby zasługa lepszego procesora.

Ogólnie są już porównania C do G, i wychodzi na to, że jest na papierze różnica nitów, ale jak patrzysz na ekrany to niezbyt to widać. A cała reszta identyczna.

Czy ktoś tu kupował C1 i dostał już? Mnie Media ostro trolluje...

Odnośnik do komentarza

Mam wrażenie że nie ważne ile czasu minie cały czas wracamy do dyskusji oled vs LCD. A ja zmienię na chwilę temat i pojadę wszystkich jebanych producentów tv od LCD po oled. 

 

Czemu kurde nowy os nigdy nie jest na starą generację. Czy to tv webos, tizen , android etc. W komórkach mój one plus może 3 lata dostawać nowego androida. A telewizory za 6-8 k nie. W Samsungu nagle nie mogłem Apple tv odpalić a Amazon prime miał starą wersję i chuj. A teraz web os tylko dla nowych tv. Rozumiem że wsparcie wyłączyć po 2 czy 3 latach na system ale nie zaraz po premierze nowego tv. A co do apek to strzelanie sobie w stopę przez różne firmy. Czy jakby np Disney plus czy Apple tv było dostępne na starszych modelach nie mieliby więcej klientów? Telewizora nikt nie kupuje na 2-3 lata albo prawie nikt. Większość minimum 4 lata trzyma telewizor i wypadałoby go wspierać. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...