Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, PiPoLiNiO said:


Nie da się wypalić oleda używając go normalnie. Przez 6 lat nie wypaliłem żadnego, a gram i oglądam w uj. Jak nie oglądasz TVN24 przez 20h na dobę to nie jesteś w stanie tego zrobić.

I DO TYCH CO ZARAZ NAPISZĄ : TO, ŻE TOBIE SIĘ NIE WYPALIŁO, NIE ZNACZY, ŻE INNYM SIĘ NIE WYPALI.

No właśnie znaczy. Bo to ta sama matryca i każdemu wypala się tak samo.

A to nie Ty pisałeś o tej loterii z matrycami OLED, różnej jasności i generalnie, że producenci nie ogarnęli jednolitej jakości matryc?

 

Ktoś tu wklejał link z zagranicznego forum i oczywiście tam userzy również piszą o wypaleniach :) i że wrócili do LCD. To, że się Tobie nie wypalił żaden przez 6 lat to jest tzw. confirmation bias. No i jak ktoś nie chce ryzykować trafienia na sztukę, która mu się wypali, to wybierze niezawodność ponad potencjalnie lepszą jakość obrazu. No i ta cena.

Edytowane przez apsnt
Odnośnik do komentarza
A to nie Ty pisałeś o tej loterii z matrycami OLED, różnej jasności i generalnie, że producenci nie ogarnęli jednolitej jakości matryc?
 
Ktoś tu wklejał link z zagranicznego forum i oczywiście tam userzy również piszą o wypaleniach i że wrócili do LCD. To, że się Tobie nie wypalił żaden przez 6 lat to jest tzw. confirmation bias. No i jak ktoś nie chce ryzykować trafienia na sztukę, która mu się wypali, to wybierze niezawodność ponad potencjalnie lepszą jakość obrazu. No i ta cena.
Tak ja. Ale teraz piszemy o wypalaniu. Banding bandingiem, zafarby zafarbami. I to jedyny realny problem oledów, a nie wypalanie.

To jak nie kupowanie sportowego auta bo można się zabić mając 600,a nie 100 koni. Każdy musi podjąć ryzyko lub odpuścić i tyle. Ale nie trzeba wymyślać zmyślnych teorii jak ta z serialami.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No nie, banding i zafarby nie są widocznie jedynymi problemami OLEDów. Prawdę mówiąc Twój post właśnie o tych problemach jeszcze bardziej mnie do nich zniechęcił bo wszędzie czytałem, że wypalenia są bardzo, czy nawet bardzo bardzo rzadkie - i wierzę w to. W każdym razie dzięki za dzielenie się informacjami, których producenci nie podają w specyfikacjach produktów :). Widzę, że wiesz o czym mówisz.

 

Ale by była jazda jakby Digital Foundry zaczęło sprawdzać nowe konsole i okazało się, że między sztukami może być 1-2 fps różnicy albo sekunda przy loadingu :p.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale nikt nie pisał, że od serialu się wypali. Tylko napisałem, że miałbym obawy. Ale skoro chcesz w to brnąć, to jak widać fanatycy seriali nie mogą się czuć do końca bezpieczni :lol: Ale tak serio, to wiadomo sprawa, że TV gdzie każdy piksel można kompletnie wygasić będzie miał cudowny obraz. Ja tylko nie godzę się ze stwierdzeniem, że TV LCD nie może być rewelacyjnym TV do gier, filmów i seriali. To nawet na HDTV wiele ekranów LCD jest do tego polecane. 

20191115_165557.jpg

Odnośnik do komentarza

Ten screen pokazuje logo netflix to główne środkowe? Chcesz mi wmówić, że wypaliło się logo widoczne przez 2 sekundy przed filmem? Bez jaj. Uwierzę w logo stacji, w banery z tvn24, w jakiś popup z gry, ale nie w logo wyświetlane przed filmem. Tu już jest magia Photoshopa.

Odnośnik do komentarza
No nie, banding i zafarby nie są widocznie jedynymi problemami OLEDów. Prawdę mówiąc Twój post właśnie o tych problemach jeszcze bardziej mnie do nich zniechęcił bo wszędzie czytałem, że wypalenia są bardzo, czy nawet bardzo bardzo rzadkie - i wierzę w to. W każdym razie dzięki za dzielenie się informacjami, których producenci nie podają w specyfikacjach produktów :). Widzę, że wiesz o czym mówisz.
 
Ale by była jazda jakby Digital Foundry zaczęło sprawdzać nowe konsole i okazało się, że między sztukami może być 1-2 fps różnicy albo sekunda przy loadingu :P.
No to co Cię zniechęciło? Wystarczy zamawiać z możliwością zwrotu 14 dni i nie ma problemu. Sprawdzasz banding, szachownicę, zafarby i zostawiasz albo oddajesz. I tak do do skutku, aby potem móc się cieszyć wspaniałym obrazem.

Teraz i tak łatwiej trafić ładną sztukę. 6 lat temu to był dramat, tam każda sztuka miała większość błędów. Ostatnio kuzynowi montowałem BX, to banding niemal zerowy, zafarb delikatny. Ogólnie super sztuka. Tutaj moja aktualna matryca na 5%, na żywo nie widać nic totalnie:eac50a6c2b96e8bc19de23c34cb3df7a.jpg
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Ten screen pokazuje logo netflix to główne środkowe? Chcesz mi wmówić, że wypaliło się logo widoczne przez 2 sekundy przed filmem? Bez jaj. Uwierzę w logo stacji, w banery z tvn24, w jakiś popup z gry, ale nie w logo wyświetlane przed filmem. Tu już jest magia Photoshopa.

 

Może ten efekt, podobnie jak w plazmach, jest bardziej widoczny w przypadku nierozgrzanego TV.

Odnośnik do komentarza

Ja to dla jaj wrzuciłem. Na poczekaniu znalezione w necie. Starałem się to tak napisać by było łatwo wyczuć ironię.

 

Inna sprawa - mój znajomy pracował w Sony Center. Gdy Sony wydało OLEDy to był zachwycony jakością obrazu. Akurat był świeżo po zakupie XE93, więc musiał utęperować zapał, ale zapierał się, że kolejny TV będzie OLED. Po paru miesiącach wystawowe OLEDy masakrycznie się powypalały. Nawet mówił, że faktura matrycy miała takie jakby wgniecenia w miejscach wypaleń. A co zabawne, to wypaliła się jakaś żabka, która w pokazówce była widoczna kilka sekund. To go na jakiś czas wyleczyło z OLEDa. I oczywiście wiem, że te sklepowe telewizory mają te dema puszczone dzień w dzień po 12 godzin w trybie sklepowym, który może zajechać każdy TV. Plus te telewizory są odłączane od prądu i nie mają kiedy się wyczyścić. Choć z tym to muszę dopytać jak wtedy było. Teraz wiem, że już chodzą z pilotem na koniec dnia i tylko tak wyłączają. 

 

Kolejny raz podjarał się OLEDem jak kupił tablet. Podjarka skończyła się gdy powiedziałem mu o czymś takim jak banding i zapuściliśmy test. 

 

Jeszcze inna sprawa. Ten jego Sony LED XE93 pamiętam, że na początku pozytywnie mnie zaskoczył czernią. Oczywiście przy czarnych pasach jak coś się jasnego pojawiało, to mocno rozświetlało. Ale i tak byłem w szoku, że tyle Sony wycisnęło z krawędziowego podświetlania. Swoją drogą wtedy się chwalili, że to jakaś totalnie przełomowa technologia. Ale później do niej nigdy już nie wrócili. I chyba wiadomo dlaczego, a przynajmniej tak się domyślam. Obecnie TV ten niemal nic nie blokuje czerni. Kiedyś były jakieś strefy, ale teraz nic nie działają i szarość rozlewa się na cały ekran. Jakość obrazu masakrycznie poleciała na łeb. Fatalnie to teraz wygląda.

Odnośnik do komentarza

Szkoda ze nie zachowałem swoich zdjęć po roku z matryca jak żyleta, bo miałem chyba jeszce mniejszy banding niż pipolino, za to te po 26m, gdzie TV wyglądała gorzej niż Manta w sklepie jest na forum. Miałem wrażenie że cała matryca w ostatnich 4 miesiącach się pooosypala.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Smutna prawda jest taka, że co byśmy nie kupili, lcd, oled, telefon, auto, zegarek, lodówkę... Wszystko może się rozwalić po gwarancji. I zawsze będziemy wtedy w czarnej dupie. Jedynym wyjściem jest nie kupować nic. Bo zepsuć może się tv za tysiaka i za 120 tyś. Ktoś napisze, że po tym za tysiaka nie będzie mu smutno, ale Obajtek mógłby powiedzieć, że po tym za 120 tys też mu smutno nie będzie i bez różnicy jak padnie.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Zamiast pisać o nowinkach, testach nowych modeli, wklejaniu recenzji czy porównań to na każdej stronie muszę czytać o wypaleniach i o tym jakie to straszne nie są OLEDy z tego powodu.

 

Chciałbym uprzejmie poinformować wszystkich, którzy za cel ustawili sobie informowanie tutaj o tym - NIKOGO  Z NAS TO NIE OBCHODZI. Liczy się po prostu jakość obrazu i forumowa krucjata kilku osobników tego nie zmieni. Simple as that.

 

Tak easye, wiemy że TVN24 Ci się wypalił, wszystkim ludziom których znasz również i wg Ciebie po 26miesiacach każdego czeka ten los + bankowo zesra się banding. Wrzuć sobie to sygnaturę czy coś i przestań męczyć bułę.

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Zaglądam do tego tematu regularne od kilku lat i mam wrażenie, że utknąłem na tej samej stronie. Tylko cyfry przy modelach Oledów się zmieniają :dunno:

 

Sam posiadam LG C7 od ponad 3 lat. Początkowo go oszczędzałem, dbałem, ale już po 3 - 4 miesiącach dałem sobie spokój i nie myślę o żadnych wypaleniach, czy innych szarościach. W codziennym użytkowaniu jest rewelacyjny, nie widzę żadnych zafarbów ani szachownic, nawet w ciemnych scenach. Żeby nie ryć sobie beretu nie bawię się w żadne plansze (od razu po zakupie obowiązkowo siedziałem i analizowałem, ale to już zahaczało o chorobę psychiczną, nie polecam) i jedyne co, to cieszę się znakomitą jakością obrazu. TVN24? Na początku pandemii odpalany jak dziki, po kilka godzin dziennie. Seriale? Filmy? Wchodzą jak nóż w masełko. Gierki dla dzieci? Na home office od roku potrafię siedzieć od rana do popołudnia z tym samym tytułem. Efekt? Jak widać na zdjęciu poniżej nic się nie wypaliło. Nawet gdyby, to i tak bym tego nie zauważył, więc bez znaczenia. Znaczenie ma tylko to, co widzą moje oczy, czyli perfekcyjnie kąty, doskonała czerń i przyzwoity efekt HDR. Dlatego kupiłem ten konkretnie model i wywiązuje się ze swoich zadań z nawiązką. Wcześniej miałem Samsunga KS7000, którego po pół roku (słynne rozklejanie się) wymieniłem na Sony XE90, ale to ciągle nie było to. LG C7 był więc trzecim telewizorem na przestrzeni chyba 15 miesięcy, więc kobieta coraz mocniej dawała mi do zrozumienia, bym się je.bnął w beret. Na szczęście na tym się skończyło. 

 

Na jesieni na bank będę brał coś nowego, bo 55 cali w salonie, gdzie siedzę ponad 2 metry od ekranu to za mało. Podsumowując: nie bać się, nie kalkulować, pozwolić, by telewizor zrobił nam dobrze. 

 

 

ddd.jpeg

  • Plusik 7
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Samsung brata się z LG? To co fani LCD? Lipka może być za rok...

https://hdtvpolska.com/samsung-telewizory-oled-panele-lg-display-umowa-dostawa-produkcja/

Ale ze co, wejdą w oledy i przestaną produkować LCD na dobre? Tym tokiem rozumowania dziwne ze LG dawno tego nie zrobiło, skoro ich LCDki z reguły uważane są za chujowe.

Odnośnik do komentarza

Hmmm, a co chcesz od ich lcd? Te wersje najwyższe w rozmiarach 86 cali są bardzo spoko.

Ogólnie skoro nagle Samsung chce wejść w oled, to znaczy, że wie że reszta technologi jest do pipy. Przecież to oni się opierali i twierdzili, że ich będzie lepsze i oled to szajs. Więc jak to się okaże prawdą, to sorry ale raczej przestaną rozwijać lcd. Będą coś tam rób i jak LG i tyle.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Z jednej strony, to dobrze, a z drugiej źle. Im więcej producentów będzie grzebać przy panelach OLED tym większe szanse na dopracowanie ich do perfekcji. Z drugiej jednak wszystkie panele od jednego producenta też mogą być czymś złym. Wątpię by tak się stało, ale jeśli LCD by wypadło z rynku, to wszyscy by byli uzależnieni od LG, a te nie mając konkurencji mogłoby przestać rozwijać technologię, oraz nie obniżać cen. Obstawiam jednak, że Samsung nie chce przegapić momentu w którym jeszcze może wbić się na rynek OLEDów. Nie zapominajmy, że to nadal producent sprzedający najwięcej telewizorów. Jeśli prześpią boom na OLEDy, to po czasie mogą obudzić się z ręką w nocniku. Liczyli pewnie, że do 2022 już będą mieć własne panele, ale się nie udało. Więc do czasu aż nie zaczną mieć własnych będą kupować od LG. Zaś na pewno nadal będą rozwijać MiniLEDy.

 

Odnośnik do komentarza

No i taka właśnie jest rozmowa z fanboyami oledow, "wszystkie technologie do pipy", tylko jedna słuszna :facepalm: 

 

Nic nie ma do LCD LG, nie miałem zadnego od 20 lat, ale dawno nie widziałem by ktoś polecał LCD od LG dla graczy, albo żeby rtings bądź inny portal jarał się nimi jak np. innymi firmami, więc chyba niczym szczególnym się nie wyróżniają.

Odnośnik do komentarza
No i taka właśnie jest rozmowa z fanboyami oledow, "wszystkie technologie do pipy", tylko jedna słuszna facepalmz.gif 
No jo, największy producent tv na świecie chce przejść na oled dla beki. Wiedzą, że lcd najlepsze, ale kupią sobie kilka milionów paneli oled aby easye mógł popisać głupoty na forumku. Sorry stary, ale wyżej już ktoś Cię podsumował, więc szkoda życia.

Ale z jednym masz rację. Jestem pierd olonym fanboyem... DOBREGO OBRAZU.
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...